C20XE Cabrio corsa B -> saab 9-5 aero YS3E-> saab 900 t16s

1993-2004

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

Odpovědět
shoox
Příspěvky: 217
Registrován: 04 kvě 2013, 00:51
Bydliště: Praha

C20XE Cabrio corsa B -> saab 9-5 aero YS3E-> saab 900 t16s

Příspěvek od shoox »

Zdravím všechny v pátek 3.5.2013 jsem se domluvil s tetou, která vlastnila auto (corsu) . Tak jsme se domluvili že si ji vezmu za simbolickou částku 1Kč. Ale auto odpovídalo ceně. Díky tomu že rok stálo na zahradě tak se docela rozšířila rez po cele kastli naštěstí jen povrchová, nic fatálního. Po podepsání smouvy jsem vyrazil domu, ale na polovině cesty sliším divný zvuk. Kouknu se do zrcátek a vidím jak zasebou táhnu výfuk. No co věděl jsem že je špatný. Tak jsem se nejak dopotácel domu a hned v sobotu jsem se řídil příslovím KOLA DĚLAJÍ AUTO. A pořídil jsem pěkny černý kola dezent R16 205tky :lol: :banan: . Auto získalo i při špatných tlumičích neskutečně výborný grip. Prostě sedí jak na hrnci. Dale jsem o výkendu sundal zadní narazník (corsa byla poťuká od předešlé majitelky :o) a kouknul jsem se jak je natom výstuha nárazníku. A byla to hruza více zdefomovaná výztuha snad už neexeistuje. Tak jsem obvolal pár vrakáčů v říčanech a vydal jsem se lov. Lov se vydařil získal jsem zadní výztuhu za 200kč. Samožřejmě se mi nechtělo takovouto pěknou výztuhu dát na rezatej podklad tak jsem vybrousil na zádi komplet rez, vykitoval a nastříkal plničem. To bylo až včera. Dneska jsem přelakoval vybledlé plasty, které byly na zádi a namontoval jsem zpět již vyrovnaný zadní nárazník, který se mi podařilo srovnat pouze za pomocí kladiva a horkovzdušné pistole. Večer po namontování nárazníku jsem se sousedem sprovoznil osvětlení PZ. Taková malá blbost, ale měl jsem ztoho strašnou radost.

Jinak auto je Opel Corsa B 1.4i

upraven nadpis :-) jamal.jefries
Naposledy upravil(a) shoox dne 21 črc 2015, 19:53, celkem upraveno 7 x.
shoox
Příspěvky: 217
Registrován: 04 kvě 2013, 00:51
Bydliště: Praha

Re: Koupil jsem corsu B

Příspěvek od shoox »

výfuk a tlumiče jsou obědnány.
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupil jsem corsu B

Příspěvek od petanek192 »

Tak 16ky ti schvaluju ale cerna nic moc jakej rozmer pneu ?

Jinak vitej !
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
shoox
Příspěvky: 217
Registrován: 04 kvě 2013, 00:51
Bydliště: Praha

Re: Koupil jsem corsu B

Příspěvek od shoox »

pneu přesně nevím vím že to jsou nízkoprofilový 16ky široký 205.
První blbá zkušnost. Jak jsem psal, že jsem obědnal výfuk od ekoráj.cz (prostě poláci) tak mi dneska dorazil. První problém po hodinovým sundavání :skrabat_v_hlave: stáreho přirezlého výfuku a nasledně pasování nového jsme zjistili že mi poslali špatný výfuk na jednolitr. tak jsem ho zabalil zpátky a po telefonátu mi to vymění. Takže moje corzička je na trojnožkách odstavená až do úterý :(
shoox
Příspěvky: 217
Registrován: 04 kvě 2013, 00:51
Bydliště: Praha

Re: Koupil jsem corsu B

Příspěvek od shoox »

přikladám pár fotek uprav které proběhly
fotky jak vypadala corsa na zacatku
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) shoox dne 01 črc 2013, 00:56, celkem upraveno 4 x.
shoox
Příspěvky: 217
Registrován: 04 kvě 2013, 00:51
Bydliště: Praha

Re: Koupil jsem corsu B

Příspěvek od shoox »

omlouvám se za velikost fotek příšte je zmenším :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Koupil jsem corsu B

Příspěvek od Gooder »

Můžu Tě poprosit o zmenšení i již vložených fotek? Tohle je opravdu moc velké :)

Být Tebou, spíš bych se nejdřív zaměřil na technický stav auta než na úpravy :wink:

Edit: Odkud jsi?
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
shoox
Příspěvky: 217
Registrován: 04 kvě 2013, 00:51
Bydliště: Praha

Re: Koupil jsem corsu B

Příspěvek od shoox »

Jsem z prahy auto je po technickym stavu uz super brzdy , tlumice olej vse udelany jen me cekaj ramena
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Koupil jsem corsu B

Příspěvek od Gooder »

Tak ještě sežeň kapotu a kufr :jj_good:
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
shoox
Příspěvky: 217
Registrován: 04 kvě 2013, 00:51
Bydliště: Praha

Re: Koupil jsem corsu B

Příspěvek od shoox »

Kapotu dodelava rozhodl jsem se ji nekupovat ale opravit. Usetřím natom barvu ,kit , pacovou brusku , vsechno na opravu mám a prace mě nic nestojí. Jinak zadni dvere mam domluvene za 1000kč i s gsi křídlem . A v tydnu mam domluveny interier z astry GSI (myslim sedačky předni + zadni) uvidime jak to pujde napasovat.

Jinak jsem s autem moc spokojeny , ale má 1.4i maly vykon . Co muzu udelat abych zvýšil vykon?
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Koupil jsem corsu B

Příspěvek od Gooder »

Dát tam jiný motor, jestli do toho nechceš dát xdesítek tisíc za pár koníků :) A prosím, opravdu si zmenši ty fotky, za prvé jsou širší než celá stránka a za druhé mají kolem 2Mb, což je opravdu moc ;)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
shoox
Příspěvky: 217
Registrován: 04 kvě 2013, 00:51
Bydliště: Praha

Re: Koupil jsem corsu B

Příspěvek od shoox »

Zitra se vrhnu na editaci fotek.
Jinak k tomu motoru jakej bys doporucil ?
Mel jsem vyhlidnuty c20xe ale nevim .....
Rad bych vedel nazor dalších
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupil jsem corsu B

Příspěvek od petanek192 »

zmensi prosim ty fotky to se neda ani na pc !!!! :starec:
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
shoox
Příspěvky: 217
Registrován: 04 kvě 2013, 00:51
Bydliště: Praha

Re: Koupil jsem corsu B

Příspěvek od shoox »

tááák úmorná editace zvladnuta a dneska jsem si udělal další radost do corsy. Koupil jsem GSI sedačky z astry :dancer: :dancer:
Ještě v týdnu je v planu dodělat kapota vyměnit sedačky a GSI zadní křídlo s brzdovým světlem a reproduktory vyměnit papíraky za nějaky co zbyly z oktavie . No uvídíme
BTW nemate nekdo elektricky stahováky na okna ? Mám totiž v plánu zrušit FAPFAP kličku a chtěl bych to dát do elektřiny :urcite?: ale nevím jestli mam koupit takový ten univerzalní kit, nebo elektricky stahováky(celej system) z druhý ruky.
shoox
Příspěvky: 217
Registrován: 04 kvě 2013, 00:51
Bydliště: Praha

Re: Koupil jsem corsu B

Příspěvek od shoox »

Tak dneska jsem namontoval sedačky :deejay: aje to boží !! Auto vypada o100% lip. Taky kapotu jsem zase pribrousil a stříkl prvni vrstvu . Jinak uz jsem se rozhodl budu prestavovat motor na 4bod :ne_ne: . Dlouho jsem to diskutoval s nekolika lidma z fora a toto je nejrozumejsi řešení za slušný penize.

Do budoucna bych chtel udelat :
-komplet audio (autoradio , zesilovač, subwoofer, repro)
-platenou střechu
-abs
-ručni vrzdu sprovoznit
-central na dalkovy ovladani
-posilovač řízení
:D :D
Odpovědět