william wallace - C 1.0 12V

2000-2006

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

Uživatelský avatar
william.wallace
Příspěvky: 416
Registrován: 27 srp 2007, 07:17
Bydliště: Lednice
Kontaktovat uživatele:

william wallace - C 1.0 12V

Příspěvek od william.wallace »

Tak jsem přesedlal oře a od včera jezdím Céčkovou 60tiko'novou Corsou rv 02, 90tkm, 1. majitel, serviska, CZ, výbava comfort. Koupil jsem ji za 70 litříků, což si myslím, že je solidní cena, navíc jsem ji bral od známého.
Nic si ale nenamlouvám, je to starší auto, takže samozřejmě prvních pár měsíců bude o "vyladění" všech nedostatků. Vypadá, že je v solidním stavu, ale samozřejmě chybičky se najdou. Třebas elektricky ovládaná zrcátka jdou jen doleva a doprava, nahoru a dolů ne, asi chyba v motorku.
Taky se mi jednou stalo, že při hooodně pomalé jízdě při parkování mi při plném rejdu jako kdyby párkrát zacvakalo ve volantu, tak kdybyste s tím měl někdo zkušenosti, tak dejte vědět, co by to mohlo být. Jinak na silnici sedí skvěle, jede taky skvěle (na dálnici jsem zkoušel a v klidu 160), tlumiče ok - až jsem byl překvapený jak brutální tlumí díry na silnicích, motor si přede jedna báseň, posilovač na jedničku, displej dopisuje, elektrika ok, spojka, převodka též ok, nikde žádná stopa po úniku oleje.
Při velice pomalém přejezdu větších nerovností (5km/h) se mi zdá, jako by něco v zadní nápravě vrzlo (péro, tlumič, opotřebovaný čepy?),

ale znáte to, když má člověk "nový starý" auto, hledá jakoukoliv chybičku, každopádně to dám prohlídnout svýmu mechanikovi. Sice už při koupi to prohlídnuto bylo, ale byla to namátková šupovka typu, jestli není někde něco vytlučenýho, jestli těsní převodovka, či nejsou prsaklý manžety....

Tak doufám, že aspoň 5 let vydrží sloužit bez nějakých větších investic...a "dyž bude hodná", další auto bude zase Corsička.

JInak stará Corsička - BATMOBILE je stále v nejbližší rodině, využívá ji přítulka, dal jsem ju do servisu (ne přítulku, ale Corsičku) :lol: ), tam vyštelovali, co se dalo a věřím, že bude dalších 100 tkm věrně sloužit dál. Takže máme 2 Corsičky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) william.wallace dne 12 dub 2010, 13:10, celkem upraveno 5 x.
BATMOBILE - Béčko, 54 koní (max. 160 km/h), socka edition :)
WOLVERINE - Céčko, 60 koní (max 170 km/h), snob edition :)
Uživatelský avatar
Honz@
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 468
Registrován: 30 kvě 2008, 10:52
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honz@ »

hoď víc foto
jinak ať slouží
Fabia Rs
Corsa C 1,3 CDTI + Chip -prodáno
moje felda
Uživatelský avatar
Keil
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 265
Registrován: 04 lis 2009, 17:12
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Keil »

lupani pri zatoceni muze byt zpusobeno spatnymi cepy ramen, a nebo hreben rizeni...
Corsa C 1.2 twinport + CHIP
Uživatelský avatar
ba_djjour
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 482
Registrován: 06 črc 2008, 12:53
Bydliště: Bratislava-Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ba_djjour »

tak gratulujem wille, dufam ze "novej starej" corse vymyslis tiez nejaky styl ala batmobile (napriklad Bond mobile 007 ) a ze sa stretneme na najblizsom letnom celorepublikovom CC zraze ako pred 2 rokmi. :lol:
Mici - Corsa B 1,2 16V
Uživatelský avatar
william.wallace
Příspěvky: 416
Registrován: 27 srp 2007, 07:17
Bydliště: Lednice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od william.wallace »

Keil: Teď jsem Corsičku asi 2 hoďky pruboval a na tak starý auto se všech směrech chová až moc dobře, akurát jsem objevil jednu chybku, kterou mi pomůže rozluštit až automechanik. KDyby jsi náhodou věděl, co by to mohlo být nebo kdokoliv z vás, poraďte: Takže to lupání, vjel jsem na dostatečně velkej plácek a točil se pořád dokola, na jednu i na druhou stranu a ono v kole ani moc rychle jet nejde, ale když jsem na to zkoušel lehce dupnout a měl jsem volant na doraz, tak to lupalo, na obě strany, když jsem volant na doraz neměl, tak to nedělalo...tak nevím, jestli čepy ramen, ramena, čepy řízení, poloosy, hřeben...co by to s těmito příznaky mohlo být nejpravděpodobněji ???

jak jsem říkalm, nedělám si iluze, je to starší auto a když to člověk chce doladit k obrazu svému, musí ještě pár měsíců ladit.... :roll: 8) :wink:

Ba_djour: přítulka do mně furt buší, aby to byl wolverine, roztrhlá kapota, drápy, ale já ti nevím, už jsem na to starej, ale skicu asi udělám a nakonec třeba na sraz dojede jednolitrový vlkodlak :twisted: :lol: :lol:
BATMOBILE - Béčko, 54 koní (max. 160 km/h), socka edition :)
WOLVERINE - Céčko, 60 koní (max 170 km/h), snob edition :)
Uživatelský avatar
Keil
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 265
Registrován: 04 lis 2009, 17:12
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Keil »

zkus to auto hodit na hever a zavyklat prednimi koly do boku... jestli tam bude vule..., za dalsi zkus na miste tocit volant ze strany na stranu "cuk, cuk" zda to bude lupat.
Corsa C 1.2 twinport + CHIP
Uživatelský avatar
william.wallace
Příspěvky: 416
Registrován: 27 srp 2007, 07:17
Bydliště: Lednice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od william.wallace »

taaaak, už má Corsu automechanik, projel se s tím jako ďábel (nerad vidím, jak to mechanici vždy "trápí" při docela razantních testech, ale chápu, že to prostě musí oprubovat), vše se mu zdá ok, až na ono lupání. Vidí to na špatnou poloosu, mrkne na motor, podvozek, řízení a zítra mi dá vědět co a jak.

KDyž jsem se ho ptal, jak je možný, aby auto v dobrým stavu mělo odrovnanou poloosu, říkal, že "to je hned". Stačí menší průnik bordelu přes manžetu, lehčí nevšímavost majitele, zanese a zadře se homokinetický kloub a je to... :roll:

Jen tak pro info, nemáte někdo přehled o cenách na Céčka, kolik stojí homokineťák, poloosa? Zítra sice budu chytřejší, ale mechanik mi potvrdil, že žádný čepy a podobný hovadinky to nejspíš nebudou, že to auto nemám žádný vůle....
BATMOBILE - Béčko, 54 koní (max. 160 km/h), socka edition :)
WOLVERINE - Céčko, 60 koní (max 170 km/h), snob edition :)
Uživatelský avatar
Keil
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 265
Registrován: 04 lis 2009, 17:12
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Keil »

Corsa C 1.2 twinport + CHIP
Uživatelský avatar
william.wallace
Příspěvky: 416
Registrován: 27 srp 2007, 07:17
Bydliště: Lednice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od william.wallace »

Keil: jj, díky, už jsem na to koukal, před chvílí mi volal mechanik, že má rozdělaný poloosy a vypadaj, že jsou ok, bude to prý nejspíš homokineťák na jedné z poloos, zatím nelze určit na které, takže pořídí jeden homokineťák a odzkouší jej na první, pokud by to dělalo furt, tak na druhé.

JInak podvozek prej vypadá dobře, říkal, že "na Opla až moc dobře", tak nevím, co tím jako myslel.. :lol: :shock: 8) , tož pak budu informovat, jak to dopadlo a navrhnu adminům přesunout diskusi k tomuto tématu do příslušné kategorie, aby to ten, kdo by měl podobný problém, mohl lehce najít :wink:

TIMTO PROSIM ADMINY O PŘESUNUTÍ DISKUSE DO "JAK NA TO", POD TITULKEM "CVAKÁNÍ V POLOOSE PŘI OTÁČENÍ VOLANTEM NADORAZ" nebo tak něco, popř. přiřazení k podobnému tématu, jestli tady takové už je.
BATMOBILE - Béčko, 54 koní (max. 160 km/h), socka edition :)
WOLVERINE - Céčko, 60 koní (max 170 km/h), snob edition :)
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

Ahoj, mě stála výměna kloubu i s prací 2800 kč.
Uživatelský avatar
william.wallace
Příspěvky: 416
Registrován: 27 srp 2007, 07:17
Bydliště: Lednice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od william.wallace »

Robin: jj, mechoš řikal, že to takhle nějak bude cenově vycházet...jak se ti ta závada projevovala?
BATMOBILE - Béčko, 54 koní (max. 160 km/h), socka edition :)
WOLVERINE - Céčko, 60 koní (max 170 km/h), snob edition :)
Uživatelský avatar
william.wallace
Příspěvky: 416
Registrován: 27 srp 2007, 07:17
Bydliště: Lednice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od william.wallace »

Tak byl to ten homokineťák, takže je vyměněný, takže s celkovou kontrolou po koupi (provozní náplně, brzdy, motor, řízení, podvozek....), nějaká ta prdlá žárovka, seštelování světel a podobný capinky 2900,-, což je solidní, ani domýšlím, kolik bych za to dal o Opla :shock: :lol: Tož snáď fčíl bude sloužit, za pár měsíců mě ještě čekají destičky a kotouče, který už dosluhují...

Fotečky hodím do pár dní, až na ni hodím liťáčky 8) 8)
BATMOBILE - Béčko, 54 koní (max. 160 km/h), socka edition :)
WOLVERINE - Céčko, 60 koní (max 170 km/h), snob edition :)
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

Tak to jsi z levného kraje.. :-)
Mě ten kloub klepal jen při prudkém brzdění a jen v prudké pravotočivé zatáčce.
Uživatelský avatar
william.wallace
Příspěvky: 416
Registrován: 27 srp 2007, 07:17
Bydliště: Lednice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od william.wallace »

Taaaak a teď když jsem projížděl autí, tož jsem si chtěl k poslechu pustit rádio, no a samozřejmě, páčto je tam rádio origo philips, a samozřejmě, páčto mechoš při kontrole odpojoval baterku, tak se rádio zablokovalo...
...
sice mám Opel Car Pass, ale když jsem podle návodu chtěl odblokovat rádio a napsal security code, tak mi to nic neudělalo a napsalo se mi SAFE 9, tak jsem to zkusil znovu a SAFE 8.....takže už mám jen 8 pokusů, s tím, že s každým pokusem se nejspíš bude prodlužovat tkzv. čekací doba...

TAK SE CHCI ZEPTAT, jaký kód se tam má napsat, na tom car passu je jich tam hafo a nejlogičtější mi přijde "Security code", ale ten se nechytá, pak tam je Key No, ale ten je S0888 a kód má být čtyřmístný a jen čísla, pak je tam ikona radio type/code a jsou tam dvě čtyřmístný čísla....

PORAĎTE Céčkaři s origo rádiama!!!!! Který z těch kódů tam mám napsat?

Postupuju tak, že podržím tlačítko AS, zapnu rádio, namačkám kód a pro potvrzení zmáčknu zase AS a držím jej až do pípnutí, jenže pak se mi tam místo potvrzení, zapnutí nebo tak něčeho objeví další pokus...... :roll: :roll: :roll:
BATMOBILE - Béčko, 54 koní (max. 160 km/h), socka edition :)
WOLVERINE - Céčko, 60 koní (max 170 km/h), snob edition :)
Uživatelský avatar
Keil
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 265
Registrován: 04 lis 2009, 17:12
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Keil »

logicky vypliva z radio type/code ten code... ale jen moje myslenka... ja radio origo nemel, a ted tam mam pioneer, tak nemam zkusenost...
Corsa C 1.2 twinport + CHIP
Odpovědět