grapherx - Corsa C 1.4 16V

2000-2006

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

Odpovědět
Uživatelský avatar
grapherx
Příspěvky: 214
Registrován: 30 led 2011, 13:32
Bydliště: kousek od Brna

grapherx - Corsa C 1.4 16V

Příspěvek od grapherx »

Zdravím,
tento týden jsem se stal majitelem Opel Corsa C 1.4 16V. Je to mé první auto. Prozatím na něm mám najezděno asi jen 150 km a zatím spokojenost.

Něco blíže k automobilu:
Rok výroby: 2001
Motor: 1.4 16V Z14XE
Počet KM: 58xxx
Převodovka: Automatická
Počet dveří: 5
Barva: Modrá

Výbava:
4x airbag, ABS, dálkově ovládané centrální zamykání, dělená zadní sedadla, el. ovládání oken, posilovač řízení, imobilizér, výškově nastavitelné sedadlo řidiče, ...

Plánovaný servis:
- nové rozvody

Úpravy které bych chtěl provést:
- ALU kola asi 14'
- Fólie na zadní skla
- Možná sportovní koncovku výfuku

Spotřeba:
Obrázek


Foto dodám jakmile jej udělám. :-)
Naposledy upravil(a) grapherx dne 05 srp 2012, 00:25, celkem upraveno 6 x.
Uživatelský avatar
grapherx
Příspěvky: 214
Registrován: 30 led 2011, 13:32
Bydliště: kousek od Brna

Příspěvek od grapherx »

Uživatelský avatar
Kevin
Příspěvky: 931
Registrován: 09 kvě 2010, 12:42
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Příspěvek od Kevin »

Vítám tě tu vypadá pěkně zachovale a má pěknou šmoulovou barvičku tak ať ti slouží :wink:
Moje Esmeralda neni slepá...
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od duskov »

Teeda, jedna z mala Cors s automatem :-). Super barva, at slouzi!
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

sry za ot ale v prevodovce je nejaky filtr?
Uživatelský avatar
grapherx
Příspěvky: 214
Registrován: 30 led 2011, 13:32
Bydliště: kousek od Brna

Příspěvek od grapherx »

Díky všem

styxxy: Popravdě řečeno, jak je to přesně u Corsy netuším. Ale u ostatních aut o které jsem se předtím zajímal (Honda Civic 6.generace, Opel Astra G), tento filtr měli.
Uživatelský avatar
FrantaU
Příspěvky: 201
Registrován: 01 říj 2007, 00:47
Bydliště: Čermná nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FrantaU »

Zdravim, nán stejnou motorizaci i převodovku a myslim že filtr v převodovce je, nevim to na 100%, ale mám pocit že jo. Když jsem auto koupil tak jsem nechaval měnit i olej v převodovce a filtr tam byl započinaj na faktuře:). Jinak zdravím a přeju hodně šťastných km s corsou.
automatic
Uživatelský avatar
grapherx
Příspěvky: 214
Registrován: 30 led 2011, 13:32
Bydliště: kousek od Brna

Příspěvek od grapherx »

FrantaU: Mohl by jsi napsat na kolik tě ta výměna oleje a filtru vyšla? Uvažuji o tom, že bych to dal taky do servisu na výměnu. Díky

Případně, kolik by stála výměna rozvodů u tohoto motoru? Slyšel jsem, že by se měli měnit při 60000 km a já tam mám 58000 km.

A ještě jedna otázka. Při startování mám problém, že ne vždy chytne na poprvé. Občas naskočí a hned se vypne, na další pokus naskočí krásně. Jednou jsem musel protáčet klíček třikrát. Co by to mohlo způsobovat? Svíčky? Benzínem by to snad nemělo být, tankoval jsem u OMV.
souky222
Příspěvky: 653
Registrován: 08 pro 2008, 20:11
Bydliště: lbc

Příspěvek od souky222 »

jestli to naskočí a hned chcípne a přitom bliká zrzavá kontrolka, tak to dělá imobilizér
This is madness.
Madness?
No, this is Corsaaaaaa
Uživatelský avatar
grapherx
Příspěvky: 214
Registrován: 30 led 2011, 13:32
Bydliště: kousek od Brna

Příspěvek od grapherx »

souky222: Jako že by občas ten imobilizér zabral kód v klíči a někdy ne ?
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Příspěvek od NoX »

juuu, ty mas lakovany zrcatka, ja chci taky! :D
souky222
Příspěvky: 653
Registrován: 08 pro 2008, 20:11
Bydliště: lbc

Příspěvek od souky222 »

jj, mě se to taky čas od času stává, a jestli se tí rozsvítí zrzavá kontrolka, tak s tim najeď na dignostiku a budeš mít hned jasno
This is madness.
Madness?
No, this is Corsaaaaaa
Uživatelský avatar
FrantaU
Příspěvky: 201
Registrován: 01 říj 2007, 00:47
Bydliště: Čermná nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FrantaU »

grapherx píše:FrantaU: Mohl by jsi napsat na kolik tě ta výměna oleje a filtru vyšla? Uvažuji o tom, že bych to dal taky do servisu na výměnu. Díky

Případně, kolik by stála výměna rozvodů u tohoto motoru? Slyšel jsem, že by se měli měnit při 60000 km a já tam mám 58000 km.

A ještě jedna otázka. Při startování mám problém, že ne vždy chytne na poprvé. Občas naskočí a hned se vypne, na další pokus naskočí krásně. Jednou jsem musel protáčet klíček třikrát. Co by to mohlo způsobovat? Svíčky? Benzínem by to snad nemělo být, tankoval jsem u OMV.
No kolik to už přesně bylo nevím, ale zkusim najit fakturu a zjistim, ale bylo to před 4 lety, když jsem auto kupoval. Takže nevim, jinak olej do automatu stoji sii myslim cca 150kč/litr... Rozvody se měly dělat bud co 60 tisic anebo co 5 let a ja za ně dával cca před 3 lety asi 6 tisic za komplet i s parací servisu. ... A stim starotvanim může to být imobilizer, to je pravda, ale mě takhle začalo zlobit zapalovaní, cca až za rok auto přestalo stratovat a pravidelně "pálit"... nebylo to zas tak drahý asi 2500,- (Delphi)... To jsem kupoval cca někdy před Vánocema...
automatic
Uživatelský avatar
grapherx
Příspěvky: 214
Registrován: 30 led 2011, 13:32
Bydliště: kousek od Brna

Příspěvek od grapherx »

Zdravím, tak s Corsou zatím najezděno dalších +-200km. V průběhu toho jsem si všiml, že problém se startováním nastává spíše při teplém startování. Když ráno přijdu k autu, tak většinou naskočí na poprvé. A když třeba po pár km vypnu a znovu nastartuji, tak už je problém na poprvé. Ale také to není pravidlem, někdy naskočí i zahřátý napoprvé. Žádné zrzavé kontrolky jsem si nevšiml při startování. Pročistil jsem svíčky a také to nepomohlo. Nějaké další tipy co to může způsobovat? Díky

Jinak opel corsa automat super :)
Uživatelský avatar
FrantaU
Příspěvky: 201
Registrován: 01 říj 2007, 00:47
Bydliště: Čermná nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FrantaU »

Zdravim, tohle mě corsa dělala taky, pak jsem toho postupně vyměnil dost, protože mě nikdo neřekl čim to je. První zaslepti EGR ventil 2) vyčistit škrtící klapku. nevim čim konkretně byl způspbenenej ten problém, ale mě pomohlo tohle. A jak jsem pasl tak to přstavalo chytat a "pálit" úplně tak jsem vyměni zaplování a svíčky a je po problému... musim zaklepat. Vím, že jsem asi moc nepomohl, ale pro jistotu jsem to napsal....
ikdyž je fakt, že kdyby zlobil EGR ventil tak bude svitit ta "potvora oranžová"
automatic
Odpovědět