Rozmyslite se nad koupi corsa B? mate nejasnosti? ptejte se

Kdo poradí jak koupit, na co dát pozor .....

Moderátoři: pdk88, Arci, vaneon

Odpovědět
Uživatelský avatar
toxik-q
Administrátoři
Příspěvky: 2337
Registrován: 11 srp 2007, 18:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toxik-q »

no uvidis ze je neco spatne :D geometrie,staci upusteny kolo :D:D :wink: ci to bylo bourane atd :-)
Jim
Příspěvky: 44
Registrován: 24 led 2008, 16:28

Koupě Corsa 1,2 Viva

Příspěvek od Jim »

Jsem laik a mám zamluvenou Corsu 1,2 viva 1996 (třídveřová). Na co si mám dát pozor, jak jsem už podotkl, nejsem odborník. Co a jak mám vyzkoušet, na co se podívat. Díky moc.
Tady máš spoustu info ke koupi Corsy.Havli
sladas opc
Příspěvky: 547
Registrován: 24 pro 2006, 12:34
Bydliště: Hradčany 467
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sladas opc »

tak klasický věci jestli netáhne řízení ani na jednu stranu,jed bez držení volantu a brzdi zda to někam netahne,další věci zda nikde neco nemlatí,zda fungujou všechny světla blinkry páčky světelná houkačka atd je toho mraky,vule v řízení atd jestli nejsou vyteklý tlumiče atd atd
opel corsa opc rieger edition
opel performance center
Jim
Příspěvky: 44
Registrován: 24 led 2008, 16:28

Příspěvek od Jim »

Tak fajn, vše co jsi mi popsal jsem schopen zkontrolovat jen nevím jak na ty vyteklý tlumiče.
Jo a nevím, jak zkontrolovat třeba vytápění zadního skla.
sladas opc
Příspěvky: 547
Registrován: 24 pro 2006, 12:34
Bydliště: Hradčany 467
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sladas opc »

spatnej tlumič poznaš tak že když zatlačís v předu nabo vzadu na uto a rychle pustíš nesmí se pak auto houpat jinak jsou už jasny a chtej vymenit
opel corsa opc rieger edition
opel performance center
Uživatelský avatar
lubo87
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 705
Registrován: 04 pro 2007, 20:12
Bydliště: levice

Příspěvek od lubo87 »

vylagrovane tlmice spoznas tak,ze kdys zatlacis na kapotu a auto priiliz rychle vyskocii tak sou vylagrovane,maju bejt troska tuhe a pomalej vyskakovat.ale na corsach tlmice odchadzaju,to budes muset vymenit asi.to aj na jazde vsi vsimne ci to plave ked ides zo strany do strany :wink:
corsa 1,2eco 33kw,séria.ZIAL BOHU
sound:JVC+dialkovy ovladac:-)
kola:diskove 13''+puklice
branno
Příspěvky: 5
Registrován: 06 led 2008, 00:32

corsa B GSi- poradte pri kupe

Příspěvek od branno »

doteraz mam A 1.5D a B X12XE....chcel by som ist kupit tuto corsu B Gsi -r.v.: 1995, 1598cm3, 80kW (109PS), 115000 km
-naco si dat hlavne pozor pri kupe?
-aky je rozdiel medzi tymto motorom a tym co je v tigre (78kW)?
-ma nejake "stale" poruchy alebo je to relativne spolahlive afticko?
Dakujem za kazdu radu :D
Uživatelský avatar
Paolo
Corsa forever
Příspěvky: 236
Registrován: 18 lis 2007, 11:10
Bydliště: Střelice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paolo »

Je tady spousta témat tohoto tipu,. Zrovna v sekci JAK KOUPIT: Stačí použít vyhledávač...Paolo
Ford 2.0i DOHC EFI
branno
Příspěvky: 5
Registrován: 06 led 2008, 00:32

Příspěvek od branno »

forum som uz skoro cele presiel. dost mi nesedi ze auto je vyrobene 9/95 a C16XE sa montovala do konca roku 94....tu je foto toho motoru. ak je to C16 tak by namal mat agr ventil a SAI system....ale viac info som nejak nenasiel, preto pytam radu 8) hlavne sa mi jedna aj o podobnost motorov C16 a X16- tigru vidis rozbitu na kazdom druhom rohu, ale corsu gsi C16 som este nevidel :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) branno dne 31 kvě 2008, 23:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Esplit
Příspěvky: 45
Registrován: 01 bře 2008, 17:58
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Esplit »

Zdar
mam Gsi B 78Kw menil jsem jen agr a dolejvam olej cca 1000Km 0,5L oleje jinak bez problemu,hlavne to poradne cvici s corsou jel jsem s ni 210Km/hod :lowrider:
78 KW motor je relativne novejsiho tipu,myslim ze se dodnes dela
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

Pokud bych mohl poradit kdyz uz chces GSI tak opravdu motor X16XE 78Kw je to modernejsi konstrukce lepsi dily protoze jsou i z tigry, a jen co je hlavne problem ale tak to u vsechn X16XE je spotreba oleje proste zeou olej on i opel sam udava vyssi spostrebu oleje, no jinak docela bych sahnul po X14XE ale je pravda ze asi ti de o vzhled gsi i kdyz myslim ze po faceliftu uz se to nepozna jen motorem a origo oznacenim 1.6 16V a uz nebylo ani GSI, tak ale vybirej peclive, ale mylsim ze tady na foru jsou dve na prodej jedna C16XE rok 1993 a jedna X16XE rok 1995 nebo tak
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
branno
Příspěvky: 5
Registrován: 06 led 2008, 00:32

Příspěvek od branno »

tiez by som radsej novsie, ale vraj X16 a C16 su na 90percent rovnake....na tu ciernu X16XE na foru som uz pozeral, ale radsej by som auto zo slovenska, nech nemusim nervacit pri prepise atd. ta "moja" vyhliadnuta je tiez rocnik 95, ale je v perfektnom stave a ma za sebou len 115tis km. X14XE som na predaj na SK este poriadne nevidel :D
Uživatelský avatar
suby
Administrátoři
Příspěvky: 2117
Registrován: 10 úno 2007, 14:57
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od suby »

branno>>> Věř mi že C16XE a X16XE, nejsou stejné motory. Tedy vypadají podobně ale když chceš rozebrat C16XE, tak si pěkně mákneš. Třeba když jsem chtěl vyměnit těsnění pod víkem ventilů, tak muse pryč celé sání. To ti u X16XE odpadá a rozebereš to všechno horem. Pak u C16XE je ještě jinak dělaná klapka.
Jinak nekupuj si C16XE mi a Kaldovy se to stále sere. Raději by jsem šel do X14XE. Radím dobře.
Corsa C 1.2i
branno
Příspěvky: 5
Registrován: 06 led 2008, 00:32

Příspěvek od branno »

dakujem za odpovede :) podla toho co som zistil tak sa na to gsi-cko vykaslem :( X16 aj C16 su vraj dost poruchove motory, X14 na slovensku som este ani nevidel a s takymi blbymi zakonmi na prihlasenie ako mame tu v SR ani tak skoro neuvidim :D moja corsa ostava ako presuvadlo po meste, v utorok berem nissan S13tku od kamosa....dufam ze jej neopriem zadok o hned prvy stlp :lol:
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

pokud bych ti mohl doporucit jeste jeden motor v corse B a to C14SE a nebo C14SEL ten prvni je klasicka 1.4 8V ale ma výkon 60 KW tedy 81koni a jede to velmi hezky a ten druhy je omzena serie ktera ma vykon zvedly na 63kW a jsou to stejne motory ale asi nej je X14XE 1.4 16V 66KW - 90koni a urcite chvilku vydrz a treba neco najdes 8)
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Odpovědět