Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

2000-2006

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

Příspěvek od duskov »

Menit cerpadlo? A kde ho jako chce sehnat? Pokud to pujde pres autorizovany servis DENSO, tak si priprav hodne velkou castku za opravu. Uz i ten SPV je drahy. Ale je pravda, ze zavada muze byt i cerpadlem... bohuzel se to dost spatne zjistuje. Idealni je to odvezt prave do autorizaku, kde cerpadlo demontuji a odzkousi. A pak Ti reknou co a jak. Ale vse jsou to velke castky za opravu (v tomhle pripade i demontaz, diagnostikovani cerpadla,... ).
Jinak k vymene SPV svepomoci... pokud umis anglicky, sezen si Haynes manual. Jinak to budes delat dost tezko. Kdyz to reknu obecne, tak shodis ridici jednotku, trubky od sani, od EGRu, EGR, solenoidy, cidlo tlaku, vypustis olej, sundas olejovy filtr, odmontujes sani, odmontujes trubicky ke vstrikum, odmontujes prepady, hadicky,........ pisu to po pameti, takze to neber smerodatne. Nech to na servisu, nebo toho poseres jeste vic :-).
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
wonderboys
Příspěvky: 9
Registrován: 21 kvě 2011, 07:40
Bydliště: Kokonín

Re: Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

Příspěvek od wonderboys »

v servisu to mám už 14 dní
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

Příspěvek od duskov »

Mozna by to chtelo zmenu servisu. Ja kdyz jsem chtel vymenit SPV, tak jsem si ho koupil, rano to odvezl do servisu a odpoledne jsem odjizdel.
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
wonderboys
Příspěvky: 9
Registrován: 21 kvě 2011, 07:40
Bydliště: Kokonín

Re: Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

Příspěvek od wonderboys »

tak je to předsuvník střiku v čerpadle,zůstává asi vyset proto to tak blbne,oprava asi 30 000 možná jestli si v Praze neřeknou víc.
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

Příspěvek od duskov »

Ale kulove!!! TCV jsem menil taky a zadnych 30 tisic to nebylo! U nas se da sehnat za nejakych 5-5,5 tisice a pak je to jen vymena. Da se to udelat primo na aute, kdyz je sikovny mechanik. Ale jestli Ti rekli 30 tisic, tak to fofrem odvez. To Te chtej natahnout. Jinak TCV se da sehnat v Polsku tak za 3,5 tisice. A pak prace... tam Ti to nereknu, protoze zalezi na mechanikovi. Ja za to platil mam pocit kolem 8-9 tisic komplet i s materialem.

A mimo jine, co to mas za servis? Nejdriv jednotka (to chapu), pak SPV,... jak ale zjistili, ze to neni SPV a je to TCV? TCV vetsinou odchazi, to je pravda, ale tak, ze Ti pres to protika nafta - delas louzicky. To ze to dela az za tepla bych spis tipoval na SPV, alespon pri debate s autorizovanym servisem DENSO cerpadel pri zmineni "za studena OK, za tepla KO" padalo okamzite SPV.
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
wonderboys
Příspěvky: 9
Registrován: 21 kvě 2011, 07:40
Bydliště: Kokonín

Re: Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

Příspěvek od wonderboys »

tohle napsala diagnostika,čerpadlo jde do praglu do bosche na servis a tam nevím kolik si řeknou za opravu to byl jen odhad mechanika.
wonderboys
Příspěvky: 9
Registrován: 21 kvě 2011, 07:40
Bydliště: Kokonín

Re: Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

Příspěvek od wonderboys »

tak nakonec to bylo vstřikovací čerpadlo na kompletní repasi(údajně),asi chtěli vydělat v opravně která se nachází někde v Kladně.Chtěli za to 38 000,- já si sehnal nové za 35 000,-.Tak nevím co si o všem mám myslet :nemlatit:
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Re: Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

Příspěvek od petanek192 »

Kluci tak sem taky cipnul kombicka mam udajne 96kw jede to velice slusne o proti puvodnimu zitra prvni dalkova sem zvedav na spotrebu . jinac cip je od firmy powertec ...
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

Příspěvek od duskov »

No, ja Ti v tom neporadim. Slysel jsem nazory, ze cerpadlo jako takove neodchazi. Ale vse muze byt mozne.

to petanek192: 96kW? Bavime se porad o motoru Y17DT :-)? Protoze jestli ano, tak by me zajimalo, jak to cudi, nebo co vse mas s tim motorem uz delane. Ja realne v pripade chipu a pouzitelnosti cekal narust tak 10, max 15 kW a ne 41 kW :-D.
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Re: Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

Příspěvek od petanek192 »

ne ne Mam x20dth 74kw zaklad
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
wonderboys
Příspěvky: 9
Registrován: 21 kvě 2011, 07:40
Bydliště: Kokonín

Re: Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

Příspěvek od wonderboys »

tak jsem musel koupit nové čerpadlo a doufejme že to už bude v pohodě
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

Příspěvek od duskov »

komplet nove cerpadlo? no, to musela byt ale palka... na kolik Te to prislo?
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
wonderboys
Příspěvky: 9
Registrován: 21 kvě 2011, 07:40
Bydliště: Kokonín

Re: Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

Příspěvek od wonderboys »

ani se neptej
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

Příspěvek od duskov »

No tak radeji nebudu... dokazu si tu cenu aspon orientacne predstavit, zvlast kdyz jsi kupoval nove. Ber to z te druhe stranky. Ted Ti to snad vydrzi aspon 200 tisic km a to se Ti cerpadlo vrati na usetrene cene.
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
wonderboys
Příspěvky: 9
Registrován: 21 kvě 2011, 07:40
Bydliště: Kokonín

Re: Honza: Corsa C 1.7 DTi Sport

Příspěvek od wonderboys »

doufám že ano,trvalo to skoro 3 týdny,protože poslali nejdříve jiné čerpadlo
Odpovědět