Corsa - diesel > rostliný olej. . .etc.

Kdo poradí jak koupit, na co dát pozor .....

Moderátoři: pdk88, Arci, vaneon

Odpovědět
cheetah3
Příspěvky: 315
Registrován: 07 srp 2010, 13:07
Bydliště: Slovenská republika

Corsa - diesel > rostliný olej. . .etc.

Příspěvek od cheetah3 »

Zdar (zdarec) všem.
Mám pár dotazu ohledně koupi Corsi 5dv. ,,ropovod,, >> kára na rostlinnný olej nebo fritovací olej.

S tátou máme v plánu mamince :jazyk: koupit nejakou spolehlivou krabici na 4 kolech co se podobá na Corsu, má motor Isuzu > 1.5TD nebo 1.7D (ješte není rozhodnuto který) a dokáže sežrat tyhle levný s*račky co si řikaji přírodní a levné paliva. Nejduležitejší bude motor, nevím který je Isuzu a který Opel a nemám ani nejmenší tušení jak zistit který je který :urcite?:
ale potřebuji aby byl spolehlivej (isuzu), přežil tyhle divný oleje (isuzu), dalo se snim předjed nejakou tu oktávku (1.5TD + IC), taky aby uvezl 5 lidí dálnicí v 130 - 140 km za hodinu (1.7D), a taky aby to byl tak trochu pracant, který ráno nastartuje přijede se spící osobou za volantem do práce a pak tu osobu z práce polomrtvou odveze cca 340 dní v roce.

Ješte by me zajimali vaše doporučení co delat s tema palivama jako rostlinný olej, jestli stačí to tam prostě nalejt a jezdit nebo bude kára potřebovat nejakou speciální udržbu. . .

To je asi vše, ale během jedné hodiny si spomenu na 100 dalších věcí které me ohledne tohoto zajimaji, tak doufam, že vás tema otázkama neukamenuju :bla_bla: :wc:
Uživatelský avatar
nezdvorak
Moderátor
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2007, 14:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa - diesel > rostliný olej. . .etc.

Příspěvek od nezdvorak »

u Corsy B jsou Isuzu: 1.5TD, 1.5D a 1.7D
mám doma TD a nemůžu si stěžovat ... sílu to má a spolehlivý je to taky. Ale s fritovacím o. zkušenosti nemám ....
Obrázek
cheetah3
Příspěvky: 315
Registrován: 07 srp 2010, 13:07
Bydliště: Slovenská republika

Re: Corsa - diesel > rostliný olej. . .etc.

Příspěvek od cheetah3 »

Dekuju dobrému člověku za info :wink:

Čekal jsem o tohle téma větší zájem, je to tu trochu mrtvý :sad2:
Uživatelský avatar
nezdvorak
Moderátor
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2007, 14:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa - diesel > rostliný olej. . .etc.

Příspěvek od nezdvorak »

moc lidí tady totiž "D" nemá, kdyžtak pak podej info ohledně toho oleje .... docela by mě to totiž zajímalo, jestli to nafťák akceptuje ...
Obrázek
Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 230
Registrován: 18 dub 2008, 19:49
Bydliště: Praha - Západ, Horoměřice

Re: Corsa - diesel > rostliný olej. . .etc.

Příspěvek od Pepino »

Hale strejda měl fordíka pickup a jezdil jen na olej z makra za 10 korun nebo za kolik a jednou za 2 - 3 měsíce natankoval plnou nafty aby to profoukl a vím že musel častěji měnit tuším palivový filtr přeci jen částice v oleji jsou větší než v naftě a má to jednu vlastnost budeš smrdět jak hranolky byl cítit všude jak když kolem tebe projel fritivací hrnec :D :D

něco je tady
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?p=27663
http://web.quick.cz/goldwafer/domek/Poh ... diesel.htm
Corsa B 1.4 (44kw/60hp) X14SZ r.v. 1996 Red & Black

Red & Black
Odpovědět