Corsa A Sněhová Královna & Corsa B Modro-Zelená Bestie

1993-2004

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

Odpovědět
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Corsa A Sněhová Královna & Corsa B Modro-Zelená Bestie

Příspěvek od Gooder »

K těm brzdám, ať to tam nepíšeme Filovi. S těmi bzrdami z Calibry Turbo by takový problém být neměl. V Nizozemí dělají kotouče 288mm 4x100, ale jsou dražší. Případně tam dávají kotouče z Merivy(myslím 280mm?, teď přesně nevím), která má 4x100. Ale jsou menší, takže to není úplně on. Ale myslím si, že lepší kotouče a desky tomu taky dost pomohou. Případně ty z Astry budou vadnout později, ale jde o to, jak plánuješ s autem jezdit :)

A k té rychlosti... Rychloměr mám do 270km/h, ale jak víme, dost to potom ve vysokých rychlostech ukazuje jinak a papírově to má maximálku 235km/h, ale tu jsem nezkoušel. Já s tím jel podle GPS 215km/h a ještě by to jelo klidně dál, ale na té poschoďové dálnici z toho člověk nemá moc dobrej pocit, tak jsem dál nešel. Hlavně jsem neměl nejspíš úplně nejlépe vyvážená kola :D Letňáky jsem sehnal a do školy pojedu v září, tak uvidíme :lol:

S tou převodovkou Tě chápu, na takové auto mi taky víc sedí kratší. Hlavně na okreskách bude podle mě ta kratší lepší :)

O stavu Tvé Corsy netřeba mluvit, máš tu jednu z těch nej :jj_good:
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
Petr_Corsa A+B
Příspěvky: 459
Registrován: 17 čer 2010, 15:03
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa A Sněhová Královna & Corsa B Modro-Zelená Bestie

Příspěvek od Petr_Corsa A+B »

Ještě uvidím, možná dám jen kvalitnější kotouče, proto jsem se ptal na ty Bremba...
Každopádně díky za info.
A zatím, Petr.
Corsa A 1.2S 1986 READY TO GO // Corsa B C16XE GSI 1994 READY TO GO AS WELL
---My Cars---
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Corsa A Sněhová Královna & Corsa B Modro-Zelená Bestie

Příspěvek od jamal.jefries »

ja budu davat na gsi vrtany zimmermany vyjdou neco okolo 3500 a kdyz se k tomu poridej nejaky lepsi desky tak musi bejt rozdil znat :-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Uživatelský avatar
Petr_Corsa A+B
Příspěvky: 459
Registrován: 17 čer 2010, 15:03
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa A Sněhová Královna & Corsa B Modro-Zelená Bestie

Příspěvek od Petr_Corsa A+B »

Ahoj Jamale,

jj, ty Zimmermany Sport vypadají docela fajn, desky k nim asi Ferodo nebo Brembo...
No, až nasadíš, tak se rád přijedu podívat a možná se dám podobnou cestou...

Ještě uvidím, teď moc nejezdím, nic moc počasí...

Ale díky moc za rady.
Petr
Corsa A 1.2S 1986 READY TO GO // Corsa B C16XE GSI 1994 READY TO GO AS WELL
---My Cars---
Obrázek Obrázek
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Corsa A Sněhová Královna & Corsa B Modro-Zelená Bestie

Příspěvek od Gooder »

Já na O1 zvažuju EBC Turbogroove s deskami Ferodo DS2500, Zimmermann Formula Z s DS2500 nebo komplet Black Diamond. Ovšem finančně to je o něco víc oproti Zimmermannům Sport.

Jinak srovnatelné se Sporty jsou prý ATE PowerDisc s deskami ATE Ceramic(navíc tolik nešpiní kola). Ty zvažuju časem na zadek. Ještě taková zajímavá informace, Sporty mívají časem prasklinky kolem děrování. Ale to udělá většina děrovaných kotoučů. PowerDiscy mají drážky, takže tam tohle nehrozí, ale zase víc žerou desky.

Ale jak jsem už psal, vše se odvíjí od toho, kde s tím chcete jezdit :)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Corsa A Sněhová Královna & Corsa B Modro-Zelená Bestie

Příspěvek od Hgi »

já sem dal GSI kotouče ATE, a ATE desky a nemůžu si stěžovat, brzdí to jak sviňa.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Fíla
Příspěvky: 18
Registrován: 11 srp 2010, 12:13
Bydliště: Praha

Re: Corsa A Sněhová Královna & Corsa B Modro-Zelená Bestie

Příspěvek od Fíla »

Čauves,
ohledně té převodovky, já mám také f15, ale osobně mě připadá jako hodně krátká. S corsou jsem jel 215 km/h a to už jsem byl před omezovačem (a to ho mám ještě posunutý). Tak mi někdo vysvětlete, jak se ty převodovky liší u Opela :lol:
Uživatelský avatar
Petr_Corsa A+B
Příspěvky: 459
Registrován: 17 čer 2010, 15:03
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa A Sněhová Královna & Corsa B Modro-Zelená Bestie

Příspěvek od Petr_Corsa A+B »

TO Hgi: mám přesně ty samé brzdy o kterých píšeš a bohužel, ale mě to nestačí, přijdou mi pro GSI prostě slabé, uvidím, jakou cestou se dám, jestli lepší kotouče, nebo opravdu třmen a kotouče co jsou pro Calibru Turbo, tam je jen ta potřeba sehnat 4díru kotouč, ale co jsem už zjistil, tak se dá sehnat.

TO Fíla: Ty máš F15 krátkou, tu já mám doma taky, jen když jsem nechal dělat G.O. motoru, tak jsme dělali i převodovku, jenže jsme se báli té původní, tak jsem sehnal jinou, jenže ta je dlouhá, nejspíš z Astry co měla taky 1.6 16V (74 kW) no a ta právě byla dělaná k debilnímu motoru, no tak debilní převodovka...

Nu nic, alespoň bude zase co dělat přez zimu...
Petr
Corsa A 1.2S 1986 READY TO GO // Corsa B C16XE GSI 1994 READY TO GO AS WELL
---My Cars---
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Corsa A Sněhová Královna & Corsa B Modro-Zelená Bestie

Příspěvek od jamal.jefries »

ty 4 dírový kotouče se daj použít snad z alfy romeo :-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Corsa A Sněhová Královna & Corsa B Modro-Zelená Bestie

Příspěvek od Hgi »

Hoši, má někdo zkušenosti s přestavbou z krátké převodovky na dlouhou? Jde mi spíš o praktický poznatky... Jak auto jede s dlouhou převodovkou? Mám doma asi F15 a F13, F15 je krátká z GSI a F13 je dlouhá...

tak přemýšlím, že tam hodím tu dlouhou, ale bojím se, že to pak nepojede jako s tou krátkou.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Uživatelský avatar
Petr_Corsa A+B
Příspěvky: 459
Registrován: 17 čer 2010, 15:03
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa A Sněhová Královna & Corsa B Modro-Zelená Bestie

Příspěvek od Petr_Corsa A+B »

TO Jamal: jj, to už tady je zmíněno v příspěvku o brzdách

TO Hgi: nedávej tam žádnou jinou než krátkou F15 z GSI, jinak to auto utaháš, jasný, bude to míň žrát, ale to jen proto, že Tě to auto začne nudit a přestaneš mu šlapat na krk, páč to vůbec nepojede. Co tam já teď mám tu dlouhou F15, tak sice jí 110 koní utáhne, ale i tak je to GSI / ne GSI...
Corsa A 1.2S 1986 READY TO GO // Corsa B C16XE GSI 1994 READY TO GO AS WELL
---My Cars---
Obrázek Obrázek
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Corsa A Sněhová Královna & Corsa B Modro-Zelená Bestie

Příspěvek od Gooder »

Zkusil bych lepší kotouče a desky, něco z toho, co jsem třeba psal. U těch brzd z Calibry bude delší chod pedálu, když necháte původní HBV, brzdiče i kotouče jsou o dost těžší, kotouče jsou dražší a min. kola jsou 15". Tohle kluci zvažte :)

Nejprve bych asi zkontroloval celé brzdové vedení, vyměnil brzdovku, přetěsnil válce atp. Asi až potom bych řešil případné větší brzdy, i když si myslím, že na GSi tyhle stačí. Brzdy brzdí váhu, ne výkon :wink:
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Corsa A Sněhová Královna & Corsa B Modro-Zelená Bestie

Příspěvek od jamal.jefries »

to jo ale je rozdil jestli brzdis z 80 km/h a nebo ze 170km/h :-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Corsa A Sněhová Královna & Corsa B Modro-Zelená Bestie

Příspěvek od Gooder »

Je, ale na 170km/h se dostaneš i s 1.4 a má slabší brzdy. Spíš by mě zajímalo, co Petr myslí pod tím pojmem, že to špatně brzdí :) Pokud, že vadnou, možná by stačily z Astry GSi brzdy(Případně i jen nějaké lepší kotouče a ne obyčejné ATE, Brembo, Meyle atp. To jsou brzdy do běžného provozu a ne na závodění, je logické, že brzdný účinek bude po pár prudších zašlápnutí pryč.). Sice stejný průměr kotouče, ale širší, tudíž se bude lépe chladit. Pokud, že to brzdí málo, tak instalací větších třmenů s většími pístky mu přijde, že to brzdí ještě hůř :)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Corsa A Sněhová Královna & Corsa B Modro-Zelená Bestie

Příspěvek od Hgi »

a jak často jezdíš s Corsou 170? Já sem jel max. 193 víc to prostě nejelo po rovince. Navíc skoro 6K otáček, smrt v očích a spotřeba 15L/100... Corsa není dělaná na nějaký velký rychlosti. To auto má celej podvozek totálně na hovno.

Já sem s ATE brzdama z GSIčka zatím spokojenej, ale asi mám jiný nároky než Vy závodníci :P
Naposledy upravil(a) Hgi dne 20 srp 2014, 18:43, celkem upraveno 1 x.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Odpovědět