Stránka 1 z 1

Corsa B > LPG

Napsal: 15 črc 2008 13:42
od florisimo
Mám pár dotazů ohledně možnosti provozu Corsy na plyn.
1.Nejlevnější přestavba motoru na LPG je těch, co mají jednobodové vstřikování, ti co mají vícebod, tam je to dražší. Tak se ptám, které motory v Corsách mají jednobod a které jsou MPi?
2.Pak se chci ještě zeptat, jestli mají kovové nebo plastové sání. Pokud je plastové a dojde nechtěnému výbuchu plynu v sání, sací potrubí praskne a je to v háji.
3. Jak je to se spotřebou? Na benzín tu píšete že při úsporné jízdě to žere kolem 5litrů, kolik to bude žrát na plyn?
4.plyn má vyšší oktanový číslo, čemu by měl odpovídat i větší předstih. Bude se řídící jednotka snažit zvyšit předstih, nebo bude striktně dodržovat mapu předstihů? Vím že má čidlo klepání, ale nevím zda ho využije k tomu aby zvíšil předstih.
5.motor by jsem chtěl buď 1.0 12V nebo 1.2 16V Jsou spolehlivý, nežerou olej? Od kterýho roku se dělal pozink? Nechci aby mi hned zhnilo když do něj vrazím ten plyn.
Děkuji za odpovědi, snad někdo chytrý bude vědět

Napsal: 15 črc 2008 14:02
od Havli
LPG má v Béčku Pívas a v Céčku FrantaU, jinak motory co chceš ty jsou vícebody,jak litrovej tříválec tak i ta 1.2 16V :wink: jinak u jinejch značek auto sežere stejně plynu jako beňa,akorát že plyn je 1/2 levnější,Corsa na tom bude asi stejně,to ti přesně řeknou kluci co na LPG jezdí :wink:
Já bych volil 1.2 16V,je to jedno z posledních typů Béčka po faceliftu,už docela vychytaný. Hodim sem odkaz na co dát bacha při koupi :idea:

Napsal: 15 črc 2008 14:05
od Havli
Tak tady je odkaz na co dát pozor při koupi Corsy B :wink:
TADY
A motorizace
Tady

Re: Corsa B > LPG

Napsal: 28 lis 2014 14:55
od milosh
Ohledne lpg je dost informaci zde http://www.lpg-obchod.cz/caste-dotazy-lpg-faq/