Rozmyslite se nad koupi corsa B? mate nejasnosti? ptejte se

Kdo poradí jak koupit, na co dát pozor .....

Moderátoři: pdk88, Arci, vaneon

Odpovědět
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

No .... a co třeba 1.2 16V :?: 8)
Když si s ní pohraješ, tak i tá dokáže divy 8)
Geri007
Příspěvky: 25
Registrován: 28 srp 2007, 11:37
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geri007 »

Paluš: to ja bych si ji poladila.. ale to je pro me uz moc malej objedm.. to bych asi nerozdejchala.. nezlobte se na me majitele techto motruku.. pro me i ta 1.4 je tak akorat ze jsem se dlouho rozmyslela:-)))
ObrázekOPEL PERFORMANCE!!!
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

Máš pravdu, že sériová 1.2 16V není to pravý ořechový ... je potřeba motůrku trochu pomoct.
Ale pokud teprve budeš kupovat, tak rozhodně aspoň 1.6 16V nebo výš.
S tím olejem to zase u těch motorů není tak hrozný ... záleží na tom, na co natrefíš.
Uživatelský avatar
Vtomas
Moderátor
Příspěvky: 1684
Registrován: 20 bře 2007, 11:26
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vtomas »

Paluš: mas plnou maximální povolenou délku souborů soukromých zprávách

Chci ti poslat SZ :D
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

Vtomas: jestli je to otázka, tak já nevím :? ... ani nevím, že něco takovýho tu je .... nezjišťoval jsem to :wink:
SZ mi klidně poslat můžeš
Uživatelský avatar
Vtomas
Moderátor
Příspěvky: 1684
Registrován: 20 bře 2007, 11:26
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vtomas »

Palus: prave ze mi to nejde odeslat a mam te upozornit at smazes naky starsi SZ
Geri007
Příspěvky: 25
Registrován: 28 srp 2007, 11:37
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geri007 »

Paluš: ja prave ty 1.6 znam jak to chodi s olejem...:-))) teda mel to jen ten jeden typ.. XEL ale mylsim, ze ta 1.4 mi bude stacit.. trosku uz jsem se uklidnila a jen nekdy se rozvasnim:-)))
ObrázekOPEL PERFORMANCE!!!
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

Tak to potom jo ... jestli už jsi z puberty vyrostla a trošku se ti splašené hormony uklidnili :lol: , tak ti ta 1.4 16V bude bohatě stačit.
Myslím, že 1.4 16V je zlatý střed i když nevýhodná povinná pojistka, která je do 1350 a pak od 1350 výš ... ale to tě asi netrápí ... viď :?: :wink:
Geri007
Příspěvky: 25
Registrován: 28 srp 2007, 11:37
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geri007 »

Paluš: no netrapi.. ted mam 1.6 kadetika a jak jezdi mi staci.. samozrejme, kdyz obcas zabavim priteli astricku 2.0 16V tak se v ni pekne vyblbnu, ale to umi i v kadovi.. obcas si az rikam, ze ten motor nemuze bejt 1.6 ..takze ta 1.4 16V bude oki, papirove je vykonejsi jak ten muj kada.. tkaze typuju ze ot bude tak nejak nastejno :D
ObrázekOPEL PERFORMANCE!!!
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

ono 1.4 16v oproti 1.6 16V není zase takový rozdíl.. třeba když vezmu jak jsme jezdili se subym, tak jsme na tom zhruba na stejno.. a to mám jen vyhozený sedačky a místo střeďáku rezonátor (oproti němu)... takže v těchto motorech zas takový rozdíl nebude ;o)
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

Bloude .... a když jsi dal místo středního tlumiče rezonátor ... zpozoroval jsi znatelný zlepšení nebo jen minimální .... ale objektivně ... né žádné bludy :lol:
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

neboj.. žádné bloudy... :lol: :lol: :lol:

ale teď vážně... je to jako s funcí filtru.. nic extrémního a musí to být udělaný pořádně, jinak je to spíš na škodu.. já to bral spíš tak, že to nebude tak řvát jak když bych tam dal jen trubku.. a to očekáván splnilo.. a vedlejším účinkem je to, že to šlo jen malinko líp do otáček.. takže jsem spokojenej.. jen až teď budu předělávat potrubí, tak ho posunu blíž ke svodům - místo katu.. ;o)

finální zhodnocení - žádnej zázrak ale lepší než samotná trubka.. ;o)
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

Takže tam můžu klidně ponechat ten střední tlumič nadále :wink: ... pohrával jsem si totiš s myšlenkou, že bych tam dal rezonátor ... ale když je to takhle, tak to raději zainvestuji jinde a budu zdokonalovat el. turbíčko 8)
kesava
Příspěvky: 1
Registrován: 29 srp 2007, 22:57

1.4 16v

Příspěvek od kesava »

Tento motor nebrat!!!! nejlepší motor pro corsu b je 1.5D ISUZU!! žere pod 5 litrů je to držák a je "nezničitelný" a na svích 33kw dokáže jet i 180km!!!
Corsar
Příspěvky: 33
Registrován: 15 črc 2007, 21:39

Příspěvek od Corsar »

:cry02:
Corsa B, X14XE (66 kW)
Odpovědět