Corsa B disky

Kdo poradí jak koupit, na co dát pozor .....

Moderátoři: pdk88, Arci, vaneon

Odpovědět
Uživatelský avatar
cache
Příspěvky: 65
Registrován: 17 led 2008, 23:41

Corsa B disky

Příspěvek od cache »

Zdravim,

prosim poradte, mozno ste nieco take uz riesili.

Na tu svoju staru Corsu (uz ju nepouzivam, je u pribuznych) sa mi naskytla necakana moznost kupit starsie hlinikove disky (plechace uz su velmi hrdzave, takze ich musim bud repas, alebo to riesit takouto kupou)..

Je to od cloveka, ktory ich objavil niekde v garazi (tiez u pribuznych) a jedine informacie co mi vedel poskytnut, ze su z Renaultu 19 a ze maju obute 165/70 R13 79T. Bohuzial nic ine.

Sam som si este zistil o renaultoch ze standardne maju stredovu dieru vacsiu (60 vs 56.5 u Corsy), ze ET je mensie (36 VS 49 u Corsy) a ze roztec je rovnaka 4x100 a aj sirka je standardne rovnaka.

Cize teoreticky by k nim bolo treba len distancne kruzky a menej by zapadli pod blatniky - je to tak? Mali by sadnut?

Cena je ako lusk 40 eur (ani nie 1000kc za komplet), preto je to tak lakave, aj ked nevyzeraju zrovna sportovo :)

Odpoved, ci ich beriem musim dat dnes do vecera..

Vdaka moc!
Opel Corsa B, r.v. 97, 1.2 33kW
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Corsa B disky

Příspěvek od jamal.jefries »

v případě že by sis sehnal ty distanční podložky by tam normálně sedly měl bys je akorát víc zapadlý pod blatníky ale jinak sednou normálně :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Uživatelský avatar
cache
Příspěvky: 65
Registrován: 17 led 2008, 23:41

Re: Corsa B disky

Příspěvek od cache »

Vdaka za radu.. Medzi tym som zistoval co by orientacne stali tie vymedzovacie kruzky a bola by to polovica ceny tych kolies, takze sa na to asi vyprdnem..

//edit - tak ma kolegovci presvedcili, ze za tu cenu sa to oplati uz len v principe, ak nebudu sediet, posuniem dalej, reku za 40e nezozeniem ani 4 stare plechace.. :)
Opel Corsa B, r.v. 97, 1.2 33kW
Uživatelský avatar
Kevin
Příspěvky: 931
Registrován: 09 kvě 2010, 12:42
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Re: Corsa B disky

Příspěvek od Kevin »

Abych pravdu řek tak ty kroužky jsou celkem k hovno
Já měl středovou díru větší o 7mm a ničemu to nevadilo. Když budeš postupně utahovat šrouby tak se to defakto vystředí samo :wink:
Moje Esmeralda neni slepá...
lukas.matula
Příspěvky: 7
Registrován: 08 srp 2011, 15:55

Re: Corsa B disky

Příspěvek od lukas.matula »

Kevin píše:Abych pravdu řek tak ty kroužky jsou celkem k hovno
Já měl středovou díru větší o 7mm a ničemu to nevadilo. Když budeš postupně utahovat šrouby tak se to defakto vystředí samo :wink:
zdravím, sem tady sice nový ale dovolím si nesouhlasit, já mám BBS Mahle a ty mají větší středovou díru o nějaké 2 mm a jakou to dělá bez podložek paseku, když jedu nad 80 tak se mi začne šíleně třepat volant...
Uživatelský avatar
FizzBiker
Příspěvky: 142
Registrován: 06 pro 2010, 15:49
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa B disky

Příspěvek od FizzBiker »

mas je bud nevyvazene, nakople nebo blbě utažene mel sem kola s 60mm na 59 na to krouzek nesezenes nejrychlej sem s tim jel podle navigace 246 a zadny problem, presne jak pise kolega utahovat postupně do kříže a samo se to srovná.
Daily: sOpel Corsa 1.0 12v ECOTEC 40kW "Mad BlueBerry"
In Progress: Nissan 300zx Z32 TwinTurbo Targa 2sic USA verze
Odpovědět