Opel Corsa 1.4 74kw 100k

2006-2014

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Opel Corsa 1.4 74kw 100k

Příspěvek od Co-RS-ák »

mě se hodně líbí anglickej a německej tuning, pokud tam teda nenacpou kola Porsche... ale nemám rád tuning typu airbrush, to je hnus velebnosti :D
jak to myslíš renovace? já to jenom umyl a vyleštil :D snažím se aby moje auto bylo ok a na nějaký tuningy nemám money, hlavně to nemá vůbec cenukoupíš sadu předních a zadních světel, po kterejch slintám a seš na ceně auto skoro... to raději vrazím prachy do škodovky jako veterána;)
edit: abych nezapomněl, je promáčklá strana řidiče, od čeho nevím, je to celkem ostrá promáčklina a už to bylo při koupi... snažil jsem se to vymáčknout ale nejde se tam pořádně dostat...
Láďo: nic není nemožné... :D
Bugs_buny
Příspěvky: 39
Registrován: 16 bře 2012, 13:49

Re: Opel Corsa 1.4 74kw 100k

Příspěvek od Bugs_buny »

Gooder píše:Taky občas koukám na corsacluby v zemích kolem nás a nejvíc se mi líbí, jak říkáš, ve VB. Jen škoda, že neumím až tak dobře anglicky :(

Myslím si, že to není jen o výplatě, ale taky o možnostech úprav na autě. Tam asi nebude takový problém dát do auta jiný motor, u nás = nemožné...
Já si myslím, že to možný je ale to auto musí splnit technickou a nejspíš musí mít označení jen jako závodní nebo pouze na tuning srazy..
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Opel Corsa 1.4 74kw 100k

Příspěvek od Co-RS-ák »

Na tuning srazy ti tady podle me nikdo povoleni uprav neda...
Bugs_buny
Příspěvky: 39
Registrován: 16 bře 2012, 13:49

Re: Opel Corsa 1.4 74kw 100k

Příspěvek od Bugs_buny »

Co-RS-ák píše:Na tuning srazy ti tady podle me nikdo povoleni uprav neda...
No na to snad ani povolení bejt nemusí ale na pozemní komunikaci by jsi neměl.. takže takovýhle tuningový auto přivést na přívěsu a pak zas odvézt.. :plamenomet:
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Opel Corsa 1.4 74kw 100k

Příspěvek od Co-RS-ák »

no , já to myslel tak, že bys dostal povolení mít tuning auto na pozemních komunikacích ;)
Bugs_buny
Příspěvky: 39
Registrován: 16 bře 2012, 13:49

Re: Opel Corsa 1.4 74kw 100k

Příspěvek od Bugs_buny »

Co-RS-ák píše:no , já to myslel tak, že bys dostal povolení mít tuning auto na pozemních komunikacích ;)
Hm vlastně i jezdí ale musej mít úpravy homologace a splnit technickou no..
GeorgePV
Příspěvky: 9
Registrován: 17 dub 2012, 19:36

Re: Opel Corsa 1.4 74kw 100k

Příspěvek od GeorgePV »

Co-RS-ák píše:je to nový auto, až se zajede tak spotřeba klesne ;)
v to teda doufam :( jinak pujde z domu jelikoz s takovou spotřebou jsem si mohl vzit rovnou OPC a aspon by to na tu spotrebu jelo:-)
Uživatelský avatar
mulah
Příspěvky: 66
Registrován: 15 dub 2008, 21:26
Bydliště: karlovy Vary

Re: Opel Corsa 1.4 74kw 100k

Příspěvek od mulah »

U tý spotřeby hlavně záleží na řidičovi. Mě to trvalo rok než jsem to vychytal. Jezdil jsem za 7 jen to hvízdlo. Hodně záleží na řazení. Sice vim,že ten kopec na 5 vytáhnu,ale když tam nechám 4 a víc jí točím, tak to bere míň - o dost. Teď se vejdu v pohodě do 6l a rozhodně se neslimáčím.
BLACK "D" 1.2 16v 59KW
Bugs_buny
Příspěvky: 39
Registrován: 16 bře 2012, 13:49

Re: Opel Corsa 1.4 74kw 100k

Příspěvek od Bugs_buny »

mulah píše:U tý spotřeby hlavně záleží na řidičovi. Mě to trvalo rok než jsem to vychytal. Jezdil jsem za 7 jen to hvízdlo. Hodně záleží na řazení. Sice vim,že ten kopec na 5 vytáhnu,ale když tam nechám 4 a víc jí točím, tak to bere míň - o dost. Teď se vejdu v pohodě do 6l a rozhodně se neslimáčím.
Mě teďka taky padá spotřeba dolu z 9.. až se zajede určo to bude ještě míň, tak kolem 7,5 - 8 - zatim jsem ale ujel nějakejch 300 km takže to ještě chvilku budetrvat ale nemyslim si že točit motor je ekonomičtější.

Jedině a pouze pokud se motor nepodtáčí. Pokud jedu do kopce 80 na 5ětku a padá to dolu ( nebo se to minimáně bez problému do kopce nerozjíždí ) tak se řídící jednotka snaží dávat maximum točivýho momentu bez toho jestli to bude mít efekt. V tomhle případě podřazení na 4ku zvíší efektivitu motoru a tudíš sníží spotřebu jelikož se motor nemusí tolik namáhat a svede víc práce - v tom případě ano..

Ta niance je tam dost malá ale určo je pravda že řazení a celkovej styl dělá hodně. Musim ale říct, že co mam silnější auto tak je pro mně mnohem težší rozlišovat kdy jedu ekonomicky a kdy ne jelikož to auto má sílu a už se musí krotit jinak prostě zatáhne a spotřeba letí aktuálně i na 15 :-D proto miluju rovinky a kopce dolu. To mi ukazuje 0 nebo nějaký drobný :-D
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Opel Corsa 1.4 74kw 100k

Příspěvek od Co-RS-ák »

Nam, kterym to nic neukazuje se musime uklidnit chybou pri mereni :D
Bugs_buny
Příspěvky: 39
Registrován: 16 bře 2012, 13:49

Re: Opel Corsa 1.4 74kw 100k

Příspěvek od Bugs_buny »

Co-RS-ák píše:Nam, kterym to nic neukazuje se musime uklidnit chybou pri mereni :D
No ti, kterým to nic neukazuje pak omdlívají u čerpací stanice .-D
Uživatelský avatar
mulah
Příspěvky: 66
Registrován: 15 dub 2008, 21:26
Bydliště: karlovy Vary

Re: Opel Corsa 1.4 74kw 100k

Příspěvek od mulah »

Jo a za řeč stojí že jsem tak po 2000 KM poznal že to jede líp. Ale to ty asi moc nepocítíš - těch koníků máš trošku víc než já. A zkoušel jsi už kolik sviští??? Já hned asi po 10km mazal po dálnici 180 :lol:
BLACK "D" 1.2 16v 59KW
Bugs_buny
Příspěvky: 39
Registrován: 16 bře 2012, 13:49

Re: Opel Corsa 1.4 74kw 100k

Příspěvek od Bugs_buny »

mulah píše:Jo a za řeč stojí že jsem tak po 2000 KM poznal že to jede líp. Ale to ty asi moc nepocítíš - těch koníků máš trošku víc než já. A zkoušel jsi už kolik sviští??? Já hned asi po 10km mazal po dálnici 180 :lol:
No, v rodině máme déčko 1.2 63kw? kupovanou na podzim takže už po faceliftu a teďka v březnu jela 190. víc jsem jí nehnal.

Moje 1.4 má v techničáku sice 180 ale 200 pojede ale to je spíš jen na vyzkoušení a dost pač nevim, kterej cvok by se na našich tankodromech chtěl řítit 200 jako projektil železa a plechu.

Jinak zkoušet maximálku po 10km je docela hazard. Sice nový motory už vydrží skoro všechno, přesto je třeba ho trochu zajet. Jednotka ukládá nový data, motor a jeho části se vypalujou ještě nedosahuje 100% výkonu, už jen fungl nový pístní kroužky který maj za úkol stírat ve válcích olej se musí dostat do provozní fáze atd atd...To jsi měl spíš docela štěstí že jsi tu pár hodin starou 1.2 neuhnal k smrti, nic bych za to nedal :shock: . Krom toho to muselo mít děsnou spotřebu. Mě až teďka po nějakejch 450 km teprve spadla o litr na 8 a určo to poleze ještě níž.

Já mám teď najeto skoro 450km a terpve teďka začínám motor točit nad 4.000ot/min a na dálnici jsem zatim nejel rychleji jak 140.
Měl by se zajet normálním režimem a pak až po troše km tomu ukázat svižnou jízdu aby to nebyla žvejkačka.

Jo a jinak mám srovnání motorů 1.2 a 1.4 pač obě auta máme a těch takzvanejch pár koní je znát jako prase a né že to moc nepocítím...naopak. Když jsem vyjel ze showroomu tak sice motor táhnul hezky ale ještě se mu moc nechtělo. Zato teďka se rozjíždí až se mi to trochu nelíbí jelikož když vytočim 2ku do 6.000ot/min tak tam mam kolem 80 ani nemkrnu a to už trochu překračuju rychlostní limity. takže ve měste prakticky nevyužitej výkon pokud na to člověk dupne.

Ale pracuju s ní a těšim se až budu mít najeto tak přes 1.000km, to už by měla bejt slušně zajetá a to bude dáblík :banan:.
Btw jinak motor se samozřejmě zajíždí mnohem dýl jak 1.000km
GeorgePV
Příspěvky: 9
Registrován: 17 dub 2012, 19:36

Re: Opel Corsa 1.4 74kw 100k

Příspěvek od GeorgePV »

tak ja uz mam najeto 4tis km a spotreba zatim kolem 8litru tak uvidim jak se to bude dal vyvijet :-) jinak testoval jsem a maximalku dam 200 a pak hned brzda jelikoz na tech nasich silnicich to opravdu nejde:-( ale jede pekne do mesta super ale na dalnici mi tam chybi sestka:-/ jinak jsem maximalne spokojen kazdy tyden ji lestim a vysavam a to ju uz mam skoro rok proste porad jsem zni paf:-)
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Opel Corsa 1.4 74kw 100k

Příspěvek od Co-RS-ák »

sry za OT, ale ty najedeš 4tis. za rok?! to je pak úplně zbytečný si kupovat nový auto...
Odpovědět