Úpravy motoru X14XE (1.4 16V) v Corse

Témata zabývající se úpravami/tuningem motoru a výfuku
PITBULCE88
Příspěvky: 24
Registrován: 10 zář 2008, 14:02
Bydliště: Praha(Roudnice nad Labem,Most,Zatec,Louny ,Ceska Lipa,)
Kontaktovat uživatele:

Úpravy motoru X14XE (1.4 16V) v Corse

Příspěvek od PITBULCE88 »

Vite nekdo jesli by slo dat turbo na 1.4 16v??? Uz to tady asi neco podobneho bylo,ale moc sem se toho nedozvedel tak by me zajimalo jesli je to mozny .Diky
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Možný to je, ale finančně nereálný...

Na motory X14XE se dělaj origo přestavbový sady, ale vychází kolem 4tis Eur. Nejedná se totiž jen o přidání turba, intercooler, jiné svody, ale i o jiné vačky, ventily, atd.

Myslím, že má tlačit cca 0,6 baru a dodávat cca 200ps.

Přičemž už levněji vyjde implementace motoru c20let, který má v sérii 204ps a ještě velké rezervy...
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Uživatelský avatar
Maro
Příspěvky: 879
Registrován: 11 srp 2008, 01:07
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maro »

Tak tak.. jak říka Bloud.. finančně by ses nedoplatil a nemá to stejně cenu. 1.4 nemá takovej potencial, aby sis tam mohl zvyšovat výkon jak by se ti chtělo. Je lepší koupit třeba c20xe nebo c20let a pak poznáš jaké věci se stím dají dělat a hlavně to pak pojede.
PITBULCE88
Příspěvky: 24
Registrován: 10 zář 2008, 14:02
Bydliště: Praha(Roudnice nad Labem,Most,Zatec,Louny ,Ceska Lipa,)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PITBULCE88 »

tak to asi jen trochu poladim pro zacatek chci aspon par koniku na vic , :D
PITBULCE88
Příspěvky: 24
Registrován: 10 zář 2008, 14:02
Bydliště: Praha(Roudnice nad Labem,Most,Zatec,Louny ,Ceska Lipa,)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PITBULCE88 »

to spise lita nez jede je to krasna predstava musi to byt uzasny hlavne to zrychleni
Uživatelský avatar
Maro
Příspěvky: 879
Registrován: 11 srp 2008, 01:07
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maro »

pro začátek bych u 1.4 odlechčil setrvák.. sice ti to pár koníku nedá, ale pujde to líp do otáček. A pak nějakej ten chip. Ten ti muže obstarat LluKki nebo já. Chip je dělanej na 104Hp, což je slušné.
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Jak říká Maro:

a) upravil bych sání - to je na těchto motorech nejjednodužší a přidá nejvíc - tzn. Powerbox od Mantzelu, RAM INDUCTION od LEXMAULU či FOWTEC od DBILASSU + konusovej filtr s odstíněním = 15 - 30 PS - dle druhu

b) úprava výfuku - svody, sport kat, střeďák pryč + koncák -cca kolem 10 ps

c) případně ostřejší vačky - cca 10 -25 ps dle ostrosti

d) odlehčit setrvák, případně řemenice

e) případně softwarová úprava ŘJ... alias "chip", kterej ti při takto upraveným motoru posune omezovač a trochu upraví křivky

Takže, když půjdeš klasickou cestou můžeš se dostat s X14XE cca na 130 - 150 ps (dle motoru a kvality úprav).



Osobně mám a), b) a odlehčenej setrvák.. počítám tak kolem 110 ps + odlehčení celýho auta... a musím říct, že to jede jako ďas.. Na sprintech dávám GSIčka i rádoby "silnější" auta...
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
PITBULCE88
Příspěvky: 24
Registrován: 10 zář 2008, 14:02
Bydliště: Praha(Roudnice nad Labem,Most,Zatec,Louny ,Ceska Lipa,)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PITBULCE88 »

tak to uz je dost sluzny vykon touhle cestou pujdu ted me ,ale ted to bude muset chvilku pockat nebo spis na kolik se vysplha oprava motoru jelikos prvni domeni bylo praskle tesneni pod hlavou ,ale vypada to na hlavu :cry: sem z toho docela nestastnej

za kolik by byl tak ten chip????
Uživatelský avatar
SniperDave
Příspěvky: 40
Registrován: 01 kvě 2009, 18:19
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SniperDave »

U Slaneho Loutše, ted nevim presne vesnice, ale zbrousej ti hlavu asi za 1500,samozrejme ti ji i natlakuji a dokazou mnouhem vic, pak cena po stovkach leze nahoru:). Osobne jsem tam zatim nechal delat jen jednu hlavu na svoji Kozu 1,2.Zatim Rychlost a spokojenost. Tesneni po hlavu asi 600.Moc to neni ale ve vysledku se to nascita.
ted Opel Corsa 1.2 16V ,Van, rv. 2001, BA/LPG, tazne, cca 216 000km nalitano, jinak mam v zaloze a naprodej ten samy motor i s klimou.
Je to kopac,ale jsem spokojenej!
Uživatelský avatar
Maro
Příspěvky: 879
Registrován: 11 srp 2008, 01:07
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maro »

pokud scháníš hlavu, tak tu mám komplet (tuším, že je to stejné jak x16xe, Bloud to asi bude vědět).. teda akorat hydra chybí.. kdyžtak by sis je tam dal. Jinak chip by vyšel na 3200 a jestli budeš chtít patici na to, tak celkově 4000.

Jinak ALU řemenice a setrvák si mužeš nechat udělat u mě (respektivě u tatíka Paluše)
PITBULCE88
Příspěvky: 24
Registrován: 10 zář 2008, 14:02
Bydliště: Praha(Roudnice nad Labem,Most,Zatec,Louny ,Ceska Lipa,)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PITBULCE88 »

dela mi to zatim kamos ,ale jen po praci takze se to tahne jak smrad misto toho ted mam stary polo s rizenim na pravo takze si to uzivam :lol: tesneni sem uz koupil a i srouby me cekaj jelikos dvoum se nechtelo ,hlavu snad uz dneska odvezl odzkouseni tak snad to bude v poho a pak to srovnani rikal ze bych se mel vejid do 1000 .necham se prekvapit


jinak tu řemenici a setrvák by sme se pak mohli dohodnout to bych urcite dal vedet taky zalezi co mi povolej doma mit totiz tri zeny je makacka
PITBULCE88
Příspěvky: 24
Registrován: 10 zář 2008, 14:02
Bydliště: Praha(Roudnice nad Labem,Most,Zatec,Louny ,Ceska Lipa,)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PITBULCE88 »

kdyz by tam ta hlava sla tak bych ji urcite vzal zitra snad budu moudrejsi ten chip zni hodne lakave
:wink:
souky222
Příspěvky: 653
Registrován: 08 pro 2008, 20:11
Bydliště: lbc

Příspěvek od souky222 »

polygamie sem slyšel že je zakázaná, a nechápu proč :(
This is madness.
Madness?
No, this is Corsaaaaaa
Uživatelský avatar
toxik-q
Administrátoři
Příspěvky: 2337
Registrován: 11 srp 2007, 18:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toxik-q »

souky222: mohu se zeptat na vyznam tveho prispevku v danem tematu? :roll:
souky222
Příspěvky: 653
Registrován: 08 pro 2008, 20:11
Bydliště: lbc

Příspěvek od souky222 »

reagoval jsem na toto: doma mit totiz tri zeny je makacka
ale uznava trošku OT
This is madness.
Madness?
No, this is Corsaaaaaa
Odpovědět