Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

2000-2006

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

Příspěvek od duskov »

nooeell> 195/60 R15 ET30. A nemuzu to ani projet, abych zkusil, jestli si skrtnou... :?
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
Tiger.s
Příspěvky: 1571
Registrován: 26 dub 2007, 18:40
Bydliště: Někde u plzně :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

Příspěvek od Tiger.s »

MOžná kdybys dal 195/50 tak by to bylo ok ...
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

C20XE IN STOCK :pifko:
nooeell
Příspěvky: 53
Registrován: 21 led 2011, 16:04
Bydliště: Pardubice

Re: Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

Příspěvek od nooeell »

duskov píše:nooeell> 195/60 R15 ET30. A nemuzu to ani projet, abych zkusil, jestli si skrtnou... :?
Proč to nemůžeš projet,zase nejezdí? :D
1.7 DTI
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

Příspěvek od duskov »

tiger.s> 195/50 je v planu, ale chtel jsem tyhle pneu jeste vyuzit. Neda se rict, ze bych mel dalsich 5,5 tisice na nove pneu :-(

nooeell> jojo, nejezdi... uz dva tydny je na spalkach :-(. Ridici jednotka vstrikovaciho cerpadla na oprave - je tam vada, ktera se projevuje jen za tepla. A tim padem asi bude problem tu zavadu odhalit - takze dost pochybuju, ze se oprava podarila. Podle info se jednotka chova jako kdyby byla v poradku.
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Re: Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

Příspěvek od Robin »

Kolik má stát oprava té jednotky?
Já bych se s opravenou tedy bál jezdit dál, než kousek do práce, nebo na nákupy.
Když si vzpomenu, jak mě to škubalo 2 tis. km od domova, ještě teď mě běhá mráz po zádech.
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

Příspěvek od duskov »

Robin>> Oprava jednotky je ve hvezdach. Cena opravy v autoakademii (www.autoakademie.cz) je cca 6000,- (se zarukou). Ale problem je prave to, ze se ta zavada musi projevovat. Me se projevuje pouze houpanim motoru a cukanim v hodne specifickych otackach. A az po ohrati. Takze diagnostikovat zavadu na stole je problem. Ted je momentalne na oprave v Brne u odbornika na Opely, ale ten mi taky rekl, ze se proste jednotka jevi bez zavad. Tudiz muzu rovnou zapomenout na opravu v autoakademii (maji to primo uvedene na strankach, ze se zavada musi projevovat).
Taky mam strach s tim jezdit...
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Re: Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

Příspěvek od Robin »

Jednou jsem potkal člověka z té Autoakademie v servisu Opel, měl v ruce otevřenou tu jednotku a něco tam řešili. Bavili jsme se o tom, pak mě psal mailem, že to posílají na opravu do Holandska.
Já kupoval tu samou jednotku od jiného výrobce asi za 13 tis.
Mě to škubalo nejčastěji naopak studený. Ke konci už i teplý a posledních několik tisíc km to nedělalo snad vůbec, až se to na konec zastavilo na dálnici.
Na Moravě to někdo opravuje a prý to chce opravit co nejdříve, než se to zastaví. Ty studený spoje by měly být vidět.
Tady je kontakt na někoho, kdo to dělá.
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=36&t=20250
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

Příspěvek od duskov »

jojo o tom vim... videl jsem i videa z te opravny.
Jednotku jsem prave posilal uz na tu Moravu :-) - s Romanem jsem mluvil hned, co padlo podezreni na jednotku. Ale praveze jsem s nim mluvil ted v pondeli a rekl mi, ze jednotka se tvari v poradku (pouze ji prepajel, ale ja kdyz ji mel rozdelanou, tak jsem studenaky nenasel). Ted cekam az se vrati zpet a odzkousim ji.
Jinak od koho jsi tu jednotku kupoval? Ja jsem psal do autoakademie, jestli se tam jednotka da koupit (maji v ceniku neco jako "Nová ŘJ" za cca 9k). Taky se mi moc nechce jezdit z polozdechlou a cekat, kdy a kde se mi to zastavi. Zvlast kdyz potrebuji jezdit kazdy den...
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Re: Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

Příspěvek od Robin »

Tak uvidíš, třeba to bude po přepájení dobrý.
Já ji kupoval a nechal namontovat tady: http://www.diesel-tp.cz/
Jsem jen trochu zklamaný z ceny, protože v tomhle článku psali o jiné ceně:
http://pavianek.sweb.cz/DTI.pps
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

Příspěvek od duskov »

Diky moc, mrknu na to.
Dnes jsem dostal info z autoakademie o cene komplet nove jednotky - pokud chci uplne novy kus, aniz bych musel vracet svou, tak to je cca 14 tisic. Vymenou to pak je tech 9 tisic. Takze nic moc :-(.

S montazi si hlavu nedelam :-). Uz jsem ji montoval tam a ven nekolikrat, prace na deset minut :-).
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Re: Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

Příspěvek od Robin »

Není vůbec zač, nic extra levnýho jsem ti nenašel. :)
Nevím jakou ti v akademii nabízí,ale rozhodně bych nebral tu origoš Delco, která je hodně poruchová. Mě tam dali jinou a prý na ni ještě nikdy neměli reklamaci. Tak doufám, že mě nezklame.
Dej vědět, až to vyřešíš.
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

Příspěvek od duskov »

No, tak jsem kontaktoval firmu, kterou jsi mi doporucil a poptal se na cenu. No.... stejna jako autoakademie. Novy kousek za 15 tisic. Takze to jde v uvahu radeji autoakademie - vymenou (usetrim cca 6 tisic a 2 roky zaruka). Ale i tak diky, aspon vidim, ze tam asi moc neusetrim. Bych jinak musel uvazovat o anglickem ebay, kde se da sehnat vymenou asi za 5-6 tisic. Ale tomu moc neverim.
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Re: Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

Příspěvek od Robin »

Já platil 15 včetně práce a diagnostiky. Samotná stojí 12, nebo 13 tis. max., pokud jim necháš starou.
Těch 9 v akademii to je za repasovanou, nebo novou? Neptal jsi se na výrobce? Aby to nebyla ta samá poruchová mrcha.
Já si raději připlatil za jinou, spolehlivou značku.
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

Příspěvek od duskov »

Co jsem cetl, tak zavada se projevovala u jednotek z pocatku vyroby. Pak byla pry nejaka zmena ve vyrobe a byl klid.
Jinak z autoakademie to je delphi delco, takze ta sama. A je to "nova", takze predpokladam ze asi komplet repas, nove vnitrnosti. Nevim, to popravde moc neresim. Zatim stale nemam ani tu starou... a uz me to hovno
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

Příspěvek od duskov »

Tak po dlouhe, predlouhe dobe jsem mohl dnes s autem vyjet ze dvorka... ale kdo vi, na jak dlouho.
Ridici jednotka vstrikovaciho cerpadla byla na oprave. Nakonec zjisteno, ze je plne funkcni. Naopak jsem dostal na pokus jinou, stejne projevy zavady (a nakonec asi odesla - hodila chybu P0251 a auto uz jsem nenatocil). Takze uz zbyva jen malo moznosti. Cidlo otacek klikovky, cerpadlo. Pokud by to bylo cidlo, bylo by to paradni. Ale kdo vi :-(. Cerpadlo je horsi varianta. No, ceka me dalsi cesta do servisu a dalsi hledani neceho, co uz hledam snad 4 mesice... Cenu opravy cerpadla si ani nedokazu predstavit. Pouzite pry cca 8000,-, ale strasne moc prace (se musi shodit snad pul motoru :-().

Rada pro ostatni - nekupujte si diesel!!!
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
Odpovědět