Rozmyslite se nad koupi corsa B? mate nejasnosti? ptejte se

Kdo poradí jak koupit, na co dát pozor .....

Moderátoři: pdk88, Arci, vaneon

Odpovědět
Geri007
Příspěvky: 25
Registrován: 28 srp 2007, 11:37
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Rozmyslite se nad koupi corsa B? mate nejasnosti? ptejte se

Příspěvek od Geri007 »

Cauki, moc se omlouvam, ze zakladam nove tema, nejak jsem to tu prolezla a nasla odpovedi na cast mych otazecek ohledne corsicky.
Jelikoz mam uz 4. rokem opelika kadettika, tak opelikum bych rekla docela rozumim ale corsicka je preci jen trosku jina..

jelikoz kadetik mi trosku rozkvetl v prazich .. a i pres to ze to je milacek nejmilovanejsi, tak uvazuuju o jinym opelikovi a padla mi do oka corsicka..

1.
jak je to s korozi a vubec antikorozni ocranou?? Prahy, lemy, podlaha, podvozek
2.
co motory, jakej vidite jako nejlepsi?? chtela jsem samozrejme 1.6 jelikoz jsem docela blaznivej jezdec, ale vim, ze sehnat ji v peknym stavu a hlavne motorove je nadlidskej vykon. takze vybiram 1.4 ale nevim zda 8V bo 16V.. muzete mi nejak priblizit, eventelne pokud nekdo z vas mel, bo nekdy jel v kadovi 1.6 jakej je mezi tim jizdne rozdil?? akcelerace....atd.. komfort je jasne lepsi v corse
3.
co podvozek, cetla jsem v nejaky recenzi ze docela trpi cepy, tlumice a vubec podvozek jako takovej.. ze je uz ze serie tuzsi ( coz me nevadí ) ted mam kadu docela na tvrdo a neni to spatny
4.
a dale jaky jsou nejcastejsi zavady... mylsim, ze opelici jsou obecne docela spolehlivy auticka.. ja jsem v podstate nemela zavaznejsi opravu nikdy.... takze to se ptam jen tak informativne.

DIKY ZA VASE ODPOVEDI :poklona2:
ObrázekOPEL PERFORMANCE!!!
sladas opc
Příspěvky: 547
Registrován: 24 pro 2006, 12:34
Bydliště: Hradčany 467
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sladas opc »

tak podvozek prahy a lemy mám ok úplně,ale taky jsem slyšel že korozí docela corsa trpí,ale já mám v pohodě a rok 1995 a co se týče motoru tak nej je snad 1.4 16V já mám 1.2 8ventil nic moc to není žadnej letec ale mě bohatě stačí,jinak mi corsa přijde jako hodně dobrý auto oproti felicii,fiste cliu atd,myslim tím ve stejnym stáří má i co nabídnout a je mezi lidma hodně oblíbená
Geri007
Příspěvky: 25
Registrován: 28 srp 2007, 11:37
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geri007 »

no prave, jak rikam opeliky trosku uz znam.. ale slysela jsem ze mezi opelikama je na tom corsa hodne dobre s antikorozni ochranou ..nikde nic. prave ze to se mi moc libi:-)))

jinak uvazuju taky o ty 1.4 16V
ObrázekOPEL PERFORMANCE!!!
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Add 1. S korozí je na tom corsa velmi dobře.. já mám rok 98.. a jen sem tam začínám občas vylízat nějaký ten hrbůlek.. ale vše je jen povrchové..

add 2. z motorů bych doporučil opravdu buď X16XE či X14XE jsou to motory novější konstrukce a mají opravdu super výkony, oproti osmi ventilům maj skoro dvojnásobný výkon.. a jdou dostat po úpravách až na cca 160 koní..

add. 3. serii nevím.. mě vydržela 60 tis po Praze absolutně v pohodě.. a pak jsem to vyměnil za sportovní, který jde sehnat kolem 6 tis. .. čepy atd. zatím absolutně v pohodě.. jediný co jsem odrovnal a co mě zlobí do teď je poloosa.. (prostě jsem ji ukroutil na sprintu)

add.4. takovou všeobecnou závadu bych řekl asi seriovej centrál... ten zlobí .. jina to asi záleží opravdu od kusu... já jsem za celou životnost měnil akorát ten centrál, vodní pumpu.. a řemen... nic víc ;o)
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Geri007
Příspěvky: 25
Registrován: 28 srp 2007, 11:37
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geri007 »

Velbloud: me by se treba libila ta 1.4 SE ael to se taky schani hur..

jinak jsem teda velice mile prekvapena:-)) teda s tou poloosou jsi mi hodne prekvapil:-)

Na podvozek jsem momentalne zvykla hodne tvrdej mam na kadovi KONIky a ty jsou moc fajn..ale priste bych asi nejakyho weiteca.

zatim dekuju za odpovedi.. mam padla zitra cauki :D
ObrázekOPEL PERFORMANCE!!!
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

jj 1.4 SI ta měla 81 koní, že?

mno s tou poloosou to byl vyloženě pech.. po bouračce mi tam dali v servisu nějakou z vrakáče... a asi byla načnutá.. mno a pak se seběhlo že jsem na Mimoni jednou vylít z RZty mimo trasu.. a pak na Mimoni na sprintech, sice jsem vyjezdil první místo do 1.6tek ale při návratu z poslední jízdy jsem chtěl trochu zagumovat, dal jsem tomu plnej kotel.. a křup.. a bylo to...

ale myslím, že když by byla origo, tak je to v pohodě... pokud dáš něco podobnýho i na corsu (podvozek) tak uvidíš, jak bude corsička krásně poslouchat.. ;o)
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Corsar
Příspěvky: 33
Registrován: 15 črc 2007, 21:39

Příspěvek od Corsar »

Geri007 píše:no prave, jak rikam opeliky trosku uz znam.. ale slysela jsem ze mezi opelikama je na tom corsa hodne dobre s antikorozni ochranou ..nikde nic. prave ze to se mi moc libi:-)))

jinak uvazuju taky o ty 1.4 16V
Většinou se u Corsy zmiňuje jenom koroze výfuku, což není žádná tragédie (ale zadarmo to taky nebude).

1,4 16V (X14XE) jede celkem slušně, ale taky slušně žere. :sneaky:
Na 1,6 16V se většinou nadává. Kromě benzínu často s chutí žere i olej.

Takže jestli chceš trošku sportovnější svezení a nevadí ti vyšší spotřeba, tak vem X14XE.
Corsa B, X14XE (66 kW)
Geri007
Příspěvky: 25
Registrován: 28 srp 2007, 11:37
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geri007 »

corsar: noo o 1.6 16V s olejickem vim svy.. bylo to ale jen u 16XELu.. kamarad ho mel v astre a peklo...vubec celej ten motor je zajimavej...dokonce sme rikali, jak je mozny ze to ma nejakejch 90 kobylek.. :lol: :lol: :lol:
takze to vypada na tu 1.4
ObrázekOPEL PERFORMANCE!!!
Geri007
Příspěvky: 25
Registrován: 28 srp 2007, 11:37
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geri007 »

btw, kdyz je tu re o spotrebe, cca odhadem kolik ta 1.4 papa?? typuju 6-8L?? podle stylu jizdy?? ja treba s kadou umim jezdit za 5.5 ale taky za 8-9
ObrázekOPEL PERFORMANCE!!!
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

mno moc tě nepotěším... s "mazlíkem" se mi podařilo docílit spotřebu 5,5 jen jednou v životě.. jinak byl průměr tak 7... když člověk nešetřil tak 8-9... teď mám pokud jedu na nějakej tuning sraz a tam tomu dávam záhul tak cca 11 l ... ale zase když to odlehčíš a trochu si s tím motorem pohraješ, tak pitomá 1.4 dá nafrak i lecjakým dvoulitrům.. ;o)
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Geri007
Příspěvky: 25
Registrován: 28 srp 2007, 11:37
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geri007 »

Velbloud: je mi jasny, ze ten moturek v to malym prckovi bude ümet delat divi a ver mi ze by jen hola serie nezustala:-)))) to ja neumi jen tak jezdit jezdit a na nic nesahnout:-))) :D :D

jen no ale mylsim, ze to bude v pohode... dreveny nohy nemam tak me to snad nesezere:-)))
ObrázekOPEL PERFORMANCE!!!
Corsar
Příspěvky: 33
Registrován: 15 črc 2007, 21:39

Příspěvek od Corsar »

Geri007 píše:btw, kdyz je tu re o spotrebe, cca odhadem kolik ta 1.4 papa?? typuju 6-8L?? podle stylu jizdy?? ja treba s kadou umim jezdit za 5.5 ale taky za 8-9
No tak 5,5 leda s vypnutým zapalováním. :ne:

Papírová spotřeba je 10,7/5,7/7,5. Jestli budeš jezdit často po městě, tak budeš ráda i za těch 8 l.
Corsa B, X14XE (66 kW)
Geri007
Příspěvky: 25
Registrován: 28 srp 2007, 11:37
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geri007 »

Corsar: do prace jezdim sockou, a auti si spis rozmazluju na vikendy bo max vecer na prodjizdku, takze to snad tak strasny nebude:-))))) jelsit se nemylim, tak ta X14Xe se davala i do tiger a astre no a vlastne ostatnich opeliku :-))))
ObrázekOPEL PERFORMANCE!!!
Corsar
Příspěvky: 33
Registrován: 15 črc 2007, 21:39

Příspěvek od Corsar »

Geri007: V tom případě bude X14XE ideální volba. Projížďka s motorem 1,0 by asi nebyla tak zábavná.
Corsa B, X14XE (66 kW)
Geri007
Příspěvky: 25
Registrován: 28 srp 2007, 11:37
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geri007 »

Corsar: jo to asi bude.. potrebuju trosku sviznejsi auticko:-)))
ObrázekOPEL PERFORMANCE!!!
Odpovědět