D

2006-2014

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

Uživatelský avatar
Bobek
Příspěvky: 648
Registrován: 21 dub 2010, 22:04
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Bugs_buny, Corsa D 2012 Linea Stripes 1.4 100HP

Příspěvek od Bobek »

Právě toho bych se bál :D
Nálepky dle vlastního návrhu! Levně!
Bugs_buny
Příspěvky: 39
Registrován: 16 bře 2012, 13:49

Re: Bugs_buny, Corsa D 2012 Linea Stripes 1.4 100HP

Příspěvek od Bugs_buny »

Bobek píše:Právě toho bych se bál :D
Ale já myslim, že se odhodlam :-D kdyby jsi měl Porsche, tak by jsi ho taky jen nenechal zavřený :D
Uživatelský avatar
opelteile
Příspěvky: 55
Registrován: 30 bře 2007, 20:58
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Bugs_buny, Corsa D 2012 Linea Stripes 1.4 100HP

Příspěvek od opelteile »

zdravím a chválím pěknou corsu, já mám v plánu v srpnu objednat 1.6T ale ve výbavě sport tam mi přijde ta výbava zajímavější a cenově to je pro mě lepší, mám vybráno toto:

1.6T 110kw 3dv. Sport
Stříbrná Sovereign
sada Black sapphire
AFL
ESP (v základu pro 1.6T)
UHP - handfree
zimní sada - vyhřívané sedačky+volant

cena 323tis

takhle to bude vypadat

Obrázek

už sem jedno déčko nový kupoval, objednáváno v srpnu 2008 a přišla koncem října ale to byla 1.3 cdti 66kw a byl sem zklamanej - bylo to líný a žralo to jako 2.0dti v astře a hlavně to vůbec netopilo :(

tudle novou corsu chci jako druhý auto na zimu a na vyblbnutí v létě, jinak jezdim transporterem

zajímalo by mě jak lidi v tvém okolí reagujou na ty rychlý pruhy?

jinak jsem si pro zajímavost zadal do konfigurátoru tvoji corsu, páč mi 400tis přišlo moc a je pravda že v konfigurátoru je za 399950kč v tvý výbavě ale určitě jsi dostal slevu, minimálně tu co je v akčním ceníku, tzn. -77000kč? nebo ne?
www.doopla.cz – Opel originální díly a oleje Opel (dříve Opelmarket.cz)
Bugs_buny
Příspěvky: 39
Registrován: 16 bře 2012, 13:49

Re: Bugs_buny, Corsa D 2012 Linea Stripes 1.4 100HP

Příspěvek od Bugs_buny »

Ahoj,

No, cena je ve skutečnosti 400.150,- a ano, byla tam akční sleva 24H Opel se střešní zahrádkou zdarma + ještě nějaká dodatečná sleva takže mě vyšla cca na podobnou částku jako sis nakonfiguroval. Jinak nechápu proč 150koňvou 1.6.

To je hrozně neekonomická konfigurace vzhledem k ceně motoru/ auto a alternativě jako je OPC. Krom toho pojištění, spotřeba atd... to jsem si radši dal lepší výbavu pač Sport snad nemá ani USB a 1.4 která potěší stejně za mnohem míň peněz - pač né že bych chtěl až tak moc podporovat Kalouska. Ono když ti bliká na přístrojovce aktuální spotřeba, kolikrát to člověka znechutí a radší zapne tempomat na povolenou rychlost.

No a na dotaz ohledně pruhů si můžeš odpovědět celkem sám a snadno.
90% všech Cors co jezdí jsou chudinky v základních výbavách na 14'' - 15'' kolech u starších ještě hůř.

Jak myslíš, že vypadá Corsa v plné výbavě s černejma doplňkama, rychlejma pruhama a tak velkejma kolama, že ty pneumatiky na ně museli jen natřít ( metafora - profil gum 40 ). = Umytá za hezkého dne hodně provokuje a lidi se vždy rádi otočí za jakýmkoliv hezkým autem = musím si hodně rozmejšlet kde jí nechám zaparkovanou.

A to že už by jsme tu byly 3 téměř shodná auta je trochu trapný. To si můžem jít koupit Fábie a na parkovišti hledat s nataženou rukou a mačkat dálkáč která z nich zabliká... :zed:
Uživatelský avatar
opelteile
Příspěvky: 55
Registrován: 30 bře 2007, 20:58
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Bugs_buny, Corsa D 2012 Linea Stripes 1.4 100HP

Příspěvek od opelteile »

proč 150k 1.6T? protože auto nemam na běžný ježdění a chci aby to jelo, chci si to užít, na co mi je auto který je sice hezký ale motor má práci aby ty 17" vůbec roztočil? už sem jednou línou corsu měl a nikdy víc :-) auto mam jako druhý a pro radost, nepotřebuju s nim jezdit eco rally, USB nepotřebuju, mam v transporteru RNS510 která umí snad přehrát uplně všechno a ze všeho ale stejně poslopuchám jen rádio, prostě to nevyužiju, takže já si zase rači odpustim rádio s USB (který tam je stejně dle mýho názoru nevkusně napasovaný - mluvím o touch and connect) a místo toho si koupim pořádnej motor, jinak příplatek oproti 1.4 je "jen" 27000 což je podle mýho názoru zadarmo, když si vezmu že za ty peníze mam turbo motor se 150 koňma, kotouče i vzadu a hlavně ten požitek mi za to stojí...no a ten nápis "Turbo" na kufru, to je pecka :jazyk:

je to alternativa k OPC jak píšeš, ale o 200tis levnější

ale to se těžko vysvětluje, pochopíš sám až se někdy svezeš něčim co má aspoň 100kw, měl sem géčkovou astru s 2.2 16V atmosféra se 108kw a to bylo krásný svezení, měl sem ji sice asi jen půl roku ale doted na ní vzpomínám

to pojištění je rozdíl asi 100kč měsíčně, to přece neni důvod si nekoupit silnější motor

to že budou 3 skoro stejný mě nějak netrápí, vsadim se že se stejně nikdy nepotkáme :-)

tady je fotka mý první corsy
Obrázek
www.doopla.cz – Opel originální díly a oleje Opel (dříve Opelmarket.cz)
Bugs_buny
Příspěvky: 39
Registrován: 16 bře 2012, 13:49

Re: Bugs_buny, Corsa D 2012 Linea Stripes 1.4 100HP

Příspěvek od Bugs_buny »

No a zrovna nápis TURBO bych sloupnul =D pač na Corse moc věrohodně nevypadá.. :-D

A jinak jako proč né, chápu... a řídil jsem Corsu OPC a je to ďábel ale asi bych jí nechtěl i když Nurburgring edition se odolává těžko :-D
Krom toho jsem řídil Porsche 911 turbo ( 550koní ) a Lamborghini Gallardo LP500 ( 495koní ) takže vím co znamená zátah....

Měl jsem Corsu C 1.2 75k - takže mě Déčko 1.4 100k v Cosmu bohatě stačí - pro mě skoro jako nebe a dudy když srovnám motory a výbavu a ten mega pokrok v jízdních vlastnostech atd..
Třeba až budu starší tak si taky koupim nějaký žihadlo( jen prozradim že jsem ještě nepřekročil 25 let a chvilku mi to ještě bude trvat )- život přede mnou takže si snad ještě pár aut koupím ... :lol:

Co my víme, jaký budu Oplíci třeba za dalších 10 let..
Už nová Corsa je plánovaná na rok 2013/14
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
opelteile
Příspěvky: 55
Registrován: 30 bře 2007, 20:58
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Bugs_buny, Corsa D 2012 Linea Stripes 1.4 100HP

Příspěvek od opelteile »

nojo si ještě mladej, tak hlavně ať corsa slouží, každej má jiný představy o svym autě a tak to má bejt, já si corsu nadělim k 30 narozeninám a už se na ní moc těšim...moooc :jede_autem:
www.doopla.cz – Opel originální díly a oleje Opel (dříve Opelmarket.cz)
Bugs_buny
Příspěvky: 39
Registrován: 16 bře 2012, 13:49

Re: Bugs_buny, Corsa D 2012 Linea Stripes 1.4 100HP

Příspěvek od Bugs_buny »

Tak to je zas ale hezkej dáreček...ale ještě se načekáš - dodací doba je 2 měsíce :lol:
Já už to mám za sebou :jj_good:
Uživatelský avatar
opelteile
Příspěvky: 55
Registrován: 30 bře 2007, 20:58
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Bugs_buny, Corsa D 2012 Linea Stripes 1.4 100HP

Příspěvek od opelteile »

jj s těma 2 měsícema počítám, narozky mam koncem září tak to vyjde akorát když ji objednám koncem července, já totiž chci aby to byl modelovej rok 2013
www.doopla.cz – Opel originální díly a oleje Opel (dříve Opelmarket.cz)
Bugs_buny
Příspěvky: 39
Registrován: 16 bře 2012, 13:49

Re: Bugs_buny, Corsa D 2012 Linea Stripes 1.4 100HP

Příspěvek od Bugs_buny »

opelteile píše:jj s těma 2 měsícema počítám, narozky mam koncem září tak to vyjde akorát když ji objednám koncem července, já totiž chci aby to byl modelovej rok 2013
No ale rok 2013 bude až za 7 měsíců... takže teďka nechápu..
Uživatelský avatar
opelteile
Příspěvky: 55
Registrován: 30 bře 2007, 20:58
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Bugs_buny, Corsa D 2012 Linea Stripes 1.4 100HP

Příspěvek od opelteile »

modelovej rok 2013 se začíná vyrábět cca v půlce roku 2012
www.doopla.cz – Opel originální díly a oleje Opel (dříve Opelmarket.cz)
Bugs_buny
Příspěvky: 39
Registrován: 16 bře 2012, 13:49

Re: Bugs_buny, Corsa D 2012 Linea Stripes 1.4 100HP

Příspěvek od Bugs_buny »

opelteile píše:modelovej rok 2013 se začíná vyrábět cca v půlce roku 2012
O tom, že by jsi v září 2012 měl už model 2013 nevim- krom toho, auto je furt stejný tak v čem spočívá ta pointa. V techničáku bude stejně 2012 takže to ti auto psychologicky stejně neomladí.

?
Uživatelský avatar
opelteile
Příspěvky: 55
Registrován: 30 bře 2007, 20:58
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Bugs_buny, Corsa D 2012 Linea Stripes 1.4 100HP

Příspěvek od opelteile »

to nemáš úplně pravdu, auta který se vyrobí někdy zhruba od července jsou nový modelový rok, takže auto vyrobený v září 2012 je modelový rok 2013, je to tak snad u všech automobilek

změny mezi jednotlivejma modelovejma rokama jsou a nekdy menší a někdy dost výrazný, info o změnách u oplů zde http://www.opel-niedersachsen.de/mj2005.html
www.doopla.cz – Opel originální díly a oleje Opel (dříve Opelmarket.cz)
Bugs_buny
Příspěvky: 39
Registrován: 16 bře 2012, 13:49

Re: Bugs_buny, Corsa D 2012 Linea Stripes 1.4 100HP

Příspěvek od Bugs_buny »

Tak jasné že budou asi upraveny prvky výbavy - v tuhle chvíli jsem ale zjistil že výbava Bezpečnost s ESP a Airbagy navíc je za 12 tisíc...ja jí měl za 8...
A takovéhle věci určo budou, něco bude pozměněný, někde ubraný, někde přidaný ale pochybuju že to bude v něčem extra odlišný jelikož Corsa proběhla konstrukčně a motorově renovací v roce 2010 a na podzim roku 2011 dostala i facelift - to znamená, že to začíná být výběhový model a vše se připravuje na nový takže současná Corsa bude spíš co se týče změn pouze redukcí a možná formou slev na prodej skladových zásob..

Myslím, ale že tohle téma je spíš spekulace takže pevné nervy při čekání :)
Uživatelský avatar
opelteile
Příspěvky: 55
Registrován: 30 bře 2007, 20:58
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Bugs_buny, Corsa D 2012 Linea Stripes 1.4 100HP

Příspěvek od opelteile »

dneska sem se byl ptát u známýho co prodává v oplu nový auta (už jsem u něj bral první corsu a pak astru) a dozvěděl sem se že už se prý nesmí objednávat nový auta bez ESP takže příplatek za esp je povinný (stále v sadě bezpečnost za 8000, obsahuje zároveň boční airbagy), ovšem u 1.6T je ESP v základu takže je bez příplatku, dál mi řekl že akuální sleva na corsu ve výbavě sport je 24% a z ceny po slevě ještě možno odečíst 5000 kč v akci "vítejte zpět u opelu", je to podmíněno dřívějším vlastnictvím nějakého opelu a tím že nová corsa bude v metalíze takže sem se nakonec s cenou dostal na 313630kč v konfiguraci kterou uvádím výše, ceny který uvádím jsou při nákupu na IČO, nevím jak to je na soukromo ale sleva bude asi o něco menší

no a mam nutkání ji objednat už teď, ale řikal mi že na začátku června bude zase nějaká akce podobná 24 hodin opel a že to bude ještě o fous lepší takže asi ještě počkám
www.doopla.cz – Opel originální díly a oleje Opel (dříve Opelmarket.cz)
Odpovědět