CORSICKA C 1,0 12V 43kw-hodnotenie.

2000-2006

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

Odpovědět
Uživatelský avatar
FANDA73
Příspěvky: 31
Registrován: 11 čer 2013, 18:11

CORSICKA C 1,0 12V 43kw-hodnotenie.

Příspěvek od FANDA73 »

Zdravim vsetkych opelakov a hlavne corsakov. Je to uz 9 mesiacov co som si kupil CORSU C 1,0 12V 43 kw, motor Z10XE a preto trochu zhodnotim moje skusennosti a pocity z tohto auticka.Snad niekto uvazuje nad kupou takehoto typu a precita si toto.
Takze zatial som najazdil cca 10tis.km/kupa 109tis. teraz 119tis.km/ a myslim si, ze nemam autu co vytknut. Karoseriu, napravy , brzdy si vie kazdy otestovat pri jazde respektive kuknut na jame.S motorom je to "vacsia loteria", ale tiez podla zvuku, dymivosti a otacok sa da spoznat stav, samozrejme presne najazdene km je tazko verit, kedze sa u nas "veselo pretaca".Preto je najlepsie kupit od takeho, ktoreho dlhodobo poznam a tiez vidavam to auticko, ci jazdi, ci ho opravuje a podobne.
Mne sa podarilo kupit od ocovho stryka, ktory ju kupil v Kove Lucenec na SK vo febr.2004 a bol jedinym a svedomitym majitelom, pravidelna udrzba +serviska samozrejma. Sice, ked mi to nastartoval "na studeno" myslel som, ze je diesel, ale po zahriati sa utisil, aj ked bolo pocut "hrkot", ale ratal som uz , ze retaz je vytahana a myslel som, ze aj trojvalcovy zvuk tam hra rolu.
Jazdievam skoro kazdy den, viacmenej do prace cca 50km denne, ale aj dlhsie trasy.Vacsinou sam, ale aj obsadeny 3-4osobami. Som fakt prekvapeny spotrebou a aj vykonom auticka.Priemerne jazdim kombinovane okolo 5-5,2l/100km. Jediny problem, ktory som mal nastal asi po najazdeni 3tis.km a sice musel som kupit opravnu sadu radiacej paky/kto ma corsicku asi to pozna-vraj je to castejsia choroba/.Vtedy som zato dal cca 47€/minule som to uz videl za 20ku/.Pri 118tis.km som dal robit udrzbu-menit olej,filtre, sviecky, rozvodovu sadu.Toto som planoval, pretoze to podla servisnej knizky bolo treba.Od vtedy sa zmenil zvuk, auticko ide tichucko aj na studeno, nikto by ani nepoznal, ze jeto trojvalec.
Toto je moje 14te auto, ktore som vlastnil/2fungl nove a 12 ojazdenych/, ale som zatial nadmieru spokojny.Postupne ho vylepsujem-hmlovky,CZ na DO a planujem folie, snad ma nesklame.Ak niekto vaha nad kupou litrovej corsy, ja odporucam.
cheetah3
Příspěvky: 315
Registrován: 07 srp 2010, 13:07
Bydliště: Slovenská republika

Re: CORSICKA C 1,0 12V 43kw-hodnotenie.

Příspěvek od cheetah3 »

Zdravím,
mám otázku trochu mimo témy, teda skôr o inom aute. Tú opravnú sadu riadiacej páky si kupoval, pretože radenie bolo nepresné a riadiaca páka bola "príliš voľná"? Pýtam sa, pretože Corsa, o ktorú má záujem má presne tento problém, tak či by to šlo vyriešiť tou opravnou sadou. :) Ďakujem

Michal
Uživatelský avatar
FANDA73
Příspěvky: 31
Registrován: 11 čer 2013, 18:11

Re: CORSICKA C 1,0 12V 43kw-hodnotenie.

Příspěvek od FANDA73 »

Zdravim.Sorry, davno som tu nebol.Ja ked som kupoval CORSU nepoznal som , kde si davat pozor, co treba dobre obhliadnut.Neplanoval som kupovat opel, ale jednoducho neodolal som.Po urcitych najazd.km som isiel po strasne rozbitej ceste a pred domom som vyradil do neutralu a ked som chcel radit 2ku paka ostala uplne volna a behala uplne naprazdno.Doma som otvoril kapotu a vidim, ze je tam vypadnuta ta tycka bakelita/original/.Nasadil som spat a jazdil dalej, ale po par km opat to iste.Kedze som uz nechcel riskovat kupil som novu sadu opravnu.Tazko to bolo najst, lebo som nevedel ako sa to vola.Dal som dopyt a nukali mi z Ciech za 120e.Podarilo sa mi najst u nas za cca 42+posta u nas.A minule ked som pozeral stranku, kde som objednaval rozvod.sadu a olej a filtre, ze tam maju tu istu sadu za necelu 20ku.Dobre rozdiely, ze?
Odpovědět