Sportovní podvozek CORSA B

Kdo poradí jak koupit, na co dát pozor .....

Moderátoři: pdk88, Arci, vaneon

Odpovědět
jumbo
Příspěvky: 125
Registrován: 28 dub 2013, 21:54

Sportovní podvozek CORSA B

Příspěvek od jumbo »

Ahoj všem, mám problém a chtěl bych se zeptat někoho, kdo má zkušenosti. Chtěl bych si na corsu B (1.0) koupit sportovní pružiny nebo štelovací podvozek. Bylo mi už několikrát řečeno, že si mám spíše koupit jen pružiny a ne celej štelovák. Je mi jasné, že se sériovými tlumiči, mi brzo odejdou, ale nejsou nějak drahé, přinejhorším se dají sehnat i kvalitní.... Proto se ptám, zda mám jít raději jen do pružin nebo do celého štelováku (jestli vám to pomůže, tak budu na tom mít kola r15). Všem děkuju za rady a tipy
Uživatelský avatar
valentaj
Příspěvky: 209
Registrován: 07 pro 2012, 10:31
Bydliště: Zábřeh na Moravě

Re: Sportovní podvozek CORSA B

Příspěvek od valentaj »

Tak jako tak budeš muset koupit třeba po nějaké době tlumiče všechny, takže já bych asi volil štelovák :) je to dražší ale tak jako tak se výměně tlumičů nevyhneš:)
Opel Corsa B 1.0 12V

!!!! Budem spolu dokud nás STK nerozdělí !!!!

40KW = Pár vyplašených kobyl, které umí někdy překvapit
Soni
Příspěvky: 221
Registrován: 01 dub 2008, 16:07
Bydliště: Breclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní podvozek CORSA B

Příspěvek od Soni »

Ja muzu za sebe rict ze jen pruziny bohate staci. Daval jsem JOM -40 pruziny na nove seriove tlumice a presne po 5 letech a 50000 km podvozek furt jedna radost.
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Sportovní podvozek CORSA B

Příspěvek od Gooder »

Pokud máš tlumiče v dobrém stavu a chceš řešit jen pružiny, nebál bych se investovat do kvalitnějších značek :wink:

A co za rozměry mají ty 15"?
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
jumbo
Příspěvky: 125
Registrován: 28 dub 2013, 21:54

Re: Sportovní podvozek CORSA B

Příspěvek od jumbo »

Bohužel si rozměry r15 nepamatuji, mám je dostat jako dárek k Vánocům, ale vím, že to jsou BBS r15. Tlumiče v jakém stavu mám, to netuším, ale myslím si, že jsou relativně OK, čili bych to viděl taktéž na ty kvalitní péra a co ušetřím, tak mohu dát třeba příští sezonu do tlumičů origo a furt ušetřím. Tak díky :) a ještě bych se chtěl zeptat, když bych teda bral jen ty péra, tak od jaký značky? Díky
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Sportovní podvozek CORSA B

Příspěvek od Gooder »

No ty rozměry těch 15" jsou taky docela důlužité pro snížení, aby jsi třeba potom nedřel atp. O kolik vůbec chceš snižovat(počítám max 40mm, když to chceš na seriové tlumiče)? Jinak třeba kvalitní péra dělá Eibach nebo H&R.

Jsou teda dražší než JOM, TA Technix atp, kvalita bude na jiné úrovni, ale zase Tě nechci tlačit do těch drahých. Záleží, co od toho očekáváš a třeba Ti bude stačit i ten JOM ;)

Jinak teda pokud plánuješ i tlumiče, možná bych počkal a pak to koupil najednou.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
jumbo
Příspěvky: 125
Registrován: 28 dub 2013, 21:54

Re: Sportovní podvozek CORSA B

Příspěvek od jumbo »

U těch kol je tedy napsáno alu BBS 6x15" et45 4x100, čili jsou 6" široká, pokud se nepletu
Korrpi
Příspěvky: 1524
Registrován: 09 říj 2012, 13:26
Bydliště: RU(O)MBURK

Re: Sportovní podvozek CORSA B

Příspěvek od Korrpi »

6x15 je uplně OK rozměr :wink:
Kdyby to náhodou vypadalo že rejpu,tak to tak je:)

Obrázek Spotřeba SEAT TOLEDO AHF 81 kW / 110 HP
jumbo
Příspěvky: 125
Registrován: 28 dub 2013, 21:54

Re: Sportovní podvozek CORSA B

Příspěvek od jumbo »

A to bych popřípadě mohl složit auto víc na zem než jen o -40 ne? :)
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Sportovní podvozek CORSA B

Příspěvek od Gooder »

Tak to je bez problému. To můžeš jít i níž, ale osobně mi přijde těch 40 akorát. Navíc na sériových tlumičích jít níž nemůžeš.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Sportovní podvozek CORSA B

Příspěvek od Hgi »

-40 je tak akorát na ty naše silnice :) auto o dost líp sedí a přitom to není nějakej kostitřas.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Odpovědět