Stěrače>rady,tipy

Témata zabývající se exteriérem vozu
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrače>rady,tipy

Příspěvek od Vašátor »

Jo kde já to hledal ... :roll:
Nicméně proč řešit výměnu gumiček, když celý bezramínkový stěrač nestojí ani dvakrát tolik, co gumička. Mě se tedy vyměňování gumiček nikdy neosvědčilo, nevydrželi ani pětinu toho, co nový stěrač.
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
BiGSh0cK
Příspěvky: 20
Registrován: 21 říj 2014, 16:47

Re: Stěrače>rady,tipy

Příspěvek od BiGSh0cK »

Některé stěrače stojí i tisícovku, a podle všech článků co jsem četl se vyplatí je koupit. Mě to ale přijde zbytečný když mi ty moje originál tak rychle odešly a v některých komentářích píšou, že odchází i ty drahé. Proto jsem se chtěl zeptat na ty dvoje stěrače jak jsem na ně posílal odkazy, zda se vyplatí je koupit. Tam už je ta výměna gumičky skoro i jako bonus, za tu cenu...

Ale nedávno jsem kupoval gumičky na Hondu Civic starou 4 roky s původníma ramínkovýma stěračema, které už stíraly příšerně, za 77 Kč obě dvě, a najednou stírají naprosto bez chyby. A to myslim že se vyplatí.
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrače>rady,tipy

Příspěvek od Vašátor »

S výměnou gumiček mám osobně velmi špatnou zkušenost, nikdy mi nevydržely déle jak dva roky. Originál Opel Corsa B jsem měnil po cca 8mi letech, pak proběhla nějaká ta výměna gumiček a před 4mi roky jsem koupil stěrače bezramínkové, Alco Germany, cena byla okolo 100kč/ks a vyměnit je hodlám až nyní, protože v malém deštíku začínají lehce mudlat. U mě tedy gumičkám odzvonilo :mrgreen:
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
BiGSh0cK
Příspěvky: 20
Registrován: 21 říj 2014, 16:47

Re: Stěrače>rady,tipy

Příspěvek od BiGSh0cK »

Dva roky...co jsem si tak pročítal recenze tak někomu nevydržely takhle dlouho ani ty nejdražší stěrače okolo tisícovky. Jasně záleží jak často jezdíš a jak často stíráš no. Já mam auto od začátku listopadu a už je musím vyměnit. Najeto 9000 km. A to jsem si na ně dával fakt bacha. Ptal jsem se i v tom Oplu, a řekli mi že je to bohužel celkem běžný v dnešní době měnit stěrače za tisícovku každej rok.

Docela se mi zamlouvají ty stěrače Heyner, lidi je na internetu celkem chválí, asi do nich půjdu a vyzkouším jestli je to pravda co mi řekli v Oplu. Jen nevím jestli koupit All Seasons nebo Hybrid, nemůžu přijít na to jaký je mezi nimi rozdíl. Oba typy stojí okolo tří stovek za pár a jsou tam i náhradní gumičky, ty si schovám a uvidíme jak dlouho vydrží.

All Seasons nebo Hybrid? Které z nich jsou lepší nebo v čem se liší?


EDIT: jenom aby v tom nebyl bordel, já jsem tomasberan218, nějakou dobu jsem tu nebyl a nechápu jak je možný že tu mam založený dva účty :D...jeden z nich potom smažu :)
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Stěrače>rady,tipy

Příspěvek od jamal.jefries »

ja mam bezraminkovy sterace z alberta za 200 a uz je mam rok :-D urcite bych neinvestoval do steracu tisicovku to si radsi koupim 4sady na 4roky a prdim na to.ani sterace za 1000 totiz 4roky urco nevydrzej :-) :-D
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Uživatelský avatar
micalin
Příspěvky: 101
Registrován: 22 led 2014, 21:34
Bydliště: Brno-venkov

Re: Stěrače>rady,tipy

Příspěvek od micalin »

Já koupil včera bezramínkáče v Kelly starline, mají je v akci za 120,- ,tak jsem zvědavej, co vydrží. Dneska jsem je namontol jen jsem to ostříknul a stírají hezky, tak uvidíme no. :D

jinak vzadu je 400mm?
Opel corsa B 1.0 12V
Uživatelský avatar
grapherx
Příspěvky: 214
Registrován: 30 led 2011, 13:32
Bydliště: kousek od Brna

Re: Stěrače>rady,tipy

Příspěvek od grapherx »

Za mě už jedině Heyner. Mám na Céčku All Season více než rok a stále stírají super a jsou krásně tiché. Předtím jsem měl několik sad různých levných bezramínkových a měnil jsem je co půl rok.
Stejnou zkušenost máme i na druhém autě v rodině Kia Rio.
mark.l
Příspěvky: 3
Registrován: 18 led 2015, 19:15

Re: Stěrače>rady,tipy

Příspěvek od mark.l »

jamal.jefries píše:ja mam bezraminkovy sterace z alberta za 200 a uz je mam rok :-D urcite bych neinvestoval do steracu tisicovku to si radsi koupim 4sady na 4roky a prdim na to.ani sterace za 1000 totiz 4roky urco nevydrzej :-) :-D
jj 400
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Stěrače>rady,tipy

Příspěvek od Co-RS-ák »

já mam na dvou autech stěrače klasické "alca" a i po roce stírají bezvadně... jeden stál pade. což se o stěračích za 70 komplet od ona říct nedalo ani kdyý byly nový :D
Odpovědět