Opel Corsa 1.4 74kw 100k

2006-2014

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

GeorgePV
Příspěvky: 9
Registrován: 17 dub 2012, 19:36

Opel Corsa 1.4 74kw 100k

Příspěvek od GeorgePV »

Zdravím uctívače corsy :D tady je moje kráska :tuli:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Opel Corsa 1.4 74kw 100k

Příspěvek od Gooder »

Pěkná :jj_good:
Koukám, že tahle verze tu bude brzy podruhé :D
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
GeorgePV
Příspěvky: 9
Registrován: 17 dub 2012, 19:36

Re: Opel Corsa 1.4 74kw 100k

Příspěvek od GeorgePV »

díky :) měl jsem vybranou černo bílou ale nakonec mi padla do oka více tato :)
Bugs_buny
Příspěvky: 39
Registrován: 16 bře 2012, 13:49

Re: Opel Corsa 1.4 74kw 100k

Příspěvek od Bugs_buny »

Ahoj, taky vítám,
sice jsem trochu rozčarovanej, že jsi mě předběhl ale aspoň vim, na co se mám těšit.
Už na ní čekám dva měsíce a nemůžu se dočkat - akorát budu mít 3D už s drobnějšíma úpravama.

Možná by to chtělo víc fotek a nějaký info o autě..

Jo a jinak by mě zajímalo, jak jede ta 1.4?
V rodině je teďka nový Déčko 1.2 tuším nějakejch 63Kw? Docela to jede - zábava ten motor točit - docela dlouhý převody takže neni problém na Dvojku jet 80km/h ale na dálnici má problém udržet 140 -150km/h do dlouhýho kopce.

V testech jsem četl, že 1.2 je tam cca jako druhý auto do rodiny ale 1.4 je plnohodnotný rodinný auto - asi proto jsi i zvolil 5D.

Tvůj názor?
Dík
GeorgePV
Příspěvky: 9
Registrován: 17 dub 2012, 19:36

Re: Opel Corsa 1.4 74kw 100k

Příspěvek od GeorgePV »

Cau taky jsem na ni cekal dva mesice no.....hodne nervu ale dockal jsem se :) tak mel jsem pujcenou i 1.2 a ta mi do oka moc nepadla hodne stradala v kopcich a moc to nejelo proto jsem radsi zvolil 1.4 je to trosku zivejsi kopce jsou podstatne lepsi ale spotreba je docela vyssi mel jsem tam na test sportovni filtr kuzel a za dva mesice jsem montoval pryc jelikoz mi spotreba skocila na 12 litru jinak normalne s origo filtrem jezdim za 8 coz se mi taky moc nelibi :( ale stim uz taky nic neudelam.jinak auto mam od srpna 2011 je to ve vybave sport snizeny sportovni podvozek priplacel jsem si za ty adaptivni svetlomety jelikoz ty se mi snad libi uplne nejvic na celym aute a jinak vse co je v tom sportu plus sadu bezpecnost jsem k tomu bral a kola a ty pruhy tod vse......foto neni problem ale spis neni cas zmensit fotky abych to mohl sem nahrat ale pohraju si stim a co nejdriv to sem nahraju......jinak me opel dost nasral jelikoz od 1.1.2012 zacali do corsy montovat 1.6 150koni a to me nasralo jak hrom kdybych to totiz vedel tak si pockam na tu 1.6 nebyl tam totiz takovy velky cenovy rozdil :(
Bugs_buny
Příspěvky: 39
Registrován: 16 bře 2012, 13:49

Re: Opel Corsa 1.4 74kw 100k

Příspěvek od Bugs_buny »

Aha, no já bych už asi do 1.6 nešel, to by si jezdil tak za 9 litrů :-D navíc mám výbavu Cosmo a ta vyšla na 400,- takže dát k tomu ještě 1.6 - tak by to bylo za půl mega a to už je nedaleko k OPC ale to bych radši už do Astry.

Jinak ta 1.2 mi nevadí, jede fajn - sice v kopcích to na dálnici chcípá ale před tím jsem měl Céčko 1.2 55Kw a byl jsem spokojenej, paradoxně to do kopce jelo líp i když to byl slabší motor výkonově asi o 10 Kw.

S Déčkem 1.2 máme spotřebu tak 7,2 po Praze klidnej provoz sem tam na to člověk šlápne = ekošílenec by to možná srazil na 6..
Kdyby to záleželo na mě tak tam leju radši vodu aby pááán ministr nedostal ani kačku :stavka:

Takže jsem zvědavej jakej to bude rozdíl pač jsem zvyklej na slabší motory a dalších 15 koní v 1.4 navíc určo bude znát, je to malý auto.
Měl jsem jí převzít v pátek 20. Jenže teprve v pondělí ji naložili v Eisenachu a vezli ji někam do Maďarska do centrálního skladu ještě na voskování či co a tak přijde asi až v pondělí 23. + než se vyřídí papírovaní atd.. tak si pro ni pojedu tak ve středu a to jsou to ještě odhady.. Přitom vyrobená byla už na konci března.. :granat:
GeorgePV
Příspěvky: 9
Registrován: 17 dub 2012, 19:36

Re: Opel Corsa 1.4 74kw 100k

Příspěvek od GeorgePV »

jako uz na te 1.4 je ta spotreba znat jezdim po meste za 8litru a to s klidnou nohou :( ale je to o to zivejsi nez ta 1.2 :) tu 1.2 jsem mel pujcenou jen na vikend takze jsem na to testovani moc casu nemel ale hned jak jsem sedl do 1.4 byl to rozdil.Jinak opc je opc ale kdo by to zivil pri dnesnich cenach benzinu:-/ me corsa prisla na 330 s kolama s ESP s bocnimi airbagy a vybavou sport coz je sport podvozek trosku jinej interier a jinci vyfuk jinak jsem chytl ty jejich slevy a hlavne jsem to mel i trosku pres znamyho takze pohoda:-) tak se pak ozvy az ti ji dovezou jaky stoho mas pocity a jestli jsi spokojen.kazdopadne preji hodne ujetych kilometru a at dela jen radost:-)
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Opel Corsa 1.4 74kw 100k

Příspěvek od Gooder »

Mi přijde, že vám to žere nějak moc na 1.4 :D
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Opel Corsa 1.4 74kw 100k

Příspěvek od Co-RS-ák »

je to nový auto, až se zajede tak spotřeba klesne ;)
Bugs_buny
Příspěvky: 39
Registrován: 16 bře 2012, 13:49

Re: Opel Corsa 1.4 74kw 100k

Příspěvek od Bugs_buny »

Tak jasně - já ji kupoval při 24H Opel a dostal jsem asi 75 tis slevu plus nosiče na střechu zdarma takže taky výhodná koupě :D

A jinak ta spotřeba je diskutabilní no...1.2 v Déčku má nějakejch 1230cm3 a 1.2 v Céčku 1199cm3 takže trochu jinačí motor nepatrně vetší objem tedy i výkon = i spotřeba - krom toho klimatizace - dotiková navigace a spousta další elektroniky a stabilizačních prvků..

Déčko prostě už neni jen motor a kasle a když vyměnim motor za motor z Kadetta pojedeto dál..Už je v tom pár hračiček navíc podotýkám velmi příjemnejch :-D jako parkovací senzory, tempomat, světla AFL - klíč s paměťovou funkcí vnější osvětlení vozu při příchodu a odchodu od auta, 7 REPRO, USB, AUX,CD atd atd atd a to se prostě někde projevit musí.
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Opel Corsa 1.4 74kw 100k

Příspěvek od Co-RS-ák »

no dobrý zase... :D
Bugs_buny
Příspěvky: 39
Registrován: 16 bře 2012, 13:49

Re: Opel Corsa 1.4 74kw 100k

Příspěvek od Bugs_buny »

Co-RS-ák píše:no dobrý zase... :D
Teď nechápu ale pokud si seděl v déčku alespoň slušně vybavenym a svezl si se v něm pár kilometrů tak bys věděl, že oproti ostatním Corsám je to jako nebe a dudy a to platí i pro Astru a Insignii - a ta nová Zafira bude taky luxus. :jj_good:
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Opel Corsa 1.4 74kw 100k

Příspěvek od Co-RS-ák »

Ja jenom, že seš na fóru kde u valné většiny aut je vrchol výbavy ABS a ty tady píšeš o navigaci, inteligentním klíči apod. Tak se nevytahuj :D Né, sranda :)
Bugs_buny
Příspěvky: 39
Registrován: 16 bře 2012, 13:49

Re: Opel Corsa 1.4 74kw 100k

Příspěvek od Bugs_buny »

Co-RS-ák píše:Ja jenom, že seš na fóru kde u valné většiny aut je vrchol výbavy ABS a ty tady píšeš o navigaci, inteligentním klíči apod. Tak se nevytahuj :D Né, sranda :)
:D A to zas si nemyslim, na CZ corsaclubu je dost všech modelů a už Céčka měli dobrý výbavy.
Musim ale říct, že jsem se koukal na kluby VB a tam to maj dost hustý... tam řeší hodně zajímavý věci a maj tam hodně dobrej tuning...kolikrát jsem tam na forech pročítal různý návody jak co udělat když jsem si upravoval Céčko..

Teďka jsem si na Déčko objednal jiný kroužky ventilace pač ve výbave Cosmo jsou matně chromovaný a jsou takový nevýrazný a tam maj detailní postup jak to udělat - fakt profíci pač kolikrát když se mi něco líbí tak jsem si říkal a jak to bude vypadat a bude to tam pasovat? a jak to vyměnim atd atd...

Ale na jednu stranu máš pravdu, tady se řeší jak vyměnit prorezlej výfuk u 14 let starýho auta což mi trochu připomíná vrakoviště. Takže fakt škoda ale zas v jinech zemích jako je VB maj zas jiný výplaty, jiný možnosti = takže i lepší auta. To by jsme museli zabít Kalouska aby tohle téma nebylo nekončný :motorova pila:

Ale koukal jsem na tvoje Car...good renovace jen se chci zeptat? To máš promáčklej pravej bok?
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Opel Corsa 1.4 74kw 100k

Příspěvek od Gooder »

Taky občas koukám na corsacluby v zemích kolem nás a nejvíc se mi líbí, jak říkáš, ve VB. Jen škoda, že neumím až tak dobře anglicky :(

Myslím si, že to není jen o výplatě, ale taky o možnostech úprav na autě. Tam asi nebude takový problém dát do auta jiný motor, u nás = nemožné...
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Odpovědět