vodní pumpa x16xe

všechny OT, a podobný povídačky... co s Corsou mají společného jen pisatele.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

Odpovědět
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

vodní pumpa x16xe

Příspěvek od FatriX »

Zdar chlapci potřeboval bych poradit jak namontovat správně vodní pumpu? v knížce je napsané že musí se překrývat značka na bloku a na čerpadle ale tam nic není!!!? jak to teda namontovat :( sem to tam hodil a přišrouboval aby to drželo ale jak to má být pootočené? děkuji jinak v knížce je napsané že u obsahu dohc 1.4 a 1.6 musí souhlasit značky je tam i obrázek ale z něho sem nic nepochopil
Marek Sládek
Příspěvky: 185
Registrován: 19 kvě 2011, 19:48

Re: vodní pumpa x16xe

Příspěvek od Marek Sládek »

Ahoj.
Můj názor: Značku měly staré pumpy, dneska mají pumpy pro tyto motory, pokud máš pumpu hnanou rozvodovým řemenem na sobě takové vybrání, kam pasuje jeden ze tří šroubů co pumpu drží.
Tady v tomhle návodu najdeš tu pumpu a na jednom z obrázků je i vidět ten šroub. Link: http://www.astraownersclub.com/vb/showt ... p?t=218662
Snad Ti to pomůže.
Mára
Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE)/Sport, LPG + FlashLube, sání Green, střešní okno, folie, Defend, leptané VIN, zaslepený EGR, Tempomat, výhřívané sedačky, okna+ zrcátka v ele., Op-Com + LPG Elpigaz diagn., 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: vodní pumpa x16xe

Příspěvek od FatriX »

jo jenže já mám nějakou zajímavou :D hned sem dám foto
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: vodní pumpa x16xe

Příspěvek od FatriX »

tqady toto to červené je jakovy vyřízlé... nevím :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: vodní pumpa x16xe

Příspěvek od FatriX »

právě jak ji natočit? aby pak tam ten řemen šel dát nebo aby nebyl málo naplý.. nevím jak se to tam dává :D v knížce je napsane že musí být značky oproti sobě a tam žádne nesou :(
Marek Sládek
Příspěvky: 185
Registrován: 19 kvě 2011, 19:48

Re: vodní pumpa x16xe

Příspěvek od Marek Sládek »

Možná by jsi mohl najít návod v krabičce od té pumpy. V podstatě, když jí otočíš jinak, tak by jsi tam nedostal ty dva šrouby ne? Ještě bych Ti poradil, jest-li jsi měl u vodní pumpy nový těsnící kroužek, tak se tam už nedává tmel. Renomovaní výrobci jako SKF to dokonce zakazují.
Zatím Mára.
Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE)/Sport, LPG + FlashLube, sání Green, střešní okno, folie, Defend, leptané VIN, zaslepený EGR, Tempomat, výhřívané sedačky, okna+ zrcátka v ele., Op-Com + LPG Elpigaz diagn., 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: vodní pumpa x16xe

Příspěvek od FatriX »

jo tu pumpu mám ze starého motoru těsnění je k.o. napůl tak sem ho poskládal a zadělal tmelem no a jak sem to tam dával tak to jde otočit tak že ty 2 horní šrouby jdou nasadit jen když ta podložka drží to čerpadlo a ta 3tí co je dole ta tam bude držet pořád po celém obvodu a mě právě zajíma jak to čerpadlo otočit aby potom šel napnout řemen aby to neblo volné třeba nebo naopak. nemá někdo foto jak to má na svém? :) Děkuji všem za pomoc
Marek Sládek
Příspěvky: 185
Registrován: 19 kvě 2011, 19:48

Re: vodní pumpa x16xe

Příspěvek od Marek Sládek »

Ty tam nemáš na řemen šponovák?
Mára
Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE)/Sport, LPG + FlashLube, sání Green, střešní okno, folie, Defend, leptané VIN, zaslepený EGR, Tempomat, výhřívané sedačky, okna+ zrcátka v ele., Op-Com + LPG Elpigaz diagn., 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: vodní pumpa x16xe

Příspěvek od FatriX »

tady jsem to pokreslil zelená 1dnička bude držet v dráze pokreslené to je to co je jakoby vybrané na těle čerpadla no a ta 2 žkutá bude držet čerpadlo v ose čáry kolem dokola takže to zase celé by mohlo jít o půlku otočit :(
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Marek Sládek
Příspěvky: 185
Registrován: 19 kvě 2011, 19:48

Re: vodní pumpa x16xe

Příspěvek od Marek Sládek »

Koukni ještě na tohle: http://www.youtube.com/watch?v=MmEUZmsytEI
Mára
Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE)/Sport, LPG + FlashLube, sání Green, střešní okno, folie, Defend, leptané VIN, zaslepený EGR, Tempomat, výhřívané sedačky, okna+ zrcátka v ele., Op-Com + LPG Elpigaz diagn., 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: vodní pumpa x16xe

Příspěvek od FatriX »

jo jo díky moc podle toho to udělám a hotove :D jinak mě kua ještě napadlo kestli na tom plastovém deklu není náhodou značka :D zítra jestli pojedu do garage tak to tak předělám :) díky moc za pomoc :) DĚKUJI :) doufám že mi to pomůže a bude to ok :)
Marek Sládek
Příspěvky: 185
Registrován: 19 kvě 2011, 19:48

Re: vodní pumpa x16xe

Příspěvek od Marek Sládek »

A ještě toto:
Obrázek

Je to z knihy Jak na to pro Corsu C, ale motory jsou obdobné konstrukce.
Mára
Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE)/Sport, LPG + FlashLube, sání Green, střešní okno, folie, Defend, leptané VIN, zaslepený EGR, Tempomat, výhřívané sedačky, okna+ zrcátka v ele., Op-Com + LPG Elpigaz diagn., 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: vodní pumpa x16xe

Příspěvek od FatriX »

jo jo to je ono akorát v knizce jak na to je horsi obrazek no a prave ta 1 jak je tak ji nemuzu nikde najit je to rezave brousil sem to sice smirglem ali i tak nejde nic videt :D zkusim pospekulovat zitra :D diky moc
Odpovědět