Corsa D - 3 dv

2006-2014

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

Odpovědět
Pták
Příspěvky: 1
Registrován: 14 zář 2012, 20:57

Corsa D - 3 dv

Příspěvek od Pták »

Třídvéřák Corsa D – auto pro dva a volný čas – první kilometry

Nákup tohoto vozidla podpořil prodejce akcí „teď zaplatíte polovinu ceny a druhou polovinu až za rok“. Těch 100 litrů se nezdálo zase tak moc, v porovnání s bazarovými ojetinami, kde nevíte, kolik kilometrů je stočeno dolů a kdy vás ta ojetina svou skrytou závadou vyšplouchne, zrovna když to nejmíň potřebujete. Prostě nové auto, je nové auto, kam lijete jen benzín a kapalinu do ostřikovačů. Navíc máte záruku 2 roky na všechno, 4 roky máte zdarma asistenční službu – to kdyby se přece jen nějaká závada na cestě vyskytla a 6 let je záruka na motor, převodovku, prostě na mechaniku.
Nakonec to bylo o něco málo přes těch 100 litrů, protože se nám zalíbila taková vychytávka - „šuplík“ na jízdní kola v zadní části nárazníku. Dost už bylo zvedání těžkých komerčních kol do výšky na střešní nosiče vozidla a je také konec problémů při vjezdech do nízkých profilů, třeba v podzemních garážích a parkovacích domech. Připevnění dvou kol na nosič zabralo hned na poprvé s příručkou v ruce cca 10 minut, sundání polovinu času. Ještě ty časy budeme pilovat.
První jízdní dojmy:
Podvozek – paráda, perfektně vyladěný na živější projíždění zatáček. V testech na netu jsou „odborníky“ hodnoceny jízdní vlastnosti podvozků v pořadí Opel Corsa – Hyundai i30 – Škoda Rapid. Mimochodem pro Hyundai i30 navrhovali prý podvozek také vývojáři z Rosenheimu a že by si pro konkurenci udělali podvozek lepší, než pro své vlastní Oply, no to snad ani ne.
Motor – benzín 1,2 má sice 63 kW (85k), ale až při 5600 ot/min podle výrobce. Prostě si ten výkon musíte zasloužit vyššímu otáčkami. Okamžitá spotřeba pak stoupá při 5000 ot/min až ke 20 litrům a na palubce bliká vytrvale kontrolka „přeřaď výš“. Auto je poměrně těžké a převody zatraceně dlouhé. Takže na nějaké myšky v koloně s motorem 1,2 zapomeňte. Prostě je to na pohodovou víkendovou jízdu, kdy nikam nespěcháte.
Spotřeba – klidná podzimní jízda 5,8 litru/100 km, dálnice při 130 km/hod a zapnutém tempomatu 6,4 litru/100 km. Výrobce udává kombinovanou spotřebu 5,3 litru, ale to musíte asi jet s prázdným autem na dokonalých pneumatikách maximálně padesátkou takovou typicky zvlněnou českou krajinou, kde na stejně velký kopec máte stejně velké klesání.
Zápory – docela jsem byl překvapen, na čem prodejci v Čechách šetří. Přestože za auto dáte několik desítek tisíc korun, dostanete vozidlo bez základní výbavy (lékárnička, trojúhelník, sada náhradních žárovek a pojistek). Pravda, někdo použije něco ze starého vozidla, ale ani pokud si objednáte základní výbavu za příplatek, nedostanete originál Opel. Já jsem na objednání obdržel cosi od jiného výrobce za 840,- Kč. Když jsem se ptal, proč to není originál Opel, tak originál je údajně asi o 400,- Kč dražší a proto ho prodejce od výrobce neobjednává. Škoda, protože na originál lékárničku má Corsa v levém zadním podběhu krásný úložný prostor, zatímco mě se ta levná náhradní mele neustále v kufru.
Klady – díval jsem se na oficiální webové stránky německého cenového katalogu Corsy a nevěřil vlastním očím. Stejně vybavený vůz je v Německu cca o 130 tisíc korun dražší. Takže, díky bývalí soudruzi z NDR.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
opelteile
Příspěvky: 55
Registrován: 30 bře 2007, 20:58
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa D - 3 dv

Příspěvek od opelteile »

Rosenheim byl ten grázl z obecný školy, opel má sídlo v Rüsselsheimu a to že tam má vývojový centrum zrovnatak jako hjondé neznamená že pro ně něco vyvíjej

základní výbavu zdarma jsem já ke všem třem novejm oplům vždy dostal zadarmo a sice v oplu v liberci

a za oficiální ceny z katalogu se neprodává ani v čr ani v německu...ale i tak vyjde opel v čr levnějc to máš recht
www.doopla.cz – Opel originální díly a oleje Opel (dříve Opelmarket.cz)
Odpovědět