grapherx - Corsa C 1.4 16V

2000-2006

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

Odpovědět
Uživatelský avatar
grapherx
Příspěvky: 214
Registrován: 30 led 2011, 13:32
Bydliště: kousek od Brna

Re: grapherx - Corsa C 1.4 16V

Příspěvek od grapherx »

Díky.
Vypadá to, že můj posilovač trpí známou vadou, co se již zde na fóru řešila. Volant na levou stranu jde krásně lehce otočit, a na pravou je potřeba více síly. Problém by měl způsobovat potenciometr posilovače. Tak snad se mi to podaří zpravit.
Naposledy upravil(a) grapherx dne 22 úno 2011, 20:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
FrantaU
Příspěvky: 201
Registrován: 01 říj 2007, 00:47
Bydliště: Čermná nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: grapherx - Corsa C 1.4 16V

Příspěvek od FrantaU »

Aha tak pokud je to ten problem jak popisuješ tak to je opravdu s největší pravděpodobností potenciometr....Pravda asi je to celkem běžná závada,...Tak přeju ať se dílo podaří:)
automatic
Uživatelský avatar
grapherx
Příspěvky: 214
Registrován: 30 led 2011, 13:32
Bydliště: kousek od Brna

Re: grapherx - Corsa C 1.4 16V

Příspěvek od grapherx »

Dnes byli na Corsičce vyměněny svíčky. Dával jsem tam Bosch Super Plus. Auto už přestalo cukat, volnoběžné otáčky u studeného motoru spadli z 1100 na 900. Takže zatím spokojenost.
Měnili se také stěrače. Místo klasických jsem tam dával bezrámové (nebo jak se jmenují :D). Staré už měli jenom přece něco za sebou.
V pondělí jsem zkoušel dávat v poměru 1:1 ethanol 85 (10 litrů) s naturalem 95 (10 litrů), A můžu říct, že už to tam nejspíš nedám, nebo aspoň ne v takové poměru. Auto jelo sice lépe, ale studené starty mu dělali celkem problém. Spotřeba o něco málo větší, maximálně litr.
Uživatelský avatar
grapherx
Příspěvky: 214
Registrován: 30 led 2011, 13:32
Bydliště: kousek od Brna

Re: grapherx - Corsa C 1.4 16V

Příspěvek od grapherx »

Dneska se leštilo tak pár foto:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Jitula
Příspěvky: 36
Registrován: 30 říj 2008, 17:38
Bydliště: Horní Jelení
Kontaktovat uživatele:

Re: grapherx - Corsa C 1.4 16V

Příspěvek od Jitula »

vypadá krásně :!: :!: , ať slouží. Taky bych potřebovala pořádně ji umejt a hlavně ve vnitř ale nějak není čas a ani lidi.
Uživatelský avatar
grapherx
Příspěvky: 214
Registrován: 30 led 2011, 13:32
Bydliště: kousek od Brna

Re: grapherx - Corsa C 1.4 16V

Příspěvek od grapherx »

Díky :)
Na leštění doporučuji Turtle Wax EXTREME NANO-TECH - Polishing Wax . Kupoval jsem ji v Globusu asi za 250kč. Dala se snadno a rychle rozleštit. Barva na autě pěkně ožila. Na plasty jsem použil leštěnku "Back to Black" od Simoniz - stála asi 80Kč a černé plasty se po ní pěkně lesknou. Na okna klasická okena.
Celkově mi to zabralo něco málo přes 3 hodiny. Ale stálo to za to. :D
Uživatelský avatar
FrantaU
Příspěvky: 201
Registrován: 01 říj 2007, 00:47
Bydliště: Čermná nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: grapherx - Corsa C 1.4 16V

Příspěvek od FrantaU »

Tak to má být pane kolego:)! Když je pěkně tak to chce umýt a naleštit. Pěkná práce. Ale jsem na tom podobně jako Jitula:)... No ale pustím se do toho. Za chvilku bude ta moje corsička připravená na prodej. Tak nemůže být ušmudlaná..:). Tobě přeju hlavně ať to bez problémů jezdí....
automatic
Uživatelský avatar
grapherx
Příspěvky: 214
Registrován: 30 led 2011, 13:32
Bydliště: kousek od Brna

Re: grapherx - Corsa C 1.4 16V

Příspěvek od grapherx »

Díky. Tobě taky. Doufám, že se ta tvá Corsa dostane do správných rukou, je to vážně krasavice. :) Možná to tu už bylo někde psáno (pokud ano tak se omlouvám), ale co je důvodem prodeje tvé Corsy?
Uživatelský avatar
FrantaU
Příspěvky: 201
Registrován: 01 říj 2007, 00:47
Bydliště: Čermná nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: grapherx - Corsa C 1.4 16V

Příspěvek od FrantaU »

Zdravím, no zeptat se můžeš. Není to žádá tajnost. Měl jsem nárok na příspěvěk na zakoupení auta tak jsem toho využil. Ono příští rok to bude s těmato věcma "všelijaký." Krassavice to sice je, al bohužel je špatná doba na prodej auta. Byl bych nejradši kdyby se ozval nějaký "méně pohyblivý člověk" s podobným zápalem pro auta jako mám já, ale to už bych chtěl asi moc. Jinak né, že bych se chtěl nějak chlubit ale nový autíčko už mám doma:). Jezdím s ním 2 dny a je to paráda. Mám Škodu Roomster s TSI motorem a 7 kvaltovym DSG. Jezdí to pěkně no. Corsa je sice krásnější a když do ní sednu je to "sporťák," ale ta škodovácká "škatule" mě nepřestává překvapovat:). No ale jsme na corsa fóru takže mlčím:) A nebudu ti tu zbytečně "špinit" profil:). Přeju ti ať corsička jezdí. Já k ní mám taky vztah, ikdyž ta moje byla celkem zlobivá, když jsem ji koupil. Tak se budume loučit jen a jen v dobrým.
Jen kdyby jsi náhodou věděl o někom, kdo by třeba scháněl takový malý žihadlo jako je Corsa. Tak budu moc vděčnej za každou informaci. Díky...
automatic
Uživatelský avatar
grapherx
Příspěvky: 214
Registrován: 30 led 2011, 13:32
Bydliště: kousek od Brna

Re: grapherx - Corsa C 1.4 16V

Příspěvek od grapherx »

Včera Corsa překročila hranici 60000km, tak jsem ji za odměnu koupil nový olej (10W-40), olejový filtr, vzduchový filtr, palivový filtr. Zítra bych to tam snad měl dát.
Uživatelský avatar
grapherx
Příspěvky: 214
Registrován: 30 led 2011, 13:32
Bydliště: kousek od Brna

Re: grapherx - Corsa C 1.4 16V

Příspěvek od grapherx »

V průběhu příštího týdne Corsička dostane nové přední brzdy. Už je mám přes týden koupené, ale zatím stále nebyl čas je vyměnit.
Kotouče i destičky jsou od výrobce TRW. Přitom nachystám brzdy na alu (na které snad do prázdnin našetřím), už mám koupenou plechovku červené barvy Alkyton.
Plus mě čeká výměna rádia. Už mám doma Pioneer DEH-P7700MP.
Obrázek

Teď už jenom mít čas na to. :)
Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 230
Registrován: 18 dub 2008, 19:49
Bydliště: Praha - Západ, Horoměřice

Re: grapherx - Corsa C 1.4 16V

Příspěvek od Pepino »

Alkyton schvaluju ten drží jako blázen na původnim autě sem ho natřel a dva roky držel bez problému a teď jsem natřel také do červena alkytonem a super, sice to schne dlouho ale učinek parádní :D :D :jj_good:
Corsa B 1.4 (44kw/60hp) X14SZ r.v. 1996 Red & Black

Red & Black
Uživatelský avatar
grapherx
Příspěvky: 214
Registrován: 30 led 2011, 13:32
Bydliště: kousek od Brna

Re: grapherx - Corsa C 1.4 16V

Příspěvek od grapherx »

Tak dneska se měnilo rádio. A po dlouhém boji staré rádio podlehlo. :D A přenechalo pozici novému rádiu. Díky všem kdo zde zveřejnili v tématu o rádiu návod, jak rádio správně zapojit aby se nevymazávala paměť a šlo jej zapnout i bez klíčku. Zvuk oproti původnímu originálnímu rádiu je podstatně lepší.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
grapherx
Příspěvky: 214
Registrován: 30 led 2011, 13:32
Bydliště: kousek od Brna

Re: grapherx - Corsa C 1.4 16V

Příspěvek od grapherx »

Dnes dostala Corsa novou baterku - VARTA 44Ah.
Obrázek

Konečně se mi podařilo sehnat nástrčku E20 na klíč na brzdy. Tak snad tento víkend už bude čas a počasí. A konečně vyměním brzdy.
Plus příští týden jde Corsa do Servisu na výměnu spínací skříňky + na kódování nového klíčů do řídící jednotky.

Už snad budou zbývat jen rozvody a vyměnit olej v převodovce. A snad se konečně budu moc zaměřit i na nějaké vzhledové úpravy.
Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 230
Registrován: 18 dub 2008, 19:49
Bydliště: Praha - Západ, Horoměřice

Re: grapherx - Corsa C 1.4 16V

Příspěvek od Pepino »

Prosím tě kde se ti podařilo sehnat ten oříšek E20 já ho nikde nemůžu sehnat..... Díky
Corsa B 1.4 (44kw/60hp) X14SZ r.v. 1996 Red & Black

Red & Black
Odpovědět