Koupě Opel Corsa B

Kdo poradí jak koupit, na co dát pozor .....

Moderátoři: pdk88, Arci, vaneon

Terov
Příspěvky: 1
Registrován: 02 kvě 2011, 21:46

Koupě Opel Corsa B

Příspěvek od Terov »

Chtel bych si poridit Opel Corsa B a poterboval bych o rady ohledne motorů(spolehlivost,spotreba).Auto je na denni jezdeni do mesta,budu kupovat neco levneho takze na co hlavne si dat pozor. Libil se mi motor 1.5D ale neslysel jsem na nej moc dobre ohlasy,za kazdou radu budu rad.diky
Uživatelský avatar
FizzBiker
Příspěvky: 142
Registrován: 06 pro 2010, 15:49
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Opel Corsa B

Příspěvek od FizzBiker »

do mesta bych sel spis po benzinu,... v zime driv topi rychlej se ohreje je pruznejsi atd... pri dnesnich cenach se nafta moc neoplati a mas tam kurvitka jako cerpadlo striky atd... pokud chces setrit tak benzin v plynu (LPG)...

zrovna prodavam svoju ve meste idealka ( 1.0 12v) bohuzel se spis pohybuju mimo mesto a jezdim obcas i fest nalozenej takze je to pro me slaby... dat to do plynu jezdis za kačku kilák... a pokud to mas dopre nastavene a serizene spotreba jde nahoru pryn vs benzin max 5% a vykon zustane a pokud to mas opravdu usite primo na auto muze to jet i lepe... (bavim se o sekvencmim vstriku LPG) to se pak da jezdit za 1,50 Km coz je luxus parada.
Daily: sOpel Corsa 1.0 12v ECOTEC 40kW "Mad BlueBerry"
In Progress: Nissan 300zx Z32 TwinTurbo Targa 2sic USA verze
Uživatelský avatar
nezdvorak
Moderátor
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2007, 14:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Opel Corsa B

Příspěvek od nezdvorak »

kup si diesel .... ty motory jsou držáky .... jde ale o to, jaký štreky jezdíš ..... na ty krátký by diesel nebyl
Obrázek
Uživatelský avatar
System
Příspěvky: 394
Registrován: 23 lis 2008, 10:04

Re: Koupě Opel Corsa B

Příspěvek od System »

kup si benzín 1,2 nebo 1,4. Spotřeba kolem 5ti litrů,nenší pojistka a míň pičutek který se rozbijou. Navic díly seženeš za pusu, na ropáky se sháněj blbě...
i s malým autem jde zahrát velký divadlo
vaneon
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: 07 črc 2007, 15:37
Bydliště: Luka nad Jihlavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Opel Corsa B

Příspěvek od vaneon »

zde je topic kde se vše dozvíš : viewtopic.php?f=6&t=1644
Vaneon Opel Corsa B 1.0 12V 5dv. červená ...
visna
Příspěvky: 10
Registrován: 21 čer 2011, 23:16

Re: Koupě Opel Corsa B

Příspěvek od visna »

Caute chlapi, som tu novy a potreboval by som poradit pri kupe corsicky 1,2 eco 33 kw r.v. 1998, viem ze uz je tu toho pisane dost ale nenasiel som nic konkretne ohladom tohoto motora naco si davat pozor a ake su jeho muchy, auticko bude sluzit frajerke (zacinajuca soferka) preto sa mi zda tato motorizacia uplne idealna a navyse mam dobru ponuku (1000 eur), ide mi hlavne o spolahlivost pretoze nepotrebujem aby mi mlada holka ostavala visiet niekde v noci na ceste apod. No hacik je v tom ze toto auticko ma nabehanych 180 000 km tak sa vas chcem opytat ze na co sa mam pripravit pri kupe (co skontrolovat) pripadne co ma v buducnosti caka. dakujem za odpovede, jedna sa mi iba o tento motor.
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Re: Koupě Opel Corsa B

Příspěvek od NoX »

tenhle motor by mel byt v pohode i ve 180 tis km, pokud s tim nekdo jezdil slusne, jen pozor na to, ze je to fakt slaby. obzvlast na predjizdeni se to lehce podceni, to auto nema tah... nicmene spotreba kolem 5 litru je uz pouzitelna.
mel sem ho v jedne corse, co sem mel na opravu a na nasledny prodej, a co sem to koumal, tak naprosto jednoduchy motor, proste jako vsecky starsi 8v od oplu :o)
visna
Příspěvky: 10
Registrován: 21 čer 2011, 23:16

Re: Koupě Opel Corsa B

Příspěvek od visna »

No ono s tym tak nejak pocitam ze to bude slabe, ale je to pre frajerku a aspon ju to nebude nabadat predbiehat (samozrejme niekedy je nutnost predbiehat ale tak ona ako ju poznam tak to bude tak max. nejaky traktor alebo V3S a to by nemal byt problem ani pre tento motor) no nic nalepim jej pre istotu este veliku nalepku " Z " a snad to bude v pohode. Holka je uplny zaciatocnik tak si myslim ze je vhodne aby sa najprv naucila na fakt slabom aute (aby musela aj trochu rozmyslat dopredu co spravi), nechcem jej dat hned 130 konovy ropak aby sa mi omotala niekde o strom. Inak to auto je udajne od 1. majitela takze ak s tym jeden clovek najazdil taku porciu km tak by to mohlo byt este celkom v pohode.
Otazka: tieto motorizacie mali posilovac riadenia elektricky ? alebo klasiku ?
Uživatelský avatar
knedlik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 741
Registrován: 04 úno 2009, 09:38
Bydliště: u liberce

Re: Koupě Opel Corsa B

Příspěvek od knedlik »

posilovac byl jen u nekterych, ale spis ne :roll: byl klasicky
corsa B c12nz sport, zběsilých 45PS + KN filter ;-D
astra F x17dtl + IC-75PS, astra F 1.7 tds combi německo-japonskej pracant- zůstaly v rodině;;
astra G 1.7 DTi-ex; astra H caravan 1.7 cdti-ex;
GIV kombík TDI-PD, Honda VTR 1000 Firestorm V2 90°
Uživatelský avatar
Fošna
Příspěvky: 1468
Registrován: 09 črc 2008, 21:05
Bydliště: Česká Lípa

Re: Koupě Opel Corsa B

Příspěvek od Fošna »

do města je ideální 1.2 nebo 1.0. Já mám 1.4 a po městě mi žere kolem 7litrů. Ale kdybych se měl znova rozhodovat pro corsu, tak už jedině 1.5TD
Corsa A 12NC (43PS)--- EX
Corsa B X14SZ (60PS)--- EX
Astra F X17DTL (65PS)--- EX
Zafira A Y20DTH (100PS)
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Re: Koupě Opel Corsa B

Příspěvek od NoX »

elektricky posilovac rizeni je od roku 97 vetsinou, takze pokud ho to ma, poznas to podle pojistek... hydraulicky se daval obvykle do roku 97... pokud je od prvniho majitele, mohlo by to byt ok.
a jinak slecnu nauc, ze corsa je nakupni taska, a at se nesnazi to nikomu nandat, s 45 konema pod kapotou :D protoze to byva fakt o hubu pri predjizdeni :-)
Uživatelský avatar
knedlik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 741
Registrován: 04 úno 2009, 09:38
Bydliště: u liberce

Re: Koupě Opel Corsa B

Příspěvek od knedlik »

nox k temto motorum se elektronicky nedavali pouze hydraulicky :wink: a mas pravdu predjizdeni si musis dlouho rozmyslet jinac mam spotrebu tak 6-7 litru mam tezkou nohu :oops: jinac je to velmi jednoduchy motor a lehky :wink:
corsa B c12nz sport, zběsilých 45PS + KN filter ;-D
astra F x17dtl + IC-75PS, astra F 1.7 tds combi německo-japonskej pracant- zůstaly v rodině;;
astra G 1.7 DTi-ex; astra H caravan 1.7 cdti-ex;
GIV kombík TDI-PD, Honda VTR 1000 Firestorm V2 90°
visna
Příspěvky: 10
Registrován: 21 čer 2011, 23:16

Re: Koupě Opel Corsa B

Příspěvek od visna »

diky chlapi za rady, no uz ju mame doma, pekna zlta metaliza, hrdza asi na troch miestach .... nic strasne, posilovac to nema vobec, takze je to jedno :D :D :D , motor ide velmi tichucko a iba si tak seveli, napravy vyzeraju byt dobre...... nikde nic nebucha, brzdy v pohode .... akurat trosku slabsia rucna (treba ju poriadne na fest zatiahnut) inak v pohode, motor ma nabehanych 185 000 km ...ide pekne cakal som ze to bude horsie ale celkom sa to da, akurat budem muset vymenit pravy cap riadenia - najlepsie roky uz ma za sebou .... v obchode za neho chcu 15 eur, neviete niekto nahodou nejaky dobry internetovy obchod zo suciastkami ? najlepsie v SR. ...a este ziarovky idem menit v palubovke lebo cely stredovy panel nieje podsvieteny (snad to budu iba ziarovky), inak na tom aute zatial naozaj nieje co robit, vsteko slape, uvidime ako bude posluchat auticko dalej, motor je zo spodu zasraty od oleja tak uvidime ci bude treba dolievat olej, ak nie tak kaslem na to, ved to auto po tolkych rokoch a km ma na to narok, predchadzajuci majitel povedal ze olej nebolo treba dolievat, tak uvidime. Neskor pridam dalsie dojmy.
Naposledy upravil(a) visna dne 25 čer 2011, 07:09, celkem upraveno 1 x.
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Koupě Opel Corsa B

Příspěvek od Co-RS-ák »

mám stejnou corsu, s tí panelem - taky mi nefungovalo podsvětlení a je to jen v žárovkách...dal jsem si tam modré ledky jedna 30 kč a fachčí to...je to sice jen hodně slabé , přes den není vidět, ale v noci to neobtěžuje a na to abys věděl kam šáhnout to bohatě stačí :wink:
visna
Příspěvky: 10
Registrován: 21 čer 2011, 23:16

Re: Koupě Opel Corsa B

Příspěvek od visna »

no ziarovky som na strednom paneli uz vymenil ale bol to porod, hresil som, nadaval, to snad ani neni mozne vymyslet takyto pristup k ziarovkam, to je sila toto, normalne aby sa clovek dostal k dvom dosranym ziarovkam tak musi komlet do srobiku rozobrat cely system tlacitok a cudlikov, mne keby sa ten projektant co to vymyslel dneska dostal pod ruky tak ho asi zabijem...... ale podarilo sa nakoniec, no uz nikdy viac.
Odpovědět