Do Comba motor 1.7 TDS

Témata zabývající se úpravami/tuningem motoru a výfuku
Odpovědět
Benda
Příspěvky: 60
Registrován: 20 kvě 2013, 19:37

Do Comba motor 1.7 TDS

Příspěvek od Benda »

Ahoj,
Mám Combo 1.7D (4EE1) a chtěl jsem se zeptat jestli tu někdo z vás nemá zkušenosti s výměnou za motor 1.7 TDS (TC4EE1) z Astry.
Slyšel jsem že se tam vejde, ale je problém že je blízko u chladiče a ohřívá se od toho chladič, takže auto má auto problém s chlazením motoru.
Nemáte s tím někdo zkušenosti? Jde mi o turbo a zvýšení výkonu.
Díky za odpovědi
mglore
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2009, 11:40
Bydliště: Plzeň

Re: Do Comba motor 1.7 TDS

Příspěvek od mglore »

tady mas navod, par veci je treba vyrobit...jinak kdyz omotas svody termopaskou a na turbo koupis decku :D

http://www.migweb.co.uk/forums/projects ... -swap.html

decka na turbo

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksi ... &_from=R40
Benda
Příspěvky: 60
Registrován: 20 kvě 2013, 19:37

Re: Do Comba motor 1.7 TDS

Příspěvek od Benda »

Aspoň nějaké info, díky. Dečka vypadá pěkně :D

Jinak osobní zkušenost asi nikdo nemá? Motorovej prostor je stejnej jako u corsy B.
Benda
Příspěvky: 60
Registrován: 20 kvě 2013, 19:37

Re: Do Comba motor 1.7 TDS

Příspěvek od Benda »

Já mám právě v Combu 1.7D Isuzu 44kw, tam jinej nedávali. Astra měla 1.7 Isuzu s turbem (60kw) a bez turba (44kw) i německej motor (50kw). Chtěl bych udělat přestavbu a nevím jestli by stačilo přidat turbo, asi by se muselo vyřešit nějak mazání turba a předělat hadice atd. Nebo jestli je tam ještě něco kvůli čemu by se musel měnit motor. Jen se obávám řešení toho chlazení. Kdyby byly další rady byl bych rád.
Uživatelský avatar
knedlik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 741
Registrován: 04 úno 2009, 09:38
Bydliště: u liberce

Re: Do Comba motor 1.7 TDS

Příspěvek od knedlik »

tds ma chlazeni turba vodou a je toho docela dos rozdilnyho mam ted doma 3 motory 1.7 tds :wink: tak trosku studuju jak to ty japoncici vymyslely :lol:
corsa B c12nz sport, zběsilých 45PS + KN filter ;-D
astra F x17dtl + IC-75PS, astra F 1.7 tds combi německo-japonskej pracant- zůstaly v rodině;;
astra G 1.7 DTi-ex; astra H caravan 1.7 cdti-ex;
GIV kombík TDI-PD, Honda VTR 1000 Firestorm V2 90°
Benda
Příspěvky: 60
Registrován: 20 kvě 2013, 19:37

Re: Do Comba motor 1.7 TDS

Příspěvek od Benda »

Tak jsem motor do Comba dal, nějaké malé předělávky a zatím šlape jak hodinky, jede to perfektně a spotřeba malá.
S přehříváním problémy nemám.

Pokud by měl někdo zájem o rady pište mi na mail: CibulkaD@seznam.cz

Jinak díky za rady
Uživatelský avatar
preludak
Příspěvky: 39
Registrován: 17 lis 2011, 13:52
Bydliště: Severní Morava

Re: Do Comba motor 1.7 TDS

Příspěvek od preludak »

Už jsem to taky jednou dělal a v podstatě je vše stejné.Nejhorší bylo vymyslet způsob jak obejít IC protože vymýšlení a tvoření ho tam by už majitel nezaplatil.Corsa B ani Combo B se totiž s IC nedělal v žádné motorizaci.Isuzu 1.5TD má vývod turba nahoru,kdežto použitý motor (pasuje tam 1.7 td z vectry A-B(u B je tam třeba vypreparovat krabičku imo na vrchu čerpadla) a astry F) měl vývod dolů.Udělat to plynule aby ve vedení nebyly ostré zatáčky byl mazec ale výsledek si myslím stál za to.Jelo nad očekávání dobře.
A jen pro info-před nedávnem jsem se dopídil,že 1.7 TD isuzu se dával i do mazdy 323 a IC je tam zajimavě vyřesen.



https://www.google.cz/search?q=mazda+1. ... 1280%3B768
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Corsa B 1.5 TD opět ve výstavbě.Houby!Už jezdí!!
Benda
Příspěvky: 60
Registrován: 20 kvě 2013, 19:37

Re: Do Comba motor 1.7 TDS

Příspěvek od Benda »

Tak jsem se sem podíval po delší době a koukám že reagujete :)
Intercooler mám v podběhu u řidiče, k němu vedou hadice od turba zespoda a od něj horem, originál sání z 1.7D jsem otočil a hadice do něj vede kolem nádobky. Musel jsem přesunout o kousek výš filtr paliva. Nádobka serva zůstala, kde byla.
Auto jede perfektně, už s tim mám přes 10000km a jsem spokojenej. čerpadlo povolené nemám a výkon je dostatečný :)
Benda
Příspěvky: 60
Registrován: 20 kvě 2013, 19:37

Re: Do Comba motor 1.7 TDS

Příspěvek od Benda »

Uživatelský avatar
preludak
Příspěvky: 39
Registrován: 17 lis 2011, 13:52
Bydliště: Severní Morava

Re: Do Comba motor 1.7 TDS

Příspěvek od preludak »

Nemáš trochu detailnější fotku toho umístění IC?Jaký jsi použil?
Corsa B 1.5 TD opět ve výstavbě.Houby!Už jezdí!!
Benda
Příspěvky: 60
Registrován: 20 kvě 2013, 19:37

Re: Do Comba motor 1.7 TDS

Příspěvek od Benda »

Intercooler mám originál z astry F, tam je umístěnej vedle chladiče, to u Comba nešlo, takže jsem ho dal před plastovej podběh na straně řidiče. Musel jsem lehce upravit ten plech co vede k chladičovce a šel tam dobře, držáky jsem vyrobil.
Nějaký fotky jsem přidal, ale moc toho vidět není. Aby to lépe větralo vyrobil jsem flexou a horkovzdušnou pistolí nádechy v plastovým podběhu a lehce i v předním nárazníku, na spodní mřížce. Ještě přemýšlím o vedení vzduchu hadicí k filtru, nejspíš odněkud pod maskou nebo pod nárazníkem. Jinak co jsem viděl jednu corsu td, tak ta měla ic myslím z golfa III a měla ho dole před chladičem.

http://benda13.rajce.idnes.cz/nastenka/

Gooder: Promazáno od OT a nedůležitých příspěvků
Odpovědět