Problematika s motorem X10XE (1.0 12V) a vše kolem něj

Témata zabývající se úpravami/tuningem motoru a výfuku
Odpovědět
vaneon
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: 07 črc 2007, 15:37
Bydliště: Luka nad Jihlavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaneon »

no na otáčkoměru mezi 750 - 1000 otáček mno ... takže pokud říkáš 820 tak klidně 820 ;-) mě někdy po startu držela 1000-1250 ale když jsem potom prošlápl plyn tak to spadlo pod 1000 ...
Vaneon Opel Corsa B 1.0 12V 5dv. červená ...
souky222
Příspěvky: 653
Registrován: 08 pro 2008, 20:11
Bydliště: lbc

Příspěvek od souky222 »

mno tak teda toť otázka čím to, že je mám vyšší? klapka nemůže do krajní polohy nebo třeba na emisích mi nastavili vyšší? a taky jestli to má nějakej význam řešit, protože motor je jinak v pěknym stavu
This is madness.
Madness?
No, this is Corsaaaaaa
Uživatelský avatar
Byzon
Příspěvky: 111
Registrován: 01 pro 2010, 21:21
Bydliště: Brno

Re: Problematika s motorem X10XE (1.0 12V) a vše kolem něj

Příspěvek od Byzon »

je tohle drnčení řetězu?

http://www.youtube.com/watch?v=rAZOX3nYBZk

lepe je to slyšet až pod ti autem..
Corsa B 1.0 12V r.v.98

www.RESYST.cz -- Tvorba webových stránek s redakčním systémem - pro milovníky cors lepší ceny :-) --
ferryzl
Příspěvky: 8
Registrován: 10 črc 2012, 15:49

Re: Problematika s motorem X10XE (1.0 12V) a vše kolem něj

Příspěvek od ferryzl »

Zdavim vsechny majitele tohoto motoru. Nedavno si corsu C s timto motorem poridila dcera. I kdyz jsem byl velky odpurce trivalcoveho motoru a chvili jezdila s B corsou se stejnym motorem ,tak jsem vedel jak se chova, si proste toto auto vybrala ,protoze byla na rozdil od ostatnich ,ktere jsme spolu objezdily byla v peknem stavu. Po navsteve opel servisu pred koupi ,jsme vedeli ,ze bude potreba vymenit rozvodovy retez ,ktery rachotil jako diesel a tak na opravu dostala slevu v ramci ceny novych rozvodu. Motor je pomerne tichy, jen mi porad nejde do hlavy ten tres celeho auta pri rozjezdu.
Myslite si ze by si nekdo koupil toto nove auto, ktere by pri rozjezdu takto vibrovalo? Neverim moc tomu,ze by se to tak rapidne zmenilo opotrebovanim pistnich krouzku , ojnicnich lozisek, prevodu v prevodovce nebo spojky? Auto ma najeto 13000 km.Byl bych moc vdecen za kazdou rozumnou radu. Diky za Vase nazory a zkusenosti.
obcannofka
Příspěvky: 340
Registrován: 20 pro 2011, 23:36
Bydliště: Slavonice

Re: Problematika s motorem X10XE (1.0 12V) a vše kolem něj

Příspěvek od obcannofka »

mám Béčkovou corsu s tímto motorem a dělá mi to taky, stačí tomu při rozjezdu víc nandat a netřepe se :D je to přeci jen malorážka.... :D jediná možnost, která mě napadlo je vyměnit silentbloky zavěšení motoru, ale ještě sem se k tomu nedostal.... možná v létě, nebo třeba do té doby přijde někdo čím to je, ale jak říkám, neřeším to, jen jí šlapu víc plynu ;)
Corsa B 1.0 12V ECO tec - 55PS → → → Punto MK2 1.2 16V HLX - 80PS
Odpovědět