Stránka 1 z 1

Dovoz

Napsal: 18 srp 2015 21:20
od Gringo_Joe
Caute!
Corsa po tolika letech se mnou uz pomalu ukoncuje sve sluzby, ale je tu nova a ja mam dotaz na postup:

Corsa C, dovezena z Italie, transportni znacky, byla na technicke a vsechno cajk. Ted si ji koupim, dovezu ji k sobe na urad (musim na evidencku asi, ze?), dostanu CZ znacky a cerveny nalepovaci sestiuhelnik, zaplatim poplatek a dostanu CZ technicak. Je to tak? Jak povinne ruceni? Na prevozni znacky neco takoveho vyridim?

Starou corsu asi nejlip na vrakoviste (prodavat ji nekomu neshledavam bezpecnym), at mi daji dukaz o vyrazeni z evidence.

Re: Dovoz

Napsal: 19 srp 2015 14:31
od M@n!k
Jestli máš dovozovou technickou a evidenční tak už stačí zajít na úřad a přihlásit to ale mám obavy že budeš muset na DEKRA protože Italové v TP nemají věci co u nás vyžadují ale třeba už to nějak neřeší to uvidíš co ti řeknou na úřadě

Re: Dovoz

Napsal: 19 srp 2015 17:44
od horak
Povinné ručení na převozní značky neuzavřeš. Můžeš to sjednat na WIN a až budeš mít přidělenou českou RZ tak to jednoduše do smlouvy doplníš a pojišťovna ti pak zašle novou zelenou kartu.

Re: Dovoz

Napsal: 19 srp 2015 17:58
od Gringo_Joe
M@n!k píše:Jestli máš dovozovou technickou a evidenční tak už stačí zajít na úřad a přihlásit to ale mám obavy že budeš muset na DEKRA protože Italové v TP nemají věci co u nás vyžadují ale třeba už to nějak neřeší to uvidíš co ti řeknou na úřadě

Co to je ta DEKRA?

Re: Dovoz

Napsal: 20 srp 2015 23:15
od M@n!k
http://www.dekra-automobil.cz/
Dekra je nadřízená STK doplňuje chybějící informace v TP povoluje dovozy atd.

Re: Dovoz

Napsal: 02 zář 2015 15:24
od pdk88
když natrefíš na správnou stk, tak není problém :D