zapalování nehází jiskru

1993-2004

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

Odpovědět
Jim
Příspěvky: 44
Registrován: 24 led 2008, 16:28

zapalování nehází jiskru

Příspěvek od Jim »

Dobrý den přeji, mám Corsu B, nedávno se mi stalo, že při jízdě chcípl motor. Pak jsem ho teprve po velmi dlouhém startování zase nahodil. Než jsem přejel město, znovu chcípl. Pak zase po dlouhém startování chyt. Naposled mě to chcíplo před barákem a teď už to nejde nastartovat vůbec. Vytáhl jsem svíčku a zkoušel jiskru při startování a nic. Tak jsem vymontoval cívku a zkoušel to přes stejnosměrný zdroj a cívka házela malinkatou jiskru, určitě by to na zážeh nestačilo. Tak jsem objednal cívku novou a po výměně je to samé, tedy nejde nastartovat. Očistil jsem víko rozdělovače, palec a zase nic. Pod držákem cívky je plastová destička, do které vede konektor, nevím co to je, nikde nemůžu zjistit co by to mohlo být. Na schematu je u zapalovací cívky symbol tranzistoru, zřejmě to bude nějaká polovodičová součástka. Neví někdo co to je a kde by se to dalo koupit? Taky bych potřeboval radu, co mám ještě zkontrolovat. Netuším, jestli by mě to vzal nějaký servis do opravy. Moc bych prosil o dobrou radu. Díky
Odpovědět