Koupě Corsy B> Výběr motorizace

Kdo poradí jak koupit, na co dát pozor .....

Moderátoři: pdk88, Arci, vaneon

Odpovědět
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

Tak to je dobra cena, at slouzi dobre nejak ale nizko ta cena i kolometry,ale tak uvidis ja uz mam druheho opela a kamos co dela u opela tak ten taky am zkusenosti s tim ze ty motory hodne vydrzi 8)
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Lucy
Příspěvky: 3
Registrován: 27 úno 2008, 20:07
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Potřebovala bych poradit...1.4i 16V

Příspěvek od Lucy »

Ahoj prosím poraďte mi. Mám možnost koupit si Corsu 1.4 benzín 16V, 3dvř. r.v. 96 musí se na něm vyměnit spojka. Jinak auto je udržované. Jen si nejsem jistá spotřebou :? Kolik to tak může žrát? Děkuju
pepex
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 554
Registrován: 24 kvě 2007, 21:47
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepex »

1.4 16 v??
mno asi jako každý jiný průměrný auto..6,5-8,5 litru
25DT
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Ahojky, vítej , No spotřeba u Corsy všeobecně je malá. Je to lehký auto a 1.4 16V je dost dobrá motorizace. Je tam sice vyšší pojistka než u 1.0 a 1.2 ale to svezení za to stojí. :lol: Já mám 1.4 ale 8 ventil, jezdím couračky po městě do 9 litrů a mimo město tak za 6. Záleží jak bys jí dávala za uši :lol: :lol: Jinak Corsa>>> Dobrá volba
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Zdravím :D

jak už psal Havli, 1.4 16V je výborná volba... osobně si myslím, že jedna z nejlepších co se do corsy B dávala - po stránce spolehlivosti, výkonu, atd. (a to nejen proto, že tenhle motor mám také...).

když jsem s tím začínal jezdit, dostal jsem se i na 5,5 ale to jsem dost šetřil... teď jezdím tak za 8L, na srazech za 10 i víc... ale to to hodně honím a mám tam nějaký úpravičky který nejsou zrovna dělaný na spotřebu..
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Lucy
Příspěvky: 3
Registrován: 27 úno 2008, 20:07
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lucy »

Díky kluci :) ještě jsem se chtěla zeptat jestli je u Cors velká závada když mi prosakuje střešní okno? :roll:
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

No šíbr kterej teče je opruz, za deště :lol: Ale dá se to řešit výměnou těsnění. Nebo jako můj bratr- Silikon >zavřít>neotvírat (už nikdy) :lol: :lol:
Lucy
Příspěvky: 3
Registrován: 27 úno 2008, 20:07
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lucy »

:lol: tak to je hezky vyřešený, ale asi zvolim tu první možnost- výměna těsnění. :wink:
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

No ono tobě jen prosakuje , jemu ve Favoritu , když střihnul zatáčku tekl proud vody přímo do ksichtu :lol: Jak z hadice. jinak jak psal Bloud 1.4 16V nejlepší motor v Corse. A i na spotřebu, nemusíš ho vytáčet,jede skvěle . 1.0 a 1.2 jsou slabší a musíš jim trochu šlápnout na krk, takže spotřeba stejná. Jen ta pojistka je levnější. :wink:
Uživatelský avatar
suby
Administrátoři
Příspěvky: 2117
Registrován: 10 úno 2007, 14:57
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od suby »

Ahoj Lucy, já si také myslím že 1.4 16V je nejlepší motor co se do Cozy B dával. Je skoro tejně svižná jako 1.6 16V GSi ( tu mam já :oops: ). průměrná kombinovaná spotřeba pod 7L/100km (ká mam 6,8L/100km), když to teda nebudeš stále držet na 120km/h.
Corsa C 1.2i
Uživatelský avatar
corela9
Příspěvky: 11
Registrován: 01 bře 2008, 12:50
Bydliště: Liberec

Koupě Corsy B> Výběr motorizace

Příspěvek od corela9 »

Čau všichni, chystám se koupit oplika corsu (B), ale nemám zas až takový přhled o motorech kt. tohle auto nabízí.. Jde mi hlavně o spotřebu a aby se to alespoň trošičku hejbalo :lol: Prosim poraďtě mi do čeho jít, co je nejrozumější? Jezdim víceméně po městě sem tam někam dál... Motor: 1,0? 1,2? 1,4? 1,5? i,8v,12v, d, td? Zatim jezdim s golfem 3 1,8benz a těch 10/100 je na mě moc... :roll:
Díky moc za všechny odpovědi
Sloučeno s podobným dotazem do nového topicu.Havli
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

Kup 1.4 16V a nebo 1.2 16V dobre motory s dobrym vykonem a moderni kontrukce a maji dobre spotreby 8)
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

taky otázka kolik si představuješ za to dát korun :lol: Ty modernější verze jak píše Berry jsou gut ale malinko dražší :wink: Hodně záleží na R.V. výbavě ,KM ....jako u kterýhokoli jinýho auta. Chce to projet se v tom a uvidíš co ti bude vyhovovat. Jestli nízká pojistka nebo víc kW :wink: Ale ty 12v a 16V mažou taky dobře,a do města...
Uživatelský avatar
corela9
Příspěvky: 11
Registrován: 01 bře 2008, 12:50
Bydliště: Liberec

Příspěvek od corela9 »

co si myslíte o tomhle? zatim teda jen tak cvičně koukám co kde stojí...
http://www.annonce.cz/jnp/inzerat/detai ... bId=W4RTJQ

asi bych šel do tý 1,2ky, tam se dělaj jaký motory co se výkonu týče?
a co ty 1,5 v dieslu?
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

1.5 v dieslu je bud s turbem ,tu má Scarynka nebo bez a tu má Svoby. Jinak 1.2 je 8V >33kw nebo 16V ale ta už je cenově jinde :wink: Každej ti tu určitě napíše něco o svým tipu. Já mám 1.4 8V -starej typ 44kW a jsem taky spokojenej, jednoduchej motor a docela to jede :lol:
Odpovědět