motor mi ide na tri valce

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Odpovědět
ondrej
Příspěvky: 16
Registrován: 04 úno 2012, 20:18

motor mi ide na tri valce

Příspěvek od ondrej »

Zdravím vas potreboval by som poradiť moja corsa mi začala z ničoho nič ist na tri valce ráno to šlo úplne normálne poobede nastartujem a zacalo mi cititelne chvet z autom, ked som sa pohol plyn reagoval podstatne slabšie stratil vykon vo výfuku to tak čudné buble.Napadlo ma skontrolovať sviečky pri kontrole som zistil že jedna sviecka je vlhka a z komori ide pach benzínu ako by ho nespalilo.Myslel som si že ťa sviecka je k.o dal som novu a nič znova po naštartovaní sviecka bola mokrá neviete mi niekto poradiť co by stym mohlo byť ?
Uživatelský avatar
Maro
Příspěvky: 879
Registrován: 11 srp 2008, 01:07
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: motor mi ide na tri valce

Příspěvek od Maro »

Jde do té svíčky štáva? háže jisru? Jinak netankoval si ted v zimě ethanol?
ondrej
Příspěvky: 16
Registrován: 04 úno 2012, 20:18

Re: motor mi ide na tri valce

Příspěvek od ondrej »

Mám tento problem že neviem ako to zistím či tam ide stáva lebo tam nemám klasické káble ale taký podlhovasty plast ktorý zastrcim na sviečky a pak don pripojím kontakty a nie stale naturalko 95 nijaké iné prísady don nedávam
Uživatelský avatar
Maro
Příspěvky: 879
Registrován: 11 srp 2008, 01:07
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: motor mi ide na tri valce

Příspěvek od Maro »

Co máš za motor?
Uživatelský avatar
yeti
Příspěvky: 543
Registrován: 16 úno 2009, 14:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: motor mi ide na tri valce

Příspěvek od yeti »

nevím proč nikdo neuvádí motor a tip corsy, když mají nějaký problém všechny nejsou stejný. Jestli máš mechanickej rozdělovač tak ho stačí jenom vysušit suchým hadrem a pojede to dál nebo je to kabelem
Corsa A C14NZ

Škoda Octavia Combi 1.9tdi 96KW
ondrej
Příspěvky: 16
Registrován: 04 úno 2012, 20:18

Re: motor mi ide na tri valce

Příspěvek od ondrej »

To je 1.2 16 ventil 48kw.Je to beckova rada.
Naposledy upravil(a) ondrej dne 05 úno 2012, 09:51, celkem upraveno 1 x.
souky222
Příspěvky: 653
Registrován: 08 pro 2008, 20:11
Bydliště: lbc

Re: motor mi ide na tri valce

Příspěvek od souky222 »

nemáš prasklou tu gumovou trubku na tý zapalovací liště?
This is madness.
Madness?
No, this is Corsaaaaaa
ondrej
Příspěvky: 16
Registrován: 04 úno 2012, 20:18

Re: motor mi ide na tri valce

Příspěvek od ondrej »

tak zistil som ze jeden vyvod mi nedava iskru stoho kartrica ostatne hadzu krasne iskry tak teraz neviem kde mam hladat chybu ci v tom kartrici alebo v kabloch neviete ci sa to da nejako premerat???ci preteka štava cez ten jeden vyvod aby som vedel ci je ten kartric dobry alebo mam hladat chybu v kabloch.
Uživatelský avatar
shanti
Příspěvky: 110
Registrován: 27 kvě 2011, 14:35
Bydliště: Brno

Re: motor mi ide na tri valce

Příspěvek od shanti »

Nevybavuju si jak to tam teď je, ale zkusil bych proměřit jestli jsou dráty průchozí, jinak to vidím na tu zapalovací lištu.
C 1,0 12V
ondrej
Příspěvky: 16
Registrován: 04 úno 2012, 20:18

Re: motor mi ide na tri valce

Příspěvek od ondrej »

dasa premerat ci nieje preruseny obvod v tom kartrici ???aby som mohol vilucit ten kartric alebo hladat chybu v privode tych kablov co sa zasuvaju do kartricu
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Martin78
Příspěvky: 50
Registrován: 25 led 2010, 22:03
Bydliště: Skalice 34

Re: motor mi ide na tri valce

Příspěvek od Martin78 »

nejlepší by bylo zkusit najít v okolí někoho , kdo má corsu s tímhle motorem a hrazdu si od něj pujčit na vyzkoušení , nebo nějakej vrakáč ... tyhle hrazdy odcházej dost často tak bych sázel na ní ...



++
tony
Příspěvky: 66
Registrován: 04 zář 2007, 19:49
Bydliště: chodov

Re: motor mi ide na tri valce

Příspěvek od tony »

Ahoj. mně to chodí na tři válce pořád. no ale to asi tím, že mám jen tři. ale mám problém, teď vážně. na volnoběh mi to jde na dva válce.
corsa B 1,0-1999
ondrej
Příspěvky: 16
Registrován: 04 úno 2012, 20:18

Re: motor mi ide na tri valce

Příspěvek od ondrej »

Ahojte,tak ja už mám po probleme autičko už jde pekne na stiri valčeky.Chyba bola v zapalovacom mostiku jedna cievka bola k.o zohnal som novy a auticko slape ako má :) .skusal si pozret ci nemavas vlhku sviecku ???Popripade ak sa ti zda ze je,tak hu zamen za novu ked nepomoze vyber mostik kable nehaj zapojene v mostiku a vsun sviecku don opri o blok motora zozen pomocnika nech prestaruje a ci ti hadze iskru na tom vyvode kde sa ti zdala vlhka.Preskusaj vsetky tri pre istotu.Ale odporucam mat sviecky v motore zaskrutkovane a nejakou nahradnou to testovat.
Odpovědět