Dobíjení - Alternátor 1.5D

1993-2004

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukynn99CZE
Příspěvky: 7
Registrován: 30 dub 2016, 11:26
Bydliště: Zlín

Dobíjení - Alternátor 1.5D

Příspěvek od Lukynn99CZE »

Zdravím mám problém, z ničeho nic jsem jel a rozsvítila se mi kontrolka ruční brzdy, zkoušel jsem zastavit a ruční brzdu několikrát zatáhnout a naopak a spínač je v pořádku protože kontrolka se po sepnutí víc rozsvítí tak sem na to kašlal a jel jsem dál a asi po 100m se mi rozsvítila kontrolka dobíjení a šel cítit smrad spáleného nebo uzeného masa takže sem volal známému říka lspálený altík( má 20 roků měl na to právo :D ) nechal jsem udělat repas s tím že když to nahodím bude vše okey... Bohužel nahodili jsme nový altík jel jsem 10km a ten smrad začal znovu... kontroloval jsem kabeláž takovou tu hlavní od baterky ke startéru a k altíku a nikde nic.. PLEASE HELP :( --- lukynn99cze@gmail.com
Nový altík dobíjí dává 13,89 což je v pohodě ale i přesto fut svítí tyto dvě kontrolky ruční brzda i dobíjení...
NECHÁPU TOOOO :(
Opel Corsa B 1.5D RED/BLACK
1.488cm3 ISUZU, R 1995 , 206.xxx km
Brembo kotouče + brzdy, RedLights, Neony, pracuje se na vizuálním zlepšení interieru a exterieru :D
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 6
Registrován: 07 čer 2011, 23:28

Re: Dobíjení - Alternátor 1.5D

Příspěvek od ResHacker »

Čau všem, rád bych oživil toto téma, mám Bčko 1.5 TD. Nedávno mě též vyplivnul altík, no nakonec jsem musel měnit za nový, bylo spálený i vinutí. Během toho jsem jezdil, musel jsem denně dobíjet baterku a nešel ani otáčkoměr, po výměně altíku vše OK.
Začal se mi ale nedávno objevovat novej problém - po startu svítí jakoby ne naplno ale kontrolka ručky a dobíjení a nejde otáčkoměr, přitom cvaká nějaký relé jakoby z prostoru přihrádky před spolujezdcem. Po nějaké chvíli se uklidní, kontrolky zhasnou a vše je vpohodě. Z mýho laickýho pohledu to vypadá na nějaký problém s tím relátkem, ale nemůže to dělat třeba i ten altik? Ikdyž by měl být nový...

Dík předem za všechny tipy!
Corsa 1.5 TD rv 95 - holá bez výbavy a dalších zbytečných nesmyslů už 20 let fachá téměř bez poruchy :mrgreen:
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 6
Registrován: 07 čer 2011, 23:28

Re: Dobíjení - Alternátor 1.5D

Příspěvek od ResHacker »

Takže příčina primárního problému zjištěná, jde o poměrně známou věc - protéká mi olej z vývěvy dovnitř altíku, takže dochází k přerušení kontaktu uhlíků se sběrnými kroužky a tím pádem výpadku dobíjení. Teď, jak je horko, je to docela vpohodě, chvilku po startu to dobíjí, ale jde do toho prach a společně s olejem to pak dělá jakousi abrazivní vazelínu a altík by šel do kopru. Nedávno jsem ho musel komplet vyměnit, vzal jsem repas Starline od Kelly a po cca 5ti tis km tenhle problem :(
Včera jsme to s kamarádem rozebrali, simering na hřídelce altiku byl samozřejmě vyražený, nejspíš tlakem oleje. Nikde jsem ale nenašel možnou příčinu, když jsme ho zalisovávali zpět, šel docela ztuha. Koukali jsme i na hadičky a holendry na motoru, nic nevypadalo nějak špinavě nebo přicpaně... Když jsem to smontoval, samozřejmě to teklo zas...nevim teď, čeho se chytit, zkoušet měnit gufero u profíků? Dík za každou radu!
Corsa 1.5 TD rv 95 - holá bez výbavy a dalších zbytečných nesmyslů už 20 let fachá téměř bez poruchy :mrgreen:
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 6
Registrován: 07 čer 2011, 23:28

Re: Dobíjení - Alternátor 1.5D

Příspěvek od ResHacker »

Takže problem snad zažehnanej ..klep klep.. nechci to zakřiknout, koupil jsem tlakový gufírko 12*28/7 a nalisoval ho tam, šlo to poznání hůř než to origo (naklepal jsem ho tam přes ořech kladivem), který jsem "nalisoval" jen palcem a pokaždý ho olej vytlačil... a zatim to drží, tak uvidíme..
Corsa 1.5 TD rv 95 - holá bez výbavy a dalších zbytečných nesmyslů už 20 let fachá téměř bez poruchy :mrgreen:
Odpovědět