HanyZ - Corsa C 1.3CDTi (Ropáček)

2000-2006

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

HanyZ
Příspěvky: 105
Registrován: 18 led 2012, 21:15

HanyZ - Corsa C 1.3CDTi (Ropáček)

Příspěvek od HanyZ »

Ahoj, tak jsem přesídlil ze škoda-fora sem k Vám :) Zítra si jdu pořídit Corsu C 1.3CDTi - najeto 105 000 Km, hned přidám fotky apod.. Chci se zeptat na Vaše názory na tuhle motorizaci a auto celkově ? Rok 2004 vč. klimatizace. Děkuji :)

OPEL CORSA C 2004 1.3 CDTi
51 kW

Opravy a úpravy:

20.1.2012 - výměna baterie 70 Ah (problém se startováním vyřešen)
20.1.2012 - geometrie + přesazení volantu
24.1.2012 - odkódování rádia
26.1.2012 - výměna oleje + olejového, vzduchového, kabinového a palivového filtru
Naposledy upravil(a) HanyZ dne 28 led 2012, 10:48, celkem upraveno 1 x.
Opel Corsa C 1.3 CDTi (Ropáček)
Obrázek
Uživatelský avatar
Hosak
Příspěvky: 191
Registrován: 29 srp 2008, 22:57
Bydliště: Bratislava SK

Re: HanyZ - Corsa C 1.3CDTi (Ropáček)

Příspěvek od Hosak »

Co sa tyka motoru, je to asi naj motor v kategorii maly diesel. Urcite neolutujes ;)
Corsa C Z13 DT

[url=http://]Tigra A X14 XE[/url]

Obrázek

Life is not fair, get used to it.
HanyZ
Příspěvky: 105
Registrován: 18 led 2012, 21:15

Re: HanyZ - Corsa C 1.3CDTi (Ropáček)

Příspěvek od HanyZ »

Tak Corsa je před domem :)

První dojmy - motor super, předtím jsem měl Octavii 1.6 55kW 1996 rok, tenhle motor je živý, nežere tolik (Ostrava, Karviná, Havířov, Karviná - ručička o trošičku spadla.. ).

Jediný problém, který zatím eviduji je to, že auto má špatnou geometrii a táhne doleva. Volant je ale rovně v tu chvíli. Tak to někdo pěkně odrbal. Jinak super. Jo a ještě startování, údajně jsou tyto diesely háklivé na slabou baterku a ta co tam je má asi už dost. Motor točí déle, tak zítra proměřím.

Fotečka zatím jen jedna z inzerátu, jak bude pěkněji, nafotím svoje fotky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Opel Corsa C 1.3 CDTi (Ropáček)
Obrázek
Uživatelský avatar
FrantaU
Příspěvky: 201
Registrován: 01 říj 2007, 00:47
Bydliště: Čermná nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: HanyZ - Corsa C 1.3CDTi (Ropáček)

Příspěvek od FrantaU »

Pěkná Corsička
Já už sice nejsem tak úplně místní, teď jsem spíš na Škodahome...
Proto jsem si ve tvém topicu tipnul tak dobře, protože jsem tady na corsaclubu včera byl.
Chodím sem rád, je tu spousta dobrých lidí...

Přeji ti samozřejmě moře šťastných kilometrů a radosti za volantem Corsičky
automatic
Uživatelský avatar
Swan
Příspěvky: 67
Registrován: 11 led 2012, 08:10
Bydliště: Brno

Re: HanyZ - Corsa C 1.3CDTi (Ropáček)

Příspěvek od Swan »

Čáo HanyZ, moc pěkná Corsa :jj_good: Přeju ať přináší jen samou radost :wink: :)
Opel Corsa C 1.4 16V Sport 66kW, r.v.2002 >>> INFO + FOTO
Opel Corsa B 1.2 8V 33kW, r.v.1996 - auto přítulkyně

:roztleskavacka: BRNO - CORSA SRAZ 2012 >>> pravidelné Corsa srazy pro Brno a okolí >>> INFO
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Re: HanyZ - Corsa C 1.3CDTi (Ropáček)

Příspěvek od Robin »

Ahoj, hezká Corsa. Není tady první tato motorizace, tak se ve členech něco můžeš dočíst. Já bych jen vypichol, že má tato Corsa docela drahý
dvouhmotový setrvačník, kterému nesprávný způsob jízdy výrazně zkracuje životnost.
Jestli se motor točí pomalu, tak to asi bude baterka, ale pokud točí normálně, tak to u dieselu může být x věcí, od žhavicích svíček, po čerpadlo.
Tak držím palce ať slouží a doporučuju dávat VIF do nafty, zvlášť v tvém případě s commonrailem je to důležitý. CR je náchylný na kvalitu nafty a ta naše nemá dostatečnou mazivost, kromě toho voda v naftě je jako jed, stačí kondenzace v nádrži a pak dochází ke korozi. Oprava až za desítky tis.
HanyZ
Příspěvky: 105
Registrován: 18 led 2012, 21:15

Re: HanyZ - Corsa C 1.3CDTi (Ropáček)

Příspěvek od HanyZ »

Tak dnes vyměněná baterka a auto už startuje normálně - předtím se motor nechtěl pořádně točit a nemohlo to chytnout, dnes při couvání jsem pustil ventilátor naplno a v tu chvíli auto chcíplo. Takže jsem vyměnil baterku a zvuk motoru je už úplně jiný, startuje hned, resp. po otočení klíčku po cca 1-2 vteřinách. Není to na první šup, ty cca 2 vteřiny se motor otáčí. Je tohle normální nebo se mám dívat po další závadě ?

Jinak geometrie udělaná, auto už netáhne doleva extrémně, jen volat mám nakřivo = je třeba ho přesadit, když ho pustím tak se servo srovná a auto jede rovně. Jen pod plným plynem má tendenci tahat doleva, nevím proč, každopádně musím ještě dofoukat pneumatiky.

Díky za další tipy :)

P.S.: Ještě problém s rádiem, je zakódované a nemám kód :( :( :(

Jo, je možné otočit volant ? Sundat a nasadit o kousek vedle ?Díky za informace.
Opel Corsa C 1.3 CDTi (Ropáček)
Obrázek
Uživatelský avatar
Hosak
Příspěvky: 191
Registrován: 29 srp 2008, 22:57
Bydliště: Bratislava SK

Re: HanyZ - Corsa C 1.3CDTi (Ropáček)

Příspěvek od Hosak »

No co sa tyka tahania skor by som pozrel ci su rovnomerne zjazdene pneu. Pripadne skus prehodit adne z prednimy co to spravi. Co sa tyka dlchsieho tocenia. No v zime to tomu trva trocha dlschie. Dalsia vec kde tankujes ako u bolo spomenute je to velmi nachylne na kvalitu nafty. Ked natankujem lacnu naftu tak tocim 3 az 5 sekund este 3 dalsie nadrze. Ak natankujem na OMW pripadne Shell tak v lete na brnk v zime troska dlchsie ale nie o moc poznatelne. A ak natankujem v zime alpin diesel od OMW tak pokial neni -20 tak startuje relativne ok. Takze naozaj velmi haklive na kvalitu paliva.
Corsa C Z13 DT

[url=http://]Tigra A X14 XE[/url]

Obrázek

Life is not fair, get used to it.
HanyZ
Příspěvky: 105
Registrován: 18 led 2012, 21:15

Re: HanyZ - Corsa C 1.3CDTi (Ropáček)

Příspěvek od HanyZ »

No co je v nádrži nemám tušení, asi dotankuji něčím kvalitním. Ale je to po výměně baterky mnohem lepší :) Dokonce bych řekl, že ok.

Co se týká pneu - zkusím přehodit. Geo byla špatná, tak je možné, že to někdo doprasil ještě i s pneu... ale na výtřasáky jsem zajel a vše ok, čepy a silentbloky prý jak nové (což mě potěšilo :) )

Prosím o odpověď zda je možné volant sundat a přesadit o pár zubů tak, aby byl rovně.

Prosím o odpověď, jestli je možné nějak odblokovat rádio CDR 2005 jinak, než za šílené prachy v autorizovaném servisu.


Díky díky :urcite?:
Opel Corsa C 1.3 CDTi (Ropáček)
Obrázek
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Re: HanyZ - Corsa C 1.3CDTi (Ropáček)

Příspěvek od Robin »

Mě to taky táhne pod plynem, po zvýšení výkonu o dost víc, než dříve, to nemůže být ničím jiným, než nerovnoměrně rozděleným výkonem v diferáku v převodovce.
Škoda, že ti neudělali rovně volant při té geometrii. Já si o to říkám a v pohodě. Přesadit jde určitě, ale netuším kolika hran tam je, aby to šlo přesně o tolik, kolik je potřeba.
Jakou jsi tam měl baterku, že odešla tak brzy, to nebyla GM?
Já mám původní od roku 2003, kamarád ještě o 4 roky starší. ;-)
HanyZ
Příspěvky: 105
Registrován: 18 led 2012, 21:15

Re: HanyZ - Corsa C 1.3CDTi (Ropáček)

Příspěvek od HanyZ »

nemůžu mít rovně volant při geometrii, protože se potom pořád peru se servem - servo mi totiž tlačí píst pěkně doprostřed = auto potom uhýbá, protože geometrie je udělaná na rovný volant a ne střed serva :)

proto potřebuji volant přesadit, aspoň trochu aby byl rovněji :)

Baterka tam byla nějaká NONAME z bazaru, od původního majitele byla baterka ko - jezdila s tím ženská a určitě nechala svítit světla nebo tak něco :banan: :banan: :banan:
Opel Corsa C 1.3 CDTi (Ropáček)
Obrázek
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: HanyZ - Corsa C 1.3CDTi (Ropáček)

Příspěvek od duskov »

Netrápí Tě náhodou tenhle nešvar s potenciometrem EPS?
viewtopic.php?f=5&t=304&hilit=volant+po ... &start=150

Btw by mě docela zajímalo, jak Ti dělali geometrii, když Ti nesrovnali ani volant :-). To je snad základ.

Pokud volant při zhasnutém motoru natočíš rovně a pak nastartuješ, nepootočí se? Tipuju to spíš na ten potenciometr, než přesazený volant - pereš se se servem i když stojíš a máš jen nastartováno?
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
HanyZ
Příspěvky: 105
Registrován: 18 led 2012, 21:15

Re: HanyZ - Corsa C 1.3CDTi (Ropáček)

Příspěvek od HanyZ »

No, situace je asi taková, abych to vysvětlil pořádně....


Před geometrií : volant jsem musel tlačit tak, aby byl rovně proti servu, když jsem volant pustil za jízdy, tak servo se natlačilo do středu = volant byl natočený doleva

1. geometrie : Srovnaný volant na střed, geometrie udělaná, auto už netahalo tolik ALE - po puštění to opět servo srovnalo (píst serva se vystředil) a volant natlačil doleva = závada neodstraněna

2. geometrie ve stejný den: Volant jsem si poznačil tak, jak ho servo vždy natlačí, tj. pootočený doleva a v tu chvíli jsem nechal udělat geo = pustím volant, servo se srovná na střed, auto jede rovně, volant je však nakřivo. Po prudkém přidání plynu má i tak auto tendenci táhnout mírně (ale proti tomu co bylo) opravdu mírně doleva, když jedu jako "člověk", jede auto rovně i pod plynem, i bez plynu, při brzdění netahá.

Pokud volant dám rovně a nastartuju, neotočí se sám.

Aktuální situace tedy taková, že volant mírně doleva, auto jede rovně a po prudkém přídání plynu je vidět, že volant cukne na levou stranu a auto táhne trochu doleva (nic strašného).

P.S.: Co se týký toho tématu, který jsi poslal - kdyby bylo špatně nastavené toto, byl by asi problém takový, že se volant sám natočí po nastartování ne ? Mě se točil až po rozjezdu.
Opel Corsa C 1.3 CDTi (Ropáček)
Obrázek
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: HanyZ - Corsa C 1.3CDTi (Ropáček)

Příspěvek od duskov »

Presadit volant je dost jednoduche - zkus a uvidis. Spis nechapu, kdo a proc by presazoval volant.
Ohledne presazeni - bacha na airbag. Musis si pred odpojenim airbagu odpojit baterku tak na 10-15 minut, pak to jsou mam pocit 3 srouby (2x airbag a 1x volant).

Pokud tocis treba do prava a jde to v pohode a do leva to jde "proti" posilovaci, tak pak to je potik. Sice moc nechapu, proc Ti porad volant nekam tlaci servo, ale budiz... me teda volant tlaci do nejake polohy spis poloha kol (vyjete koleje, spad silnice, ...). A pokud stojim a volant natocim kamkoliv, tak servo s volantem rozhodne nehejbe. Asi mam slusne vychovane servo, nemam pocit, ze bych se s nim musel nekdy o volant prat :-).

Teorii o tom, kde je zavada, mas. Tak to zkus vyresit a uvidis :-).
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
HanyZ
Příspěvky: 105
Registrován: 18 led 2012, 21:15

Re: HanyZ - Corsa C 1.3CDTi (Ropáček)

Příspěvek od HanyZ »

Je pravda, že doleva jde volant trošku lehčeji než doprava.

Ale pokud správně rozumím chování serva, je tam "píst", který tlačí volant na střed do rovné polohy... Podle mě někdo sundal volant, protože jinak si to nedokážu vysvětlit. A pak blbě nasadil (nebo nedělal geometrii a přesadil volant).... Teď, když je volant natočený doleva, vyjedu ze zatáčky tak se vrátí volant do polohy mírně vlevo a auto jede rovně... předtím se vrátil do stejné polohy mírně v levo ale auto jelo hodně doleva..
Opel Corsa C 1.3 CDTi (Ropáček)
Obrázek
Odpovědět