Poskakuje, otáčky

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
Uživatelský avatar
micalin
Příspěvky: 101
Registrován: 22 led 2014, 21:34
Bydliště: Brno-venkov

Poskakuje, otáčky

Příspěvek od micalin »

Zdravím chlapi, mám problém se svoji Corsou B 1.0 12V. Nevím, jestli jsou vydrbané silentbloky na motoru, ale když se rozjedu dejme tomu +30km/h a pustím plyn, abych brzdil motorem, tak corsa ještě 2x poskočí dopředu a pak teprve plynule brzdí. Další problém je,že když auto stojí na volnoběh zahřátý aspoň minutu, tak potom když se rozjíždím, plynule pustím spojku a auto se jakoby zadusí nachvilku a pak vystřelí, přitom mám plyn konstantně stejně zmáčklej, mohla by to být zasraná škrtící klapka? Přemýšlel jsem,že ji vyčistím,ale nevím kde je :D. Poslední problém je ten,že když jedu z kopce, vyřadim, tak otáčky lítají od 800 do 1200 pořád nahoru a dolů. Dále jsem zjistil, že otáčkoměr si taky dělá co chce, do 2000 ukazuje dobře a pak o 1000 ot/min víc, nechápu jak je to možný, měl jsem to připíchlý na diagnostiku a věřím ji víc, než tomu otáčkoměru,protože ty otáčky pak letí nahoru dost rychle, klidně potom natočím video - při otáčkoměrových 6000ot/min jedu na pětku 130+-, to asi není uplně ok,ne?:)

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 44fdbfbf2b

otáčkoměr: https://www.youtube.com/watch?v=q4LtzlW ... nB8WwagyUw - jel jsem na 3ku a přeřadil na 4ku
olej měněn
vzduch filtr taky
palivový taky
a sítko v nádrži zasrané taky nebylo

přemýšlel jsem o výměně svíček, ikdyž vypadají v pohodě a mají krasně cihlovou barvu a dále chci zaslepit egr ventil
Naposledy upravil(a) micalin dne 29 zář 2014, 19:43, celkem upraveno 1 x.
Opel corsa B 1.0 12V
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 42
Registrován: 02 črc 2014, 14:52
Bydliště: Lučenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od LordMMX »

vyskušaj toto. odpoj EGR ventil a skús či sa po zohriati bude dusiť pri pohýnaní. ak nie, je to egr ventilom... vyčistiť / zaslepiť...
Opel Corsa 1.0 X10XE , r.v. 1/1999, 2x Airbag, central, modra metaliza ...
Daewoo Nexia "QRI" 1.5 A15MF, r.v. 9/1996, airbag, ac, abs, central, astra GSi brakes, astra interior, etc...
Uživatelský avatar
micalin
Příspěvky: 101
Registrován: 22 led 2014, 21:34
Bydliště: Brno-venkov

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od micalin »

zaslepku pravě chci objednat z ebay, ale nevím, pod jakým názvem ji tam najít, kdyby byl někdo tak hodný a postnul mi sem přímo odkaz,byl bych rád :)
Opel corsa B 1.0 12V
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od dubi »

Já mám tuhle,nedávno jsem jí tam dával.
http://www.ebay.com/itm/512-Egr-Blankin ... c6&vxp=mtr
Auto pši menším sešlápnutí plynu trochu cukalo a teď nic. Jinak to popskakování mi dělá taky, ale řekl bych, že se to po zaslepení taky zlepšilo. Já jsem ten EGR prostříkal několikrát čističem na motory a pak jsem tam pral ještě konkor. Pěkně očisti ten karbon a pořádně rozchoď tu jehlu. :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
micalin
Příspěvky: 101
Registrován: 22 led 2014, 21:34
Bydliště: Brno-venkov

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od micalin »

díky,díky :) teď potřebuju ještě vyřešit ostaní problemy :)
Opel corsa B 1.0 12V
Uživatelský avatar
micalin
Příspěvky: 101
Registrován: 22 led 2014, 21:34
Bydliště: Brno-venkov

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od micalin »

Nikdo nic? jinak záslepku egru mám již objednanou, tak uvidime,jestli se něco změní :)
Opel corsa B 1.0 12V
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 42
Registrován: 02 črc 2014, 14:52
Bydliště: Lučenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od LordMMX »

myslím že zmení. ja mám na corse EGR iba odpojený (svieti check) a chová sa uplne genialne, ide za plynom, necuká... akonahle ho pripojim, tak ju pri pohýnaní pridusí, cuká s ňou počas jazdy a celkovo je lenivšia...
Opel Corsa 1.0 X10XE , r.v. 1/1999, 2x Airbag, central, modra metaliza ...
Daewoo Nexia "QRI" 1.5 A15MF, r.v. 9/1996, airbag, ac, abs, central, astra GSi brakes, astra interior, etc...
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od jamal.jefries »

jenom záslepka ti nepomůže.jestli je ten EGR K.O. tak když ho zaslepíš tak rozdíl nepoznáš.Musel bys EGR koupit novej a ten pak zaslepit aby to jezdilo tak jak má :-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 42
Registrován: 02 črc 2014, 14:52
Bydliště: Lučenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od LordMMX »

myslím, že úplne stačí ten ventil vyčistiť Valvoline EGR cleanerom , aby fungoval... a potom ho zaslepiť...

alebo... niečo takéto http://www.ebay.de/itm/AGR-VENTIL-SIMUL ... 1204923387 akurat na corsu treba pohľadať
Opel Corsa 1.0 X10XE , r.v. 1/1999, 2x Airbag, central, modra metaliza ...
Daewoo Nexia "QRI" 1.5 A15MF, r.v. 9/1996, airbag, ac, abs, central, astra GSi brakes, astra interior, etc...
Uživatelský avatar
micalin
Příspěvky: 101
Registrován: 22 led 2014, 21:34
Bydliště: Brno-venkov

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od micalin »

no hoši, dneska mi pro jistotu upadl výfuk :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: naštěstí jen ta zadní část, tak ji asi musim koupit novou nebo kdyby někdo za pár korun prodával? :) ..jinak záslepku jsem obejdnal, zítra jak tam dám středovou část výfuku,tak ten egr zkusim odpojit a uvidim, co to udělá
Opel corsa B 1.0 12V
DelovaKoule
Příspěvky: 17
Registrován: 02 říj 2014, 13:10
Bydliště: Ostrava

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od DelovaKoule »

Čau tak dej vědět jak jsi dopad. To škubání z kopce - dělalo mi to taky, když jsem čistil klapku a trochu jsem si hrál s nastavením volnoběhu - no stačilo pak vyresetovat řídící jednotku a asi po 500 km to přestalo škubat.

P.S. když odpojím ten EGR vadí to něčemu není vyšší spotřeba?
Corsa B 1.0 V12 :D
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od Gooder »

Poškubávání můžou dělat i svíčky nebo kabely ke svíčkám. Sice teda ne asi takle razantně, jak popisuješ. Ale pokud Ti nevyjde ten EGR, tak zkus vyčistit klapku. Kup nějaký čistič třeba na karburátory a opatrně jemným štětečkem ji vyčisti. Na fotce níže se nachází vpravo, ten kulatý otvor(na fotce je vyndaná). Pak by asi nebylo špatné vyresetovat tu jednotku, jak píše DelovaKoule, aby se jednotka naučila novou polohu klapky po vyčištění. Ale nevím, jak se u X10XE resetuje, u Octavie to mám, když odpojím baterku na 10minut. Ovšem já musel dělat i základní nastavení jednotky.

Obrázek
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
DelovaKoule
Příspěvky: 17
Registrován: 02 říj 2014, 13:10
Bydliště: Ostrava

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od DelovaKoule »

Reset té ŘJ jsem dělal tak, že jsem odpojil - baterky a pak klicek do 2 polohy zapalovani a prošlápnout brzdu 5x... a po cca 5 minutách zpět připojit. Potom nastartovat a nechat motor chvíli cca 5 min běžet na volnoběh.
Corsa B 1.0 V12 :D
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od MAMBO »

Z toho kopce na neutral by me taky zajimalo proc to kolisa? to prej tlakuje brzdy?
Naposledy upravil(a) MAMBO dne 16 říj 2014, 14:16, celkem upraveno 1 x.
Corsa B 1.0 5 dveř
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od Gooder »

Konkrétně tohle by mohly být ty kabely :wink:
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Odpovědět