Koupě Corsa C 1.7CDTi???

Kdo poradí jak koupit, na co dát pozor .....

Moderátoři: pdk88, Arci, vaneon

Odpovědět
Uživatelský avatar
Joshua
Příspěvky: 92
Registrován: 15 dub 2011, 18:37
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Koupě Corsa C 1.7CDTi???

Příspěvek od Joshua »

Ahoj Corsáci :)

mam corsu B 1.7D, je to nesmrtelný motor, mám s ní najeto zatím přes 30 tis, měl sem jí po máti a to měla cca 140tis už najeto, jediná závada byl altík jinak bez problému. Je to moje první auto a na začátek krásně stačilo. Jen ty kilowatty sem začal poslední dobou postrádat, když sem se projel např v Octa 1 nebo Focusu (všechno v TDi) Proto sem se rozhodl pro koupi něčeho silnějšího a živějšího. Rozmýšlel sem na touto Corsou v Cčkové řadě. Nejdřív sem si říkal že to chce něco většího s pořádným kufrem a motorem ale když sem se podíval na novější Corsi a našel sem tuto s tímto motorem tak sem se asi rozhodl, že zůstanu opět u Corsi:) A chci se Vás zeptat, má jí tady na foru vůbec někdo? Nikde sem nenašel ani zmínku o tomto motoru. Popř jaké jsou jeho zkušenosti, poruchovost atd. Chci každopádně naftu, protože jí mam celkem za levno.

Díky za každou poznámku a radu:)

Něco takového: http://www.tipcar.cz/opel/opel-corsa-1. ... 79203.html
Opel Corsa Pearl White 1.7D
HanyZ
Příspěvky: 105
Registrován: 18 led 2012, 21:15

Re: Koupě Corsa C 1.7CDTi???

Příspěvek od HanyZ »

ahoj mám 1.3 CDTi.... ale koukal jsem na ten inzerát a tomu nevěř... má určitě najeto o 50-80 tisíc více.. už podle stavu řadičky..
Opel Corsa C 1.3 CDTi (Ropáček)
Obrázek
Uživatelský avatar
Pučis89
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 690
Registrován: 11 pro 2007, 13:15
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Corsa C 1.7CDTi???

Příspěvek od Pučis89 »

Nvm jestli corsa C je zivejsi...
1.5 TD
Uživatelský avatar
shanti
Příspěvky: 110
Registrován: 27 kvě 2011, 14:35
Bydliště: Brno

Re: Koupě Corsa C 1.7CDTi???

Příspěvek od shanti »

Corsa C bude mít možná o nějakej kw víc, ale zase bude těžší, já bych spíš volil 1,3 CDTi , a nebo benzínovou jednotku 1,4 16V .
C 1,0 12V
HanyZ
Příspěvky: 105
Registrován: 18 led 2012, 21:15

Re: Koupě Corsa C 1.7CDTi???

Příspěvek od HanyZ »

1.3 CDTi je opravdu živá :) předtím jsem měl Octavii 1.6 55 kW a Corsa lítá mnohem lépe.
Opel Corsa C 1.3 CDTi (Ropáček)
Obrázek
Uživatelský avatar
Joshua
Příspěvky: 92
Registrován: 15 dub 2011, 18:37
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Corsa C 1.7CDTi???

Příspěvek od Joshua »

Jojo to je mi jasný že asi bude mít nalítáno víc. Já bych si jí nechal dotáhnout z DE. Tohle bylo jentak pro orientaci. Mě jen zajímá jestli je ten objem a ty kilowatty znát na tom autě a jaký sou nejčastější poruchy, jestli je to držák nebo ne atd...:)
Opel Corsa Pearl White 1.7D
mysacek
Příspěvky: 24
Registrován: 12 dub 2010, 16:46
Bydliště: Le Marin, Martinique

Re: Koupě Corsa C 1.7CDTi???

Příspěvek od mysacek »

Kdysi jsme měli Béčkovou Corsu a to bylo neskotečný auto. Stěhovák úžasný, pračka nebyl problém, pak jsem stavěl a co jsem do něj nacpal pytlů cementu, ve stavebninách čekali, že přijedu aspoň Transitem. Pokácenej topol, to samý... Pak jsem si pořídil Passata, velký auto s malým kufrem...
Sice mám stále toho Passata, ale ještě jsme pořídili Cečkovou Corsu. Nemám intercooler, ale jinak je to stejnej motor. Autí jezdilo krásně, na to, kolik to má koníků, tak je lehoučký. Mám prostě pro Corsy slabost.
Teď má nějakou neznámou nemoc, bohužel bydlím poměrně mimo rozumnou civilizaci a tak opravuji systémem pokus - omyl. Už jsem vyměnil čidlo otáček klikového hřídele, letí mi sem váha vzduchu a v čechách je na opravě řídící jednotka. Kdybych byl v čechách, hodím to do značkového servisu a oni se postarají.
Zvážil bych tu 1,3 CDTi. Ale to bych asi spíš šel do Déčkový a to je asi dvakrát tolik. A rozhodně z Německa. Tam už za přetáčení kilometrů jdeš do basy :lol:
Myšák
Odpovědět