Problematika s motorem X10XE (1.0 12V) a vše kolem něj

Témata zabývající se úpravami/tuningem motoru a výfuku
Odpovědět
Jaro68
Příspěvky: 4
Registrován: 30 bře 2007, 09:24
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Corsa 1.0 12V - Oprava motoru nebo výměna?

Příspěvek od Jaro68 »

Ahoj, zřejmě mám pech. V pondělí jsem koupil Corsu z roku 2000 a včera zjistil, že nemaká jeden válec. Je to na pístu. Už 2 lidi mě odrazovali od opravy. Prý to vyjde dráž, než výměna motoru za nějaký solidní starší. Co vy na to? Kde takový motor sehnat? Tento má najeto jen 60.000 a je mi líto ho vyhazovat?
Původně jsem chtěl auto vrátit, ale popravdě řečeno si nejsem jistý, zda bych uspěl pro "skrytou vadu", když se prakticky nedá dokázat, že to auto bylo rozbité, když jsem ho kupoval.
Děkuji za každou radu a povzbuzení.
Uživatelský avatar
MiniMike
Administrátoři
Příspěvky: 278
Registrován: 06 pro 2006, 07:21
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiniMike »

No zalezi na tom kolik by ta oprava fakt stala, jinak v nemecku se ty motory pohybujou cca 20-30t kc... tak zjistit jestli by ta oprava fakt nebyla levnejsi....
Jaro68
Příspěvky: 4
Registrován: 30 bře 2007, 09:24
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jaro68 »

To je ale asi cena nového motoru, ne? Mně bylo řečeno, že použitý by se dal sehnat za nějakých 6-8 tis. Kč. I když se mně tomu nechce věřit. Nevím ani co obnáší taková oprava - jestli se mění kroužky jen na tom jednom pístu, nebo na všech, co dalšího se mění apod. Ale díky za O.
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

No 6-8tis to bdue nejak y motor ktery bude muset udelat GO, jinak nove stoji tech co psal Minimike, jinak ja ybch s tim zaejl do servisu aby ti udelali cenu a rekli co vse se musi vymenit, no mam ten sami motor co ty akorat rok 1999 (87tis km), no a chovani motoru typicky 3-valec, jinak urcite dej vedet jak to pokracuje ale myslim navsitivit servis a je fakt skoda kdyz ma najeto jen tak malo, myslim ze GO motoru musi vyjit levneji nez zastavba noveho motoru
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Jaro68
Příspěvky: 4
Registrován: 30 bře 2007, 09:24
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jaro68 »

JJ, určitě se zeptám. Jen jsem chtěl vědět, jestli nemá někdo podobnou zkušenost. Zatím dík. Ozvu se.
Uživatelský avatar
MiniMike
Administrátoři
Příspěvky: 278
Registrován: 06 pro 2006, 07:21
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiniMike »

no ty ceny nejsou za novy motory, jsou za pouzity.... napr.
motor Opel Corsa B 1.0 12V (X10XE)

a videl bych to spis taky na repas, protoze i kdyby si do toho mel dat to samy jako za pouzitej, tak by si alespon vedel na cem jsi, coz u pouzityho motoru nikdy nevis....
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

Mike ma naprostou pravdu takhle budes vedet vse o tom motoru co jsi mel a mas a kdyz koupis jiny tak tam muze bytzase nejak eveci jine, takze repase je jasna volba :wink:
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Shum
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 19
Registrován: 02 úno 2007, 11:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa 1.0 12V - Vyplatí se oprava motoru?

Příspěvek od Shum »

Jaro68 píše:Ahoj, zřejmě mám pech. V pondělí jsem koupil Corsu z roku 2000 a včera zjistil, že nemaká jeden válec. Je to na pístu. Už 2 lidi mě odrazovali od opravy. Prý to vyjde dráž, než výměna motoru za nějaký solidní starší. Co vy na to? Kde takový motor sehnat? Tento má najeto jen 60.000 a je mi líto ho vyhazovat?
Původně jsem chtěl auto vrátit, ale popravdě řečeno si nejsem jistý, zda bych uspěl pro "skrytou vadu", když se prakticky nedá dokázat, že to auto bylo rozbité, když jsem ho kupoval.
Děkuji za každou radu a povzbuzení.

Nevim jestli Te to povzbudi nebo ne ale mam ten samej problem - co me rekli ze nejspis preskocil rozvodovy retez (mel jsem podezreni na vstrikovac nebo zapalovaci listu ale ty prej neodchazej) Takze jdu vymenit retez. Proto bych potreboval jestli by me nekdo naskenoval z knihy JAK NA TO vse co je tam o rozvodech a vsechno kolem DIIIIK
P.S. Jinak retez stoji cca 2000 viz http://obchod.autokelly.cz/?SRC=100&RowID=129200610
CORSA B 99 1.0 12V
tomert23
Příspěvky: 100
Registrován: 24 úno 2007, 15:50
Bydliště: Galanta

Příspěvek od tomert23 »

No ja by som si zistil prečo ten valec nefachčí.predpokladám že nemá kompresiu.treba dat dole hlavu a uvidíš.na krúžky je ešte skoro.60 tis. to je nový motor.skor može byt poškodený ventil / sací,alebo výfukový). a to nieje nebezpečná oprava. U nás bežne repasujú hlavy valcov tak do 2000 sk. Podla poškodenia.
corsa b 1.4 I Sport
Jaro68
Příspěvky: 4
Registrován: 30 bře 2007, 09:24
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jaro68 »

Prozatím vám všem děkuji. Jsem rád, že to tu funguje. Změnil jsem postup. Teď zkusím auto vyreklamovat a teprve pak bych řešil eventuelní opravu motoru.
Shum
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 19
Registrován: 02 úno 2007, 11:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shum »

tomert23 píše:No ja by som si zistil prečo ten valec nefachčí.predpokladám že nemá kompresiu.treba dat dole hlavu a uvidíš.na krúžky je ešte skoro.60 tis. to je nový motor.skor može byt poškodený ventil / sací,alebo výfukový). a to nieje nebezpečná oprava. U nás bežne repasujú hlavy valcov tak do 2000 sk. Podla poškodenia.

I to je mozny Me ten muj motorek merili a kompresy mam OK
CORSA B 99 1.0 12V
tomert23
Příspěvky: 100
Registrován: 24 úno 2007, 15:50
Bydliště: Galanta

Příspěvek od tomert23 »

ešte som sa nestretol s prípadom že by retaz preskočila. remen ano ale retaz-? kompresiu máš,palivo ti do valca ide / lebo máš mokru sviečku/ tak problém je len v iskre / sviečka ,kábel,cievka)
corsa b 1.4 I Sport
Shum
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 19
Registrován: 02 úno 2007, 11:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shum »

tomert23 píše:ešte som sa nestretol s prípadom že by retaz preskočila. remen ano ale retaz-? kompresiu máš,palivo ti do valca ide / lebo máš mokru sviečku/ tak problém je len v iskre / sviečka ,kábel,cievka)
Aj ta jiskra je v poho Palej vsechny valce - tak ted babo rad cim to je? Tak verim tomu ze retez si poskocil pac uz mam najeto cca 140 000 tak retez asi uz nebude nejlepsi :shock:
CORSA B 99 1.0 12V
Uživatelský avatar
Vtomas
Moderátor
Příspěvky: 1684
Registrován: 20 bře 2007, 11:26
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vtomas »

.....tak neco jsem nasel ohledne Corsy 1.0 12V
a muzu jen potvrdit ze ten rozvodovej retez stoji za ho...obcas mam stejny priznaky co je psano - dieselovy chod- spadne mi to skoro na 500ot pripada mi to chvilema ze to jde snad na jeden valec,pak se to samo zvedne na 800 a je to OK. Uz jsem se na to ptal a vymena za origo Opel je do 4000,- i za vsechny kladky.lepsi nez aby to preskocilo nebo dokonce prasknul ten retizek a potkalo se to pak by to nebylo moc vesely :cry:
Uživatelský avatar
Vtomas
Moderátor
Příspěvky: 1684
Registrován: 20 bře 2007, 11:26
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vtomas »

Odpovědět