Fíla>Corsa B 1.6 GSI

1993-2004

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

Fíla
Příspěvky: 18
Registrován: 11 srp 2010, 12:13
Bydliště: Praha

Re: Fíla>Corsa B 1.6 GSI

Příspěvek od Fíla »

Čau Petře,
tvojí Corsu už mám shlídlou podle fotek :). Brzdy jsem kupoval i s deskama dohromady a jsou to vrtané i s drážkami, přesný typ už netuším. Ohledně funkčnosti brzd, po zahřátí fungují perfektně. Při velkém zatížení se z brzd kouří, děsně smrdí, ale furt mají velkou účinnost. :twisted: Jinak ty brzdy, co bys měl mít ATE, si myslím, že je to stejná kvalita. U tebe bych doporučil zkontrolovat brzdový válec. A corsy se někdy rády zavzdušňují. (Popřípadě zkontrolovat zadní brzdy).
Co se týče power boxu, zajímavostí je, že je dělán na sání c16xe. Myslím, že jsem jediný, kdo se do toho pustil :D. Zatím to funguje, ale je to obdobné jako u x16xe. Pak hodím nějaké ty fotky. (Teď mi ale corsa zrovna moc nejede, jak bych chtěl.)
Můžu se zeptat, jak jsi odlehčil tvou corsu? Mě napadlo odendat zadní sedačky, ale jsou takřka jen z molitanu, tak mi nepřipadá, že by to bylo moc velké odlehčení :roll:
Uživatelský avatar
Petr_Corsa A+B
Příspěvky: 459
Registrován: 17 čer 2010, 15:03
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Fíla>Corsa B 1.6 GSI

Příspěvek od Petr_Corsa A+B »

Ahoj,

jo, to už mě taky napadlo, že nebude něco v pořádku s těmi brzdami, respektive přijde mi, že to brzdilo lépe...
Co se týče toho odlehčení, jak to jen říct, auto bylo rozebráno do posledního šroubku a co se mi nelíbilo tam dávat zpět, jsem tam prostě nedal, respektive jsem zpět dal pouze to, bez čeho by to nejelo... Ale co konkrétně to se těžce popisuje, za jedno si to nepamatuju a za druhé jsem Corsu takhle stavěl přez 2 roky a při rozebírání jsme taky předělávali dílnu a tak se všechno z Corsy 100x přesouvalo, pak se taky poztrácelo atp...

Jinak zadní sedačky, respektive ta část na sezení, ta je opravdu lehoučká, ale zadní opěry jsou docela těžké, problém u Corsy je, že zadek opravdu odlehčit nepotřebuje, já jsem to zkusil, vyhodil jsem i rezervu a auto se nechovalo zrovna nejlíp a ten hluk do kabiny hrůza.

Petr
Corsa A 1.2S 1986 READY TO GO // Corsa B C16XE GSI 1994 READY TO GO AS WELL
---My Cars---
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Fíla>Corsa B 1.6 GSI

Příspěvek od jamal.jefries »

Zdarec fílo.Máš fb nebo tak? :-) na Car Warsu jsme ani pořádně nepokecaly :-D jinak pozdravuj bráchu :-D :-D :-D
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Fíla
Příspěvky: 18
Registrován: 11 srp 2010, 12:13
Bydliště: Praha

Re: Fíla>Corsa B 1.6 GSI

Příspěvek od Fíla »

Facebook nemám, ale kdyžtak brácha má. Domluvíme se na nějaký sraz :jede_autem: a pokecáme ;).
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Fíla>Corsa B 1.6 GSI

Příspěvek od Gooder »

Vyhazovat zadní sedačky a rezervu je podle mě blbost. Já to tak měl(jen sedačky) a na sněhu při výjezdu z kruháče mi v cca 40km/h ustřelil zadek, rok předtím jsem měl podobný problém v zatáčce na sněhu. Jinak kromě tohohle pak ještě zadek víc uskakuje :)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Fíla
Příspěvky: 18
Registrován: 11 srp 2010, 12:13
Bydliště: Praha

Re: Fíla>Corsa B 1.6 GSI

Příspěvek od Fíla »

Tak vás zase po nějaké době zdravím a zasílám nějaké nové fotky sve Kozy, abyste měli na co koukat přes zimu :jede_autem:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Odpovědět