Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

2000-2006

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

Příspěvek od duskov »

Opel Corsa, 1.7 DTi. Puvodem z Italie.

Technicke info:
  • vyrobena 9/2000
  • motor Y17DT, 55kW, 75 poníků
  • prevodovka F17, pomer 3,55
  • brzdy - predni 260 mm kotouce, zadni bubny
Co uz bylo udelano - servis vstrikovaciho cerpadla (presuvnik vstriku a spill ventil), nove "O" krouzky kolem vstriku, rozvody, veskere filtry, olej, chladici kapalina, nove radio, nove kotouce a desticky, loketni operka, ostrikovace z Insignie, naprogramovano denni sviceni (automaticke po nastartovani motoru), voltmetr, kryt motoru, zadni plastove podbehy, novy EGR + solenoid, gufero na klice, olej v prevodovce, multifunkcni kozeny volant, celisti a pruziny zadnich bubnovych brzd, tyčky stabilizatoru, pruziny bez snizeni, ulozeni prednich tlumicu (doraz tlumice a ulozeni), cepy ramen, axialni tahla, cepy rizeni, silentbloky ramen (zadni)

Co me ceka - klimatizace (chladic), baterka, vymena repro, chip

Interier - pospraveni klepajicich se plastu :-), odhlucneni (zatlumeni)

Naftu, kterou ma v oblibe - Benzina Top Q
Naftu, kterou vyslovene nema rada - Agip Diesel Tech
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) duskov dne 13 bře 2013, 15:20, celkem upraveno 14 x.
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
Uživatelský avatar
Lukkas
Administrátoři
Příspěvky: 2219
Registrován: 06 črc 2008, 14:01
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukkas »

Hezká barva :) ať slouží
Black Opel Corsa A 1.5D
>Moje Corsa<
Uživatelský avatar
Mikes
Příspěvky: 162
Registrován: 20 zář 2009, 13:31
Bydliště: Hranice

Příspěvek od Mikes »

dobrej motor a hezká barva, koukám že i Cčku sluší tahle tyrkysová :)
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od duskov »

Diky :-). Prozatim jsem s motorem maximalne spokojen. Uvidim, az na tom najedu trosku vic... samozrejme me ceka kupa vydaju na prvni "servis".
Barva je fajn, ale cervenou bych radeji :-).
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od duskov »

No, tak uz me zradila :cry: ... Corsicka zacala delat louzicky. Puvodni predpoklad byl olej, ale je to ta horsi varianta... nafta :-(.
S nejvetsi pravdepodobnosti ventil DENSO cerpadla. Po cca 1500km bych to opravdu necekal. Jen se desim te ceny za opravu :-(
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

Ahoj, Corsu máš pěknou, tyhle motory jsou prý nesmrtelný a tak jestli jsi kontroloval stav oleje po 1500 km a nebere olej, tak ji oprav.
Přečti si tohle:
viewtopic.php?t=2266
V článku o tom čerpadle píšou dost informací.
Ty máš asi nejblíž Beneco v Poděbradech viz.:
http://tadpraha.cz/index.php?pid=337
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od duskov »

Díky za odkazy. Robine, ta tvoje Corsa je parádní a docela jsem po přečtení tvého profilu uvažoval, že bych ji taky chipnul (aspoň se přiblížit výkonem, když ne vzhledem :-D). Ale teď to nepřipadá v úvahu...
Doufám, že odešel aspoň jen ten "konektor/ventil", tak jak se píše zde: Astra-G Čerpadlo Denso V5. To se ale pozná, až se to demontuje. Kdyby byla nutná oprava a výměna celého čerpadla, tak bych o opravě asi silně uvažoval. Už teď jsem z toho na prášky :-(, protože na to fakt nemám chechtáky.
Začínám uvažovat, jestli si za to můžu sám tím, že jsem tam tankoval naftu od ONO (i když s aditivem a vlastně jen jednu nádrž), nebo to je prostě jen smůla... Olej nebere, nebo se nezdá, že by brala. Byl menší únik přes víčko, ale to bylo kvůli špatné gumičce.
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

Díky :)
Ten ventil není drahej, to jsi mě potěšil. Naposledy, když jsem to zjištoval stál 10 tis, o 2 tis. víc, než ten hlavní Spill.
Jaký aditivum dáváš? Já jedině VIF. V testu vyhrálo.
Na levný pumpy raději zapomeň. Paseku by prý mohla udělat i jedna špatná nádrž, ale ten tvůj únik paliva bude asi náhoda.
Starý diesel je na opravy drahý, ale ono se ti to vrátí, protože neznám benzínový auto, se kterým by jsi jezdil s pedálem u podlahy za
5 L/100 :wink:
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od duskov »

Tak náhoda to není. Uvědomil jsem si, že určitá skvrna byla na olejové vaně již při koupi. Takže to naftou není. Protože to bylo ale vše umyté, tak než se znovu "nacucaly" omotávky kabelů, tak to chvilku trvalo. A nebo se to zhoršovalo až do stadia, kdy to prostě začalo "kapat". Prostě to s tím již bylo koupeno a když si uvědomím, že jsem s tím jezdil ......grrrr. Zkusím to pořešit ještě s bazarem a uvidím, jak se k tomu postaví.
Jinak aditivum dávám zatím Castrol. Ale jen proto, že jsem dostal asi půlku lahvičky. Jinak samozřejme bude VIF. Uvažoval jsem i o koupi 5l balení, což je pak cenově úplně někde jinde.
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od duskov »

Corsa absolvovala dalsi servisni zasah... chladici kapalina v oleji (1-1,5 litru na 6000km). Zacinam ten motor s natocenyma tachometrove 90k lehce podezrivat, ze bude mit o trosicku vic.
Zavada - "O" krouzky kolem vstriku.
Oprava a zaroven udelane rozvody - podstatne ulehceni kontu v bance :-(.

Co me jeste ceka: brzdy (pro jistotu), klimatizace, tlumice.
Snad budu zase chvilku jezdit bez problemu :?

!!!Uz nikdy nekoupim auto dovezene z Italie!!! :stop:
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Corsa je moc hezká,káry z IT jsou po stránce plechařiny velice gut>mírný zimy a skoro žádná sůl na silnicích.
Ale všechno ostatní stojí za hovno,protože Taliani jsou řidiči-dobytek. Holt cigáni,no :wink:
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od duskov »

To jo, podvozek je ve velmi peknem stavu. Ale jedna zima u nas to zmeni... uz ted je motor hovno od soli. Uz jsem fofrem koupil zadni plastove podbehy a velky spodni kryt na motor :-). Ale musim pockat do jara, pak to komplet vystrikat a namontovat.
By me zajimalo, jestli taliani vubec jezdej do servisu :-D. Mozna az kdyz se neco pokazi (viditelne byl meneny pouze starter, jinak vse jeste origo). A pak to asi opravej do pojizdneho stavu a fofrem prodaji, at se s tim opravuje nekdo jinej. Ted uz se jen servisem zvedla cena auta o vice nez 1/3, a to me ceka jeste kupa dalsich veci, ktere to vytahnou tak na 1/2. :cry:
Tim padem se z nej stalo auticko, v kterem budu jezdit tak dlouho, dokud tomu nezacnou upadavat podstatne casti :-). (a nebo dokud to nekde nerostrelim)
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od duskov »

Hodit tohle auto ze skály je málo!!! Mám ho 4 měsíce a už půjde po 3 do servisu!

Kolísání volnoběhu, cukání motoru při normální jízdě, zjištěné poškození 2 dílů z klimatizace (chladič + hadice)... :fuck: :2fuck: :wtf:
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

Příspěvek od duskov »

Co myslite, budou skrtat :-(? Je to debilni rozmer pneu, ale chtel jsem na nich aspon jednu sezonu odjet (jsou asi 8 let stare, dostal jsem je s rafkama). Predek je v poho, ale zadek se mi trosku nezda.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
nooeell
Příspěvky: 53
Registrován: 21 led 2011, 16:04
Bydliště: Pardubice

Re: Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

Příspěvek od nooeell »

jaký je to rozměr?
1.7 DTI
Odpovědět