výměna skla el. ovládaného vyhřívaného zrcátka

Témata zabývající se exteriérem vozu
Odpovědět
MIKI
Příspěvky: 3
Registrován: 10 kvě 2009, 15:11
Bydliště: Napajedla
Kontaktovat uživatele:

výměna skla el. ovládaného vyhřívaného zrcátka

Příspěvek od MIKI »

Prosím o pomoc,

včera mě protijedoucí auto při objíždění zmrazku na cestě vjelo do mého pruhu a rozbílo mě zrcátko...samozřejmě že ujel...

Plasty zrcátka jsem nacvakl zpět zrcátko(sklo) je však rozbité a jsou z něho vytrhlé i dráty cca 4 dráty(nebylo tam moc vidět) a nechtěl jsem to urvat celé. Ovládání - naklápění zůstalo naštěstí funkční takže utržené dráty budou asi jen od vyhřívání.


Podařilo se mě zpět prozatím nasadit do úchytů i sklo. V pondělí budu mít nové sklo nevíte někodo zda to stačí nasadit do úchytů a připájet dráty?
nevíte kam patří který drát? dva tam zůstaly, ale zbytek je vytrhlý tak bych to nerad zapojil opačně.

Předem díky za rady.

Miki
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
jardaobolecky
Příspěvky: 50
Registrován: 13 bře 2009, 20:16
Bydliště: TEPLICE

Příspěvek od jardaobolecky »

jde jestli mas stejne konektora ale asi je to stejne prinejhorsim vyskoci pojistka nebo koukni na navod
Uživatelský avatar
Pavča
Příspěvky: 72
Registrován: 03 lis 2010, 10:52
Bydliště: Přerov

Příspěvek od Pavča »

Pokud ti šly plasty nacvakat zpátky,tak máš velký štěstí a ušetřený peníze. Jinak co se týče skla,tak to je nepatrnej problém. Už jsem spravoval tak tři kousky. Protože máš sklo rozbité,tak se toho neboj a vem šroubovák a vyloupni celou tu desku z kloubků ven. Sklo je nalepené na plastu,pokud budeš mít komplet druhé,tak pouze přehodíš. POZOR při nacvakávání - tlačit na prostředek! Jinak budeš shánět druhý. Já jsem řešil dvě zrcátka tak,že jsem si sehnal větší skla a nechal u sklenáře uřezat a nalepil oboustrannou tenkou lepící páskou a fungovačka bez problémů.Jedno jsem čistil od toho rozbytýho skla a byla to hrozná práce. Konektory by tam měly být jenom dva na vyhřívání,ostatní dráty jsou na motorek.
MIKI
Příspěvky: 3
Registrován: 10 kvě 2009, 15:11
Bydliště: Napajedla
Kontaktovat uživatele:

Dík

Příspěvek od MIKI »

Díky za radu. zítra to vyzkouším.

sklo koupim tohle:
http://www.autokelly.cz/#PATH=3761801;1 ... ST=0|LNG=0|

Takže jestli jsem to správně pochopil, tak to sklo je nalepeno na plastu a vyloupnu to celé i s tím plastem na kterém jsou konektory.
Urvané jsou jen dva takže to bude vyhřívání a zbytek co tam zůstal je od ovládání protože to funguje.

Ovládání zapojím stejně a vyhřívání snad nedám opačně, ale možná by to ani nevadilo - ohřívá se to asi odporem proudu.
Kdyžtak vyměním pojistku a zapojím to opačně.

Miki
Odpovědět