Corsa 1.0 nastartuje a hned chcípne

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
CorsaUser
Příspěvky: 4
Registrován: 22 dub 2014, 08:32

Corsa 1.0 nastartuje a hned chcípne

Příspěvek od CorsaUser »

Ahoj,
mám Corsu tříválec X10XE rv.1999 a měnil jsem motor i s kabeláží. Vložím klíček, začne neustále blikat oranž kontrolka motoru, nastartuje se motor a za 1-2sec zase hned chcípne. I když držím nohu trochu na plynu tak se to projevuje stejně, vyletí do otáček a chcípne. Měnil jsem čidlo polohy klikové hřídele a tlaku oleje, beze změny. Oba motory předtím normálně fungovaly.
Imobilizer? Jiná čidla?
Tušíte někdo co s tím?
Díky
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Corsa 1.0 nastartuje a hned chcípne

Příspěvek od jamal.jefries »

bude to immobilizer.dej tam zpatky puvofni ridici jednotku a pojede to samo ;-) :-) :-) :-) edit: ona totiz u x10xe je ridici jednotka pridelana na motoru takze si tam s motorem dal jinou rj a ted ti nesedi z immobilizerem.prohod jenom tu rj a je to v cajku :-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
CorsaUser
Příspěvky: 4
Registrován: 22 dub 2014, 08:32

Re: Corsa 1.0 nastartuje a hned chcípne

Příspěvek od CorsaUser »

jamal.jefries píše:bude to immobilizer.dej tam zpatky puvofni ridici jednotku a pojede to samo ;-) :-) :-) :-)
řídící jednotka je namontovaná na motoru a né v kabině? já myslel že je to jenom nějaký řídící modul pro vstříky, ta krabička s dvěma konektory (mají plechové páčky) a hodně piny na pravém boku sání ? :o jestli je to pravda tak mě z toho joudne :banan:
CorsaUser
Příspěvky: 4
Registrován: 22 dub 2014, 08:32

Re: Corsa 1.0 nastartuje a hned chcípne

Příspěvek od CorsaUser »

jamal.jefries píše:bude to immobilizer.dej tam zpatky puvofni ridici jednotku a pojede to samo ;-) :-) :-) :-) edit: ona totiz u x10xe je ridici jednotka pridelana na motoru takze si tam s motorem dal jinou rj a ted ti nesedi z immobilizerem.prohod jenom tu rj a je to v cajku :-) :-) :-)
vyzkouším :lol: moc děkuju !!
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Corsa 1.0 nastartuje a hned chcípne

Příspěvek od jamal.jefries »

no to je snad jedinej motor co to ma takhle debilne reseny :-) :-) :-) dej pak vedet jak si dopadl :-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
CorsaUser
Příspěvky: 4
Registrován: 22 dub 2014, 08:32

Re: Corsa 1.0 nastartuje a hned chcípne

Příspěvek od CorsaUser »

jamal.jefries: Vyřešeno výměnou té ECU za původní. DÍK :jj_good: Jen mi uniká smysl proč je to spárované s imobilizérem, co tím výrobce sleduje. imo kurvítka a překážky.
Problém byl trochu s těmi vnitřními torxy (retardace), u původního motoru jsem je musel odvrtat páč i když jsem je naklepal tak jsem si na nich vylámal všechny bity, musel sem tedy napasovat originál jednotku těsně pod nádržku vody a ukostřit jedním šroubem u nějakého asi EGR ventilu - bez ukostření to ani neškytne.
Teď mi akorát neustále svítí oražová kontrolka motoru, trochu má problém se startem, jsou moc nízko otáčky, tak půjde na diagnostiku.
Tak tedy VYŘEŠENO. Ještě jednou díky
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Corsa 1.0 nastartuje a hned chcípne

Příspěvek od jamal.jefries »

nz :-) :-) :-) immobilizer v dnesni dobe u tehle aut je k hovnu protoze stejne kdyz chtej tak ti to ukradnou :-) :-) :-) ve svoji dobe mel vyznam :-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Odpovědět