Výměna motoru

Témata zabývající se úpravami/tuningem motoru a výfuku
Odpovědět
spoustak
Příspěvky: 12
Registrován: 01 črc 2014, 22:16

Výměna motoru

Příspěvek od spoustak »

Dobrý den chtěl bych se zeptat mam Opel Corsa B 1.4 myslím 8v ten slabší motor 44kw jelikož corsa už nějakou dobu slouží tak bych tam rád dal něco silnějšího. Ale které motory by tam šli bez nějakých velkých přestaveb ? Přidat pár hadiček apod neni problém myslím to tak že bych nerad měnil uplně všechny věci. takže přemýšlím o motorech 1.4 16v nebo 1.6 16v. Byl by problém tam dát některý z těchto motorů bez nějakých závažných přestaveb ? děkuji moc + byl bych rád kdo má zkušenosti s motory nějaké klady a zápory :)
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Výměna motoru

Příspěvek od Hgi »

jo, není to problém tam dát 1,6 16V bez nějakých úprav. Akorát v tom necháš tak 50K aby to za něco stálo + do toho investuješ tak 2 měsíce svýho života, ale jinak je to super práce... užil sem si to sám s přestavbou a už nikdy víc. Příště si du koupit novou Corsu D v OPC a mám pokoj.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
spoustak
Příspěvky: 12
Registrován: 01 črc 2014, 22:16

Re: Výměna motoru

Příspěvek od spoustak »

co 50 K a 2 měsíce práce ? mužu se zeptat jakto ? :D :D
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Re: Výměna motoru

Příspěvek od NoX »

pokud vis, co delas, tak prestavba z 8v na 16v bude do tydne hotova... pokud nevis co delas, stravis tim tri prdele casu a vysledek bude stat za prd + hodne penez :-) zakladem je zjistit, jestli sedi prevodovky, a pokud ano, v podstate staci prohodit motor + elektriku, na corse naprosta vetsina ostatnich veci bude sedet.

a jeste je dobre zjistit, jestli treba 16v nema chlazene a vetsi brzdy, nez 8v :-)
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Re: Výměna motoru

Příspěvek od NoX »

50k je nesmysl. predelaval sem calibru z 2.0 16v ecotec automat na 2.0 turbo 6q manual ,a dohromady me to stalo cca 30...a to vcetne motoru s prevodovkou :D za 50 by mi u toho musela drzet stripterka naradi :D
spoustak
Příspěvky: 12
Registrován: 01 črc 2014, 22:16

Re: Výměna motoru

Příspěvek od spoustak »

tak to je fajn :) jojo to říkal i tatík že hodit tam ten 16v neni problém ale co tu 1.6ku ?
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Re: Výměna motoru

Příspěvek od NoX »

nejvetsi problem muzes mit v tom,aby motoru sedela prevodovka, aby to vydrzely poloosy a aby to brzdilo jak ma, ne na draze odpovidajici mensimu letisti.... zbytek je u opela brnkacka...
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Výměna motoru

Příspěvek od jamal.jefries »

problem je s vnitrni elekteikou protoze se musi prepojit par dratu a pridat nejaky relatka.vetsinou se prodava motor i s prevodovkou takze toe cajk a pak musis vymenit motorovou elektriku,nejspis chladic a doporucoval bych dat brzdy z astry,vectry,corsy gsi atd (256*20) abys to ubrzdil.no a jinak to bude nelegalni takze kdyz udelas pruser tak je to problem mno ;-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Výměna motoru

Příspěvek od Hgi »

NoX píše:50k je nesmysl. predelaval sem calibru z 2.0 16v ecotec automat na 2.0 turbo 6q manual ,a dohromady me to stalo cca 30...a to vcetne motoru s prevodovkou :D za 50 by mi u toho musela drzet stripterka naradi :D
Není to nesmysl. Počítal sem si tedka, kolik by mě stálo kompletní GO motoru 1.6 16V (X16XE), kterej mám doma z GSIčka a se vším všudy sem se dostal na 45t Kč. A když mluvím o komplet se vším všudy, tak komplet. Problém je ten, že ty si na tom svým 2.0 nemusel dělat určitě celkový GO, což u 1.6 musíš, protože tento motor v dobrým stavu od nikoho neseženeš. Všechno jsou to pumpy na olej a ne motory.

Faktem je, že já do toho započítal i nový sání (powerbox), upravený svody, vyváženou kliku a odlehčenej setrvák, ale zase sem nepočítal to, že ten motor musíš za "něco koupit", někde musíš koupit kabely, ECO jednotku atd, nový brzdy atd., protože všechno tohle mám doma. Takže, ať si každej říká co chce, já si tím prošel u 1.4 16V a vím, že kdybych přešel teďka na 1.6 16V, tak v tom v závěru nechám cca 45t Kč, aby to bylo v TOP stavu a mělo to po naladění aspoň 130PS.

Kdybych tohle udělal u C20XE, tak mě GO bude stát cca stejně jako u 1.6 (možná o 5K víc), až na to, že bych musel navíc kupovat C20XE motor, převodovku, kabely, jinou ECO jednotku, poloosy, výfuk, brzdy, těhlice a tlumiče, což odhaduju dalších 20K navíc, ne-li více. To nepočítám, že je instalace podstatně složitější než u X16XE, kde to je všechno plug and play.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Re: Výměna motoru

Příspěvek od NoX »

tak pak ti reknu jen jedno, a to ze si chuj. pocitat prestavbu vcetne GO, powerboxu, sani,odlehcovani setrvaku a tuna dalsich picovin. ja ted koupil 1.6 motor holy za 8ku, najeto 100 tis, vcetne servisky. Olej nezere. A vcetne elektriky a vseho mi ho nabidli za 11.

a tvuj propocet 45tis za GO X16XE je husty. me nabidli u 1.6 vybrus motoru, nove pisty s krouzkama a prebrus kliky celkem za 15 tis. kdyz pripocitam hlavu, sem na 25. tak nevim, kde se stala chyba :D snad jen diky tomu, ze bych to nenechal delat v brne,ale zajel si 40 km za brno :-)
spoustak
Příspěvky: 12
Registrován: 01 črc 2014, 22:16

Re: Výměna motoru

Příspěvek od spoustak »

takže se chci zeptat mam teďkon obyč 1.4 8v co všechno musím nakoupit a udělat abych mohl dát ten 1,4 16v zhruba cena za díly apod. servis nepočítejte
Korrpi
Příspěvky: 1524
Registrován: 09 říj 2012, 13:26
Bydliště: RU(O)MBURK

Re: Výměna motoru

Příspěvek od Korrpi »

Kdyby to náhodou vypadalo že rejpu,tak to tak je:)

Obrázek Spotřeba SEAT TOLEDO AHF 81 kW / 110 HP
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru

Příspěvek od FatriX »

nejlepsi koupt motor x14xe nebo x16xe a kabeláž k motoru + ř.j. jinak zbytek by měl pasovat a jen vyměníš převodovku s poloosama nechat takže cca 10 000? asi
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Výměna motoru

Příspěvek od Gooder »

Pořádně jsem to nečetl, ale nikdo nenavrhl moje řešení. Taky jsem to řešil a nakonec na blok 44kW jsem dal hlavu z C14SE. To je taky 8V se ctyřbodovým vstřikováním a 60kW. Sice to není výkon nějak extra, ale je to víc legální :-D Zůstane Ti blok 44kW a zachováš počet ventilů, takže neznalec těchto motorů nic nepozná.

Já to tak udělal a jezdil jsem, rozdíl znatelný byl. Bohužel mi ruplo v kouli, auto se rozebralo a sešrotovalo. Bylo tam teda víc věcí, co mě k tomu vedlo, ale to není důležité.

Pokud budu počítat jen díly, bez práce a servisu, tak mě to stálo necelé 3000Kč.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Odpovědět