Keil - Corsa C 1.2 twinport

2000-2006

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

Odpovědět
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

Já 141 tis., tak to abych čekal každou chvíli.. Nemohl by jsi to zítra vyfotit a hodit sem stručný popis co a jak?
Uživatelský avatar
Keil
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 265
Registrován: 04 lis 2009, 17:12
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Keil »

s nafocenim pocitam, jeste doufam, ze mi prijdou objednany prachovky novy na lozisko...
Corsa C 1.2 twinport + CHIP
Uživatelský avatar
Keil
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 265
Registrován: 04 lis 2009, 17:12
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Keil »

problem vyresen nejspise... hold jsem doposud nebyl seznamem se samostavem :lol:
Corsa C 1.2 twinport + CHIP
Uživatelský avatar
Keil
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 265
Registrován: 04 lis 2009, 17:12
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Keil »

tak uz mam doma potrebne dily pro vymenu zadnich celisti... plechova krytka loziska bubnu origo od opela 158kc/ks, brzdove celisti v auto kelly od starline se 3letou zarukou za 550kc po clenske sleve. A po obede jdu na to 8)
Corsa C 1.2 twinport + CHIP
Uživatelský avatar
Keil
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 265
Registrován: 04 lis 2009, 17:12
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Keil »

Tedy vymena celisti probehla uspeste, tedy popisi JAK NA TO

Auto si zajistime kliny pod prednimi koly proti pohybu, rucni brzdu nezabrzdujeme.
Povolime zadni kola, auto vyheverujeme (v tomto pripade vhodne uprostred zadni napravy-zvedne se nam cely zadek) a kola dosroubujeme a sejmeme.Na stredu bubnu je plechova krytka (prachovka), tu se mi osvedcilo sundat zpusobem, ze zhruba dojejiho stredu zapodnu sroubovak zkrz a vypacim ji ven (stejne se vzdy poskodi), plechove krytky se vzdy davaji nove! cena jedne nve u gm je 158k(/ks. Nasledne musime povolit z naboje matici. Matice je na 27 orech, pravotocivy zavit. Doleva vysroubujme (jde ztuha). kdyz je matice venku, je buben uvolneny, avsak ne zcela. Jeste je nutne povolit samostav celisti. Ten se nachazi z bocniho pohledu v pravym hornim roh pod bubnem. Pristup k nemu mame pouze otvorem po sroubu kola. Kdyz sispojite uhlopricky mezi srouby na bubnu, vznikne vam ctverec, buben natocne do polohy, aby byl kolmy k ose auta. Nyni za pravou vrchni dirou po sroubu by se mel nachazet samostav. Prostrcite otvorem sroubovak a musite otacet matkou smerem "nahoru-povolovani celisti). Az jsou celisti dostatecne povolene, lze buben lehce rukou prevleci pres celisti. Na bokach celist drzi trn s pruzinou a pojsitkou, pruzinu zmacknete (napr. plochym klicem) a klestemi pootocne trn aby doslo k odjisteni. celisti lze sejmnout i s mechanismem pruzin. Sundavame vzdy pouze jednu stranu celisti, abychom mohli podle druhe zkladat zpet. V tomto okamziku je vhodne ocististeni napr kompresorem a steteckem. Montaz provadime v poradi takovem, ze umistime a zajistime pakny na trn s pruzinou, jez zajistime (v jistici podlozce jsou viditelne drazky spravne polohy) Samostav sesroubujeme na nejmensi roztec a umistime mezi celisti. Naskladame pruzinky. Hridel, na ktere je buben ocistime od necistot, potreme lehce olejem aby nam sel buben lepe prez lozisko (pouze slaby film, nesmi ukapnout ani kapka). Celisti vystredime, nasuneme buden a potupne se snazime celisti vystredit dokud se buben nenasune (melo by to jit bez hrube sily). Stredova matice by se mela davat vzdy nova, avsak jsem ji nemel, tak jsi ji pomatlal lepidlem na zavity a dotahujeme na 154NM (dotazeni hraje velkou roli pri zivotnosti loziska!). Narazime rukou novou plechovou krytku. Nyni zase musime nastavit samostav. Nalezneme spravnou polohu vuz vyse popsano, avsak nyni sroubujeme smerem dolu. Pokracujeme tak do te doby, dokud se buben nebude pribzdovat. Buben by se mel bone tocit, avsak u novych celisti je lepsi nastavit aby sel otacel ztuha (behem tydne se obzdi a sedne si a bude se tocit hladce volne. Postup opkujeme i na druhe strane. Pozor! Samostav - vzdy na obouch stranah nahoru celisti zmensujeme, dolu roztahujeme od sebe. Doladime rucni brzdu (optimalni je aby zabrzdila na 3-5zubu). Delal jsem to porpve a zabralo mi to 2 a pul hodiny. Tak snad tenhle postup nekomu pomuze:-)

odejmuta plechova krytka ze stredu, matice na orech 28
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Corsa C 1.2 twinport + CHIP
Uživatelský avatar
Honz@
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 468
Registrován: 30 kvě 2008, 10:52
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honz@ »

jen bych dodal při tom dotahování ložiska fakt bacha. mám s tím špatnou zkušenost už z feldy
Fabia Rs
Corsa C 1,3 CDTI + Chip -prodáno
moje felda
Uživatelský avatar
Keil
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 265
Registrován: 04 lis 2009, 17:12
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Keil »

kdyz to dotahnes na tech 154NM, coz je udaj od opelu, tak by nemel byt problem.
Corsa C 1.2 twinport + CHIP
Uživatelský avatar
Honz@
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 468
Registrován: 30 kvě 2008, 10:52
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honz@ »

jj mělo by to být v poho
v tomhle zlatý fáčko nebo polo 9n. povolíš 2 šroubky a buben jde krásně dolů.
Fabia Rs
Corsa C 1,3 CDTI + Chip -prodáno
moje felda
Uživatelský avatar
Keil
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 265
Registrován: 04 lis 2009, 17:12
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Keil »

tak se dneska parkovalo :lol: 8)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Corsa C 1.2 twinport + CHIP
Uživatelský avatar
Lukkas
Administrátoři
Příspěvky: 2219
Registrován: 06 črc 2008, 14:01
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukkas »

Jak jsi to dokázal ? To bylo chtěný nebo nechtěný .? :)
Black Opel Corsa A 1.5D
>Moje Corsa<
Uživatelský avatar
Keil
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 265
Registrován: 04 lis 2009, 17:12
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Keil »

odboceni na posledni chvili v neprimerene rychlosti a pretocil se zadek. Jen pneu LP kola jsem musel nechat zout a znova nazout, se dostal mezi disk a pneu bordel a zaclo to uchazet, nastesti disky ok. Jak jsem jel smykem a zahucelo to do prikopu, tak jsem je po dvou kolech, uz jsem se bal ze budu na booude.
Corsa C 1.2 twinport + CHIP
Uživatelský avatar
Honz@
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 468
Registrován: 30 kvě 2008, 10:52
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honz@ »

no pěkný :shock: hlavně že jsi v pohodě a auto je taky ready
Fabia Rs
Corsa C 1,3 CDTI + Chip -prodáno
moje felda
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

Vyjel jsi sám? Nevím, jestli nezkresluje fotka, ale zdá se mi, že máš šišatý pravý přední disk.
Jinak dík za návod na bubny, až to bude aktuální, vyzkouším to.
Uživatelský avatar
Keil
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 265
Registrován: 04 lis 2009, 17:12
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Keil »

museli me tahat, bylo to na brichu a kola hrabali na pisecku... disky jsou cajk, nechaval jsem je kontrolovat... Jinak doufam, ze ten navod pomuze nekomu 8)
Corsa C 1.2 twinport + CHIP
Uživatelský avatar
Keil
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 265
Registrován: 04 lis 2009, 17:12
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Keil »

pomalu uvazuji o zadnich svetlech diodovych... od vas chci slyset nazor - cerveny nebo cerny? Ja osobne jsem pro cerveny.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Corsa C 1.2 twinport + CHIP
Odpovědět