Olejový filtr

Kdo poradí jak koupit, na co dát pozor .....

Moderátoři: pdk88, Arci, vaneon

Odpovědět
jumbo
Příspěvky: 125
Registrován: 28 dub 2013, 21:54

Olejový filtr

Příspěvek od jumbo »

Chci si koupit olejový filtr na svou corsu B (1.0) a dnes mi děda "daroval" jeho filtr z jeho bývalého auta citroen saxo. Chci se tedy zeptat, zda by tento filtr pasoval i na mou Corsu.
Označení filtru je: OP 540/1 FILTRON
Díky
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Olejový filtr

Příspěvek od Gooder »

Nepasoval, má totiž jiný závit.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Korrpi
Příspěvky: 1524
Registrován: 09 říj 2012, 13:26
Bydliště: RU(O)MBURK

Re: Olejový filtr

Příspěvek od Korrpi »

a to pěkně lžeš Ládiku :lol: :lol:

1,0 ma filtr vložku :wink:
Kdyby to náhodou vypadalo že rejpu,tak to tak je:)

Obrázek Spotřeba SEAT TOLEDO AHF 81 kW / 110 HP
jumbo
Příspěvky: 125
Registrován: 28 dub 2013, 21:54

Re: Olejový filtr

Příspěvek od jumbo »

Takže tedy tento filtr dám na corsu nebo ne?
Korrpi
Příspěvky: 1524
Registrován: 09 říj 2012, 13:26
Bydliště: RU(O)MBURK

Re: Olejový filtr

Příspěvek od Korrpi »

nedáš :wink:
Kdyby to náhodou vypadalo že rejpu,tak to tak je:)

Obrázek Spotřeba SEAT TOLEDO AHF 81 kW / 110 HP
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Olejový filtr

Příspěvek od Gooder »

No ten jsem viděl i u 1.4 VTS, ale na ten jsem nekoukal. Kouknul jsem jen na klasický filtr a ten jiný závit měl :)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Olejový filtr

Příspěvek od MAMBO »

Co říkáte na polskou značku filtron?
Corsa B 1.0 5 dveř
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Olejový filtr

Příspěvek od Gooder »

Filtron by měly být Poláci, ale nedivil bych se, kdyby pocházely ze stejné fabriky jako spousta jiných filtrů. U Corsy jsem si vždycky raději připlatil za Mann, ale spíš jen pro dobrý pocit. Do Octavie beru originál.

Najdeš na internetu, že Filtron je takový střed. Mann, Champion, Bosch atd že jsou lepší. Ale zajímalo by mě, jestli na to někdo vůbec dělal testy :)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Olejový filtr

Příspěvek od MAMBO »

Tam se bude platit i za dopravu těch filtrů, tak mi připadá, že polsko je blízko, ale nevím odkud jsou ty ostatní značky. A jestli Mann apod. dodává oplu tak taky nemuže mít ty ceny rozdílné a musí být podobně drahý jako opel. Ale těžko říct že? :mrgreen: Ještě si koupím pylový uhlíkový filtr a uvidím co to umí.
Corsa B 1.0 5 dveř
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Olejový filtr

Příspěvek od Gooder »

Pylový uhlíkový filtr opravdu funguje. A s tím dodáváním pro Opel si nemysli, že ceny budou stejné. Opel to bude mít dražší. Já kupoval napínák na řetěz k vačkám, originál Škoda cca 13tisíc Kč. Já ho koupil od výrobce, co to vyrábí pro Škodovku, za 3900Kč :)

Ale u filtrů to bude pár korun rozdíl. Dokonce některá druhovýroba je i dražší než originál.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Olejový filtr

Příspěvek od Vašátor »

Pokud se motorový olej mění pravidelně a motor používá filtrační vložku, na výrobci zase až tolik nezáleží. Důležitá je pravidelná výměna. Na rozdíl od běžných pevných filtrů, nemá filtrační vložka přetlakový zpětný ventil - který dělá nejvíc problémů (nižší mazací tlak, zpětné odtečení oleje přes ventil filtru u stojícího motoru - doprovázený delších zarachocením motoru po startu, apod.).

U zanedbané výměny oleje a filtru se filtrační vložka dokáže tlakem oleje pěkně zmáčknout ...
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Olejový filtr

Příspěvek od MAMBO »

Ten přetlakový ventil, není to toto? To právě dělá filtron na filtrační vložce tak nevím.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Corsa B 1.0 5 dveř
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Olejový filtr

Příspěvek od Vašátor »

Zpětný ventil je u motoru 1.0 taková ta pružina pod filtrační vložkou, v hrdle pro umístění filtru. Toto bude asi pojistný ventil, který by se měl při ucpaném filtru protrhnout.

K výměně oleje bych ještě připomněl, že je důležité prvně odšroubovat filtr a pak teprve vypouštět olej (či oboje provézt zaráz). V těle filtru totiž zůstává určité množství oleje, které se uvolní až po odšroubování deklíku filtrační vložky, načež tento olej nateče do vany motoru.
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Olejový filtr

Příspěvek od MAMBO »

Aha :wink:, jde na to ale zatlačit (trochu víc) tak to jde dolů to kolečko s tou jakoby hvězdou... Origo filtr to neměl tak sem zvědavy jestli to je k dobru nebo ne. :mrgreen:
Corsa B 1.0 5 dveř
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Olejový filtr

Příspěvek od Vašátor »

V případě ucpání filtru to je určitě ku prospěchu věci. Ovšem jen prase dojde do fáze, kdy se filtr přicpe (nicméně už jsem jeden zborcený z Corsy vyndával ... dle štítku na oleji najeto jen 15 000km, ovšem byl tam přes 4 roky a kdo ví jak byl olej měněný před tím a kdoví jestli i s filtrem).
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
Odpovědět