Koupě Corsy B - poraďte

Kdo poradí jak koupit, na co dát pozor .....

Moderátoři: pdk88, Arci, vaneon

Odpovědět
twister7
Příspěvky: 2
Registrován: 16 srp 2012, 14:56

Koupě Corsy B - poraďte

Příspěvek od twister7 »

Dobrý den, zvažuji koupi mého prvního auta - Opel Corsa B 1.4i r.v. 97. najeto údajně 144 tis. km
Auto se mi celkově líbí, ale nejsem si jako nezkušený "autař" jistý jeho stavem. Pocit z jízdy je dobrý, nikde nic neklepe, auto nekouří, netáhne na stranu ani při prudkém zastavení.
Našel jsem dvě pravděpodobně zásadní vady. Motor byl zašpiněný od oleje (podle majitele se ale olej neztrácí :think:) a rám vzadu je společně s pružinami zkorodovaný. Chtěl bych se tímto zeptat zkušenějších členů zde, zda má auto smysl koupit a jaké by mohly být případné náklady na nutnou opravu. Auto zanedlouho čeká technická kontrola a emise. Díky předem za jakoukoliv odpověď. Přikládám foto:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Beza
Příspěvky: 36
Registrován: 12 čer 2011, 23:30
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Koupě Corsy B - poraďte

Příspěvek od Beza »

Mám 1,4 z roku 93, kupoval jsem jí loni v květnu a taky sem se koukal na motor celej poblitej od oleje, ale můžu potvrdit že ten se mi vážně žádnej neztrácí, takže pravděpodobně někde prosakuje, já osobně teď nemám nervy vymejšlet který těsnění by to mohlo bejt tak to nechávám bejt a s olejem problémy nejsou...
Zadní náparavu mám, podle fotek, v o něco horším stavu a taky stále jede... jen je pravda že na to mě na technický upozorňovali....
twister7
Příspěvky: 2
Registrován: 16 srp 2012, 14:56

Re: Koupě Corsy B - poraďte

Příspěvek od twister7 »

Beza: Díky za rychlou odpověď. A to byla legitimní technická nebo ta dražší? :mrgreen:
obcannofka
Příspěvky: 340
Registrován: 20 pro 2011, 23:36
Bydliště: Slavonice

Re: Koupě Corsy B - poraďte

Příspěvek od obcannofka »

kdyby tam nebyly ty žlutý tlumiče, tak bych si myslel, že si mi fotil nápravu :D ají gumy jsou stejný :D
teď už to mám tak týden v pohodě, nápravu sem oškrabal, obrousil a natřel resistinem. Resistin koupíš do dvou stovek a stačí trochu práce :) motor sice poblitej nemám, ale převodovku jo, budu jí muset trochu vyčistit a vyměnit olej, jinak pohoda :)
Corsa B 1.0 12V ECO tec - 55PS → → → Punto MK2 1.2 16V HLX - 80PS
Uživatelský avatar
Beza
Příspěvky: 36
Registrován: 12 čer 2011, 23:30
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Koupě Corsy B - poraďte

Příspěvek od Beza »

Twister: Byla legitimní ;) sice sem se musel připomenou ohledně známosti u majitele když se začal moc šťourat v geometrii a v tom jaktože tam mám volant z vectry šejdrem a proč netroubí...
ale jinak když sem mu řek že to je stejně poslední technická kterou to auto dělá tak řek že to neni tak hrozně shnilý na 20 let starý auto :D
Uživatelský avatar
Fošna
Příspěvky: 1468
Registrován: 09 črc 2008, 21:05
Bydliště: Česká Lípa

Re: Koupě Corsy B - poraďte

Příspěvek od Fošna »

Je to starý auto... nemůžeš od něj čekat zázraky :) Ale je to spolehlivý a jednoduchý na opravy.... spodek auta natři tlumexem, resistinem nebo podobnou blbostí na spodky, motor vyčisti a sleduj kde se ti rosí olej, tam bude špatně tesnění... všechny tyhle opravy stojí pár stovek. já měl stejnou corsu jako svoje druhý auto a nemohl jsem si na ní stěžovat :wink:
Corsa A 12NC (43PS)--- EX
Corsa B X14SZ (60PS)--- EX
Astra F X17DTL (65PS)--- EX
Zafira A Y20DTH (100PS)
Uživatelský avatar
Fošna
Příspěvky: 1468
Registrován: 09 črc 2008, 21:05
Bydliště: Česká Lípa

Re: Koupě Corsy B - poraďte

Příspěvek od Fošna »

jinak ten únik oleje vypadá na tesnění pod ventilovým víkem... tesnění stojí asi 300,- a nebo je levnější varianta: Koupit lepidlo ( tmel ) na olejový vany a to starý těsnění tím namatlat... já to takhle udělal a měl jsem klid :)
Corsa A 12NC (43PS)--- EX
Corsa B X14SZ (60PS)--- EX
Astra F X17DTL (65PS)--- EX
Zafira A Y20DTH (100PS)
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Koupě Corsy B - poraďte

Příspěvek od Hgi »

já jsem těsnění pod víko ventilů kupoval za 70 Kč úplně nový. Je to bolest asi všech těchto motorů.... Lepit to na tmel je prasárna!
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Odpovědět