Luxee Corsa C 1.0

2000-2006

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

Uživatelský avatar
Luxee
Příspěvky: 9
Registrován: 18 dub 2012, 07:33
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Luxee Corsa C 1.0

Příspěvek od Luxee »

Zdravím :)
Jsem už asi půl roku majitelkou corsy C z roku 2001 12V. Je 3dvéř, černá, malá, krásná akorát pro mě. Hned jak jsem ji viděla, věděla jsem, že čekala na mě. Při koupi měla najeto cca 98000km, nyní zhruba 112000km.

Předtím jsem vlastnila smarta první typ, děs a hrůza, no zadřela jsem motor, jelikož nebyla provedena generálka. A jelikož mám z toho asi tiky, kontroluju si pravidelně kapaliny jak tydýt. A ehjle, hned po koupi zjištěn únik oleje a chladící kapaliny. Tak přetěsnění chladiče a olejové vany. Připomínám, že v mém okolí se nevyskytuje chlap, který by autům rozumněl víc než já (tím nevyzdvihuji sebe). Takže jsem jim v servisu všechno odkývala a věřila jim. Jenže po čase se ukázalo, že to nebylo těsnění olejové vany, ale vadné gufero. K tomu se přidal vadný homokloub a stabilizátory. Navíc se mi vůbec nelíbí starty. No, ale v sobotu jede do nemocnice, tak snad se s tím poperou.

Jinak ji miluju, jízda v ní mě děsně baví, užívám si ji. Najezdím s ní denně 70km do práce a klidně bych brala práci ještě dál :) Jen když jsem někde v diskuzi narazila na to, že tyto motory moc nevydrží, tak mě vážně polil studený pot. Velmi by mě mrzelo, kdybych ji musela prodat a ještě víc, kdyby odešla sama od sebe, to už by se o mě vážně pokoušel infarkt.

Jinak děkuji za tento web, aspoň se tu něco o svém autě dozvím a když mi servisák něco vysvětluje, mám aspoň tucha, o čem je řeč :)
Bohužel ji moc nefotím, je pořád špinavá, chudinka. Dodám víc co nejdřív.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Re: Luxee Corsa C 1.0

Příspěvek od Robin »

Hezká, tak ať slouží. Uvítal bych fotku i s Tebou, ať vidíme, jak vám to spolu sluší. :-)
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Luxee Corsa C 1.0

Příspěvek od Co-RS-ák »

moje řeč! :))
když se o ní budeš starat, tak ti vydrží, ale žádnej závoďák to není..
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Luxee Corsa C 1.0

Příspěvek od Gooder »

Vítám Tě tu :)

Vypadá hezky a motoru bych se nebál. Věřím, že když dostane potřebnou péči, tak bude ještě dlouho sloužit ;)

CoRSák: Sice s tím moc autům neujede, ale myslím si, že si s tím užije podstatně více zábavy než s dnešními auty. Řekl bych, že tolik nesmyslných věcí v tom ještě nebude. Pokud bych měl porovnat moje auto a rodičů Fabii 1.2 TSI, tak mě víc baví řídit moje auto(když opominu to, že je moje), ten požitek z jízdy je úplně jinde. V té Fabii mi přijde všechno utlumené.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
Luxee
Příspěvky: 9
Registrován: 18 dub 2012, 07:33
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxee Corsa C 1.0

Příspěvek od Luxee »

Díky za uvítání :wink:

Robin: Se mnou fotku raději ne, akorát bych ji kazila :D

Co-RS-ák: Závody od ní ani nečekám :) Jsem si vědoma její "pomalosti" a podle toho taky jezdím. Na to co po ní chci mi úplně stačí. Kdybych se chtěla pořádně projet, mám k dispozici Tigru 1.6, ta už je přeci svižnější 8) Ale jezdím hlavně po městech a okreskách s dost zatáčkama, takže je pro tohle akorát.

A jsem zvědavá, jestli bude mít někdo nějakou poznámečku k té fotce se sedadlem :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Haniz
Příspěvky: 338
Registrován: 31 črc 2008, 22:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxee Corsa C 1.0

Příspěvek od Haniz »

Poznámečku k sedačce?Mě napadá jen jedna a to je že řiďič je docela prcek :-) ale zas co je malé to je milé :jj_good: jinak autíčko pěkný :jj_good:
Nenachčiješ proti větru :-D
Uživatelský avatar
Luxee
Příspěvky: 9
Registrován: 18 dub 2012, 07:33
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxee Corsa C 1.0

Příspěvek od Luxee »

Haniz: Vyborne :D A dekuji
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Luxee Corsa C 1.0

Příspěvek od Co-RS-ák »

no je to hrozný ! :D

k tomu závodění... nějak mi vypadla část, kde sem chtěl napsat, že tim pádem nebude dostávat tolik zabrat a je tu větší šance že vydrží drandit :))

a koukej sem dát velkou fotku :))
sipek
Příspěvky: 530
Registrován: 04 dub 2012, 21:41

Re: Luxee Corsa C 1.0

Příspěvek od sipek »

Vítám Tě tu! :wink:

...taky jsem řidič-prcek a u tak malého auta je to spíš výhoda - víc místa pro lidi vzadu :lol:
Jinak o životnost motoru bych se nebál - jak říkají kluci, tak je to vše jen o péči a na tom Smartu sis poučení vzala, jak jsi sama řekla :P

Tak přeju mnoho úspěšných kilometrů! :jede_autem: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Fošna
Příspěvky: 1468
Registrován: 09 črc 2008, 21:05
Bydliště: Česká Lípa

Re: Luxee Corsa C 1.0

Příspěvek od Fošna »

Vítám tě tu :)
O motor bych se nebál... při pravidelným servisu vydrží ještě jednou tolik co má teď najeto :) Spousta lidí tvrdí, že Opel je na dvě věci... že nic nevydrží a hnije... já říkám, že Opel je pro lidi co se umějí o něj starat a dokážou si ho vážit :) Mám už třetího opla a z toho jsem měl 2 corsy a značku rozhodně měnit nebudu.

Věřím, že ti corsa bude dělat radost :wink:
Corsa A 12NC (43PS)--- EX
Corsa B X14SZ (60PS)--- EX
Astra F X17DTL (65PS)--- EX
Zafira A Y20DTH (100PS)
Uživatelský avatar
Luxee
Příspěvky: 9
Registrován: 18 dub 2012, 07:33
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxee Corsa C 1.0

Příspěvek od Luxee »

Fošna: Tak to asi není Opel pro mě, protože já se o něj sama starat neumím :) Péči bych jí klidně dopřávala, ale kde na to mám brát peníze :D

Jinak už se mi kráska vrátila z nemocnice, ale myslela jsem, že nakonec v nemocnici skončím já. Proto by mě zajímal váš názor, zda je cena adekvátní k tomu, co na tom provedli. Tákže výměna pravého předního homokloubu, stabilizačních tyček, gufera, vyčištění klapky (cosi nad motorem) a nová baterka. Takhle laicky mi to řekl a cena je 13 000,-. Přesnější rozpis budu mít v pondělí. Za práci si vzali 5 000,-. A ještě mi ji umyli, nevím sice na co, jo, byla jako prase, ale objevily se mi na jednom boku dlouhé čáry, jak od větví. Tak jsem jen chtěla vědět, jestli mám plakat, že mě zase natáhli nebo je to ještě fajn cena. :roll: Ale předem děkuji za jakoukoliv odpověď :)
mglore
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2009, 11:40
Bydliště: Plzeň

Re: Luxee Corsa C 1.0

Příspěvek od mglore »

takze:kloub 1200 - 2000 dle kvality..., tycka stabiku 400, lozisko ( slusne, ne nejlevnejsi shit) 2000, vycisteni klapky 100 Kč za čistič brzd ve spreji .D, baterie - tak 22OO za slusnou vartu...celkem material max 6000.
.
Prace - kloub - 3-4 hodiny pokud to vzivote nevideli vcetne stabiku.DD,
lozisko - tj. naboj dolu a zpatky + lisovani..dejme tomu 3 hodiny max, vycisteni klapy - dejme tomu 2-3 hodiny za predpokladu
ze to videli poprve v zivote..mluviem o jednoduchem benzinu .D, tj. tak 10 hodin celkove....
Takze at se na to koukam jak chci vychazi mi to tak na 800 na hodinu za ne moc rychlou praci .DDD
Jestli auto umyli tak ok, spis by me zajimalo jestli udelali znova geometrii - laserovou po ty vymene gufera atd...

EDit proste suma sumarum 9-10 tisic za to co si vypsala by bylo odpovidajici...13 000 je ponekud mimo misu,
za to koupis pojizdnou b corsu s technickou .DDD

Ja snad pudu delat mechanika ... :vyplazni:

Az budes mit rozpis, chtej konkretene vedet, jaky dily tam mas (tj. znacku - zejmena toho homokinetaku, jake lozisko, jakou tam mas baterii...jsou to rozdily kolikrat i 100 procent v cene nakupky ).
Uživatelský avatar
Haniz
Příspěvky: 338
Registrován: 31 črc 2008, 22:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxee Corsa C 1.0

Příspěvek od Haniz »

Další otázka,v jakém servise jsi to měla?Autorizovaný Opel nebo jiný servis nebo u někoho v garáži lidově řečeno. to se pak ceny taky liší.. jinak 5000kč za práci to je to je minymálně 10 hoďin práce.To si myslím že by se to dalo za jednu šuchtu udělat včetně geometrie
Nenachčiješ proti větru :-D
obcannofka
Příspěvky: 340
Registrován: 20 pro 2011, 23:36
Bydliště: Slavonice

Re: Luxee Corsa C 1.0

Příspěvek od obcannofka »

Ahoj, vítám Tě tady :)
Nechci být posel špatných zpráv, ale koukám, že máš corsu asi půl roku a budeš někde od Brna......
Je to tak třičtvrtě roku, tak mi říkal kamarád, (jelikož já mám Corsu B 1.0) že jeho spolupracovnice v Brně prodává černou Corsu C s litrovým motorem... auto jí totiž věčně nejelo a byla alespoň 4x do měsíce v servise...... (třeba to vůbec není ona, já jen, že to dává určitou spojitost), nevěřil jsem tomu, ale teď má spolužák taky Céčko 1.0 a má s tím dost problémů....... chce to fakt se o to starat, všechno měnit včas a když bude problém, hned diagnostika a fakt to nepodcenit ;)
Corsa B 1.0 12V ECO tec - 55PS → → → Punto MK2 1.2 16V HLX - 80PS
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Re: Luxee Corsa C 1.0

Příspěvek od NoX »

ta prace mi taky prijde docel nadnesena.... vymenu kloubu sem si delal sam, a nikdy predtim sem ji na corse nedelal a trvalo mi to 2 hodiny od zacatku do konce. do loziska se vubec nemusi prece hrabat, to zustane nalisovany na personu.
vycisteni klapky na litrovym motoru neni otazka ani 15 minut, stabilizacni tycky jsou prace na pul hodiny maximalne.
Jedina zrada by mohly byt ty gufera, protoze neni specifikovany, ktery gufero to bylo...

takze kdyz si to rozpocitam, tak baterka 2 tisice, kloub 2000, stabiky se daj sehnat za 500 oba, cistic ve spreji par korun...a zbyvaji gufera, u kterych nevime, ktery presne... muze to byt 100kc za gufero nebo taky 500...

takze material cca 4500-xxxx , prace potom jsou nejake 3-4 hodiny, v autorizovanym servise opel by to stlao 2 litry +-... neorigo servis ma cca 300 za hodku, takze 900-1200kc... + ty gufera :D .

takze celkove bych za tuhle opravu nedal vic jak 6 tisic komplet :-)

a dobry info k litrovymu motoru - castejsi vymena oleje mu hodne pomuze, kazdych 10 tis, a uz po 10 tis z nej tece olej cernej jako bota... pokud jezdis dlouhou trasu, olej asi vydrzi o neco dyl, ale kdyz to bere hodne mesto, tak dostava zabrat.
dalsi dulezita vec - litrovej motor docela trpi na snimac tlaku oleje, co je na motoru nad termostatem. tlak oleje ten snimac obcas prorazi, ten zacne ukazovat na palubce ikonku mazani a pak clovek lehce znervozni :D zaroven zacne chcat olej po motoru skrz ten spinac. stalo se mi to nedavno, a co sem zkoumal ruzny anglicky fora tak to vubec neni neobvykla zavada.
Odpovědět