Nové kotouče

Kdo poradí jak koupit, na co dát pozor .....

Moderátoři: pdk88, Arci, vaneon

Uživatelský avatar
Vtomas
Moderátor
Příspěvky: 1684
Registrován: 20 bře 2007, 11:26
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Nové kotouče

Příspěvek od Vtomas »

Uvazuju ze koupim nove kotouce, jelikoz ty co tam mam jsou zvlneny a taky bych rek ze to docela blbe brzdi. Nasel jsem http://opel.autodoplnky.cz/opel-corsa-b ... hl-s599708 rek bych ze je to docela dobra cena. Nevite nekdo jake desticky k temto kotoucum pouzit?
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

Ja bych spis sel do feroda,a el tak kazdeho vec nebo ATE, ale tak brzdove desticky ATE, TRW, Ferodo 8)
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Chorche
Příspěvky: 15
Registrován: 29 kvě 2007, 22:32
Bydliště: Pragl
Kontaktovat uživatele:

brzdy

Příspěvek od Chorche »

Ja mam ATE Powerdisc + Powerpads a spokojenost, dobra kombinace jsou taky Brembo Max kotouce a Textar desticky.
Opel Corsa A, r.v. 89, C14NZ, GSi look, disky O.Z. Racing Superturismo 15", el. stahovaci strecha Webasto AeroTop
eesper
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 90
Registrován: 31 pro 2006, 12:22
Bydliště: Mimoň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eesper »

ja videl na http://katalog.mjauto.cz/ koutouce Brembo a nebyli moc drahy tak se zkus podivat tady :wink:
OPEL CORSA 1.4 16V :-)
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Zimmermany jsou v pohodě.. jsou to šipičkový kotouče... určitě se jich nemusíš bát... ;o)
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Uživatelský avatar
Vtomas
Moderátor
Příspěvky: 1684
Registrován: 20 bře 2007, 11:26
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vtomas »

Bloude: cet jsem na ne dobry hodnoceni, ale zatin nevim jaky desticky - snad FERODO
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

přesně tak.. destičky ferodo racing.... já mám zatím obyč feroda a jsem s nima spokojenej..přes zimu budu dávat brzdiče z astry gsi a chci kotouče buď ATE, ZIMMERMAN či BREMBO.. a destičky k tomu právě ferodo racing...

U tebe bych ale nejvíc doporučoval.. zatím tam máš podle mě jelikož máš slabší motor, tak menší kotouče a nevětraný (236/12).. tak když dáš rovnou kotouče z X14XE (236/20) či z X16XE (256/20) tak budeš mít brzdný účinek hned o 100 lepší, protože tyto kotoučem jsou už vnitřně vzduchem chlazený ;o) stačí jen na vrakárně koupit jetý brzdiče a na několika šroubech to vyměnit...
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Uživatelský avatar
Vtomas
Moderátor
Příspěvky: 1684
Registrován: 20 bře 2007, 11:26
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vtomas »

Bloude: hele a kdybych teda koupil kotouce Zimmermann pro 1.4 nebo 1.6 GSI http://opel.autodoplnky.cz/opel-corsa-b ... uc-s599714

tak by to melo bejt jedno - myslim jestli je tam dostanu

uvazuju ze stejne snad do budoucna bych tam dal silnejsi motor - aby uz to bylo v cajku
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

mno to ne.... musíš vyměnit i brzdiče - protože by se ti tam nevešly...

tzn. nejdřív koupit brzdiče - klidně i z druhý ruky a pak teprve můžeš koupit tyhle... ale upřímě pokud budeš měnit motor .. tak už tam dej rovnou brzdy z 2.0 gsi (kotouče o velikosti 256 x 24 mm) protože pak by ti tyhle brzdy byly zase málo..

výměnu brzdičů a kotoučů jsem popisoval v tématu - Upgrade brzd Corsa B v sekci Jak na to... ;o)
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Uživatelský avatar
Vtomas
Moderátor
Příspěvky: 1684
Registrován: 20 bře 2007, 11:26
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vtomas »

Bloude: takze tam kotouce o sile 20mm nedostanu - do tech brzdicu co ted mam :?:
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

ty máš X10XE, že? tím pádem bys měl mít kotouče 12mm tlustý.. a to už je doceal rozdíl.. já myslím, že nedostaneš ale s jistotou ti to řekne Erik.. ovšem ty brzdiče nejsou zas tak velkým problémem.. držen na pár šroubech a na vrakárně je seženeš za pár stovek.. (snad) ;o)
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Uživatelský avatar
Vtomas
Moderátor
Příspěvky: 1684
Registrován: 20 bře 2007, 11:26
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vtomas »

ok: zkusim se poptat
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

NO prave an X10XE ybch to nejak neresil bych koupil Ferodo nebo ATE a hotvo ucel to udela taky hezky 8)
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Uživatelský avatar
Vtomas
Moderátor
Příspěvky: 1684
Registrován: 20 bře 2007, 11:26
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vtomas »

Berry: asi to resit nebudu, cet jsem co obnasi vymena motoru za silnejsi a necham Corsu tak jak je, prooze je to velka investice, koupim tam kotouce Zimmermann a desky Ferodo klasika na 1.0 a uvidim - snad casem koupim silnejsi auto a corsu si necham jako druhy auto - stejne budu casem potrebovat druhy auto
Petras
Příspěvky: 1
Registrován: 27 srp 2007, 21:12
Bydliště: Neratovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petras »

Dobrý den jsem z Tigra Teamu Czech a chtěl jsem se zeptat na nějaký odkaz na sportovní kotouče za rozumnou cenu??? :roll: :salutovat:
Odpovědět