Poskakuje, otáčky

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od MAMBO »

Jako tím že to mění otačky z kopce, že by byly špatne kabely? jak zastavíš tak nic se neděje, kamoš to ma tež toho litra a taky mu to děla z kopce tak nevím sám jestli je to na závadu, ale je to divné.
Corsa B 1.0 5 dveř
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od Gooder »

Mně to u 1.4 z kopce dělalo, trochu to poškubávalo, a bylo to kabely. Větší škubání třeba i do kopce mi dělaly špatné svíčky. Ale záleží, jak velké to škubání je. Každopádně třeba vyčištěním té klapky nic nezkazíš. Defacto nic to nestojí(kromě toho spreje za cca 100Kč) a eliminuješ tím jednu z možností. Ale chce to pak resetovat i tu jednotku, jak psal DelovaKoule.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od MAMBO »

Jo tak to každopadně, čista klapka musí byt. To jakoby kolisani do 1200 otaček se děje při neutralu z kopce, tam to neškube. Jak tam dám rychlost tak normál.
Corsa B 1.0 5 dveř
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od dubi »

Litr nemá ke svíčkám kable, je tam cívka :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
micalin
Příspěvky: 101
Registrován: 22 led 2014, 21:34
Bydliště: Brno-venkov

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od micalin »

Díky chlapi, záslepku už mám doma,teď ještě někde sehnat klíč na ty dementní šrouby :evil: ,na klapku jsem se koukal,byla skoro jak nová,vzal jsem to čističem a ubrouskem papírovým, zdá se mi to pořád stejný,zkusim ještě vyresetovat tu jednotku.
Opel corsa B 1.0 12V
Uživatelský avatar
micalin
Příspěvky: 101
Registrován: 22 led 2014, 21:34
Bydliště: Brno-venkov

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od micalin »

MAMBO píše:Jo tak to každopadně, čista klapka musí byt. To jakoby kolisani do 1200 otaček se děje při neutralu z kopce, tam to neškube. Jak tam dám rychlost tak normál.
jojo,přesně tak to mám i já :) každopádně ultra cukání je,když je to studený
Opel corsa B 1.0 12V
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od Gooder »

A měl jsi tu klapku vyndanou? Já ji ze strany sání měl taky celkem čistou, ale od motoru byla špinavá. Uděla bych to i s tím resetem jednotky ;)

dubi: To to nemůžeš říct dřív? :D

Vím, že jsem hrozný s tou klapkou, ale sám jsem to necelých 14dnů zpět dělal u Octavie a moje problémy defacto zmizely(asi by to chtělo ještě jednou pročistit klapku, ale nemám nervy dělat znovu reset, protože u mě tj. 10minut volnoběh, pak 3 minuty 3000otáček, chcípnout motor a pak projet nelépe všechny rychlosti v celé rozsahu otáček). Ale pokud se u vás dělá reset, jak psal DelovaKoule, tak bych resetoval klidně denně :lol:
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od dubi »

Gooder: Psal jsem hned, jak jsem to viděl :mrgreen:

Jinak ten reset je přesně jak se tu píše :D
Obrázek
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 42
Registrován: 02 črc 2014, 14:52
Bydliště: Lučenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od LordMMX »

DelovaKoule píše:Čau tak dej vědět jak jsi dopad. To škubání z kopce - dělalo mi to taky, když jsem čistil klapku a trochu jsem si hrál s nastavením volnoběhu - no stačilo pak vyresetovat řídící jednotku a asi po 500 km to přestalo škubat.

P.S. když odpojím ten EGR vadí to něčemu není vyšší spotřeba?
emisie sú vyššie, spotreba ide mierne dole a celkovo živšie je auto
Opel Corsa 1.0 X10XE , r.v. 1/1999, 2x Airbag, central, modra metaliza ...
Daewoo Nexia "QRI" 1.5 A15MF, r.v. 9/1996, airbag, ac, abs, central, astra GSi brakes, astra interior, etc...
Uživatelský avatar
micalin
Příspěvky: 101
Registrován: 22 led 2014, 21:34
Bydliště: Brno-venkov

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od micalin »

No klapku jsem čistil jen ze shora, takze ji zitra uplne oddelam, procistim, vratim zpatky a mezitim necham odpojenou baterku od + i -, pak s odpojenou baterkou otocim klicek do 2 polohy, zmáčknu 5x brzdu,klicek otocim do polohy 0(vyndam ho?), pripojim baterku, nastartuju, necham 5 minut bezet a pak projedu vsechny kvalty?
Opel corsa B 1.0 12V
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od MAMBO »

To dělá lambda z toho kopce na neutral. Tak ma byt prej.
Corsa B 1.0 5 dveř
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od Gooder »

Kvalty projíždět nemusíš myslím.

Mambo, tohle může být i ta klapka. Ten problém může způsobovat víc věcí. Proto bych postupoval od nejlevnějších řešení. Vyčistit klapku Tě defacto stojí jen čas, kdežto lambda je docela drahá(pokud nemáš nějakou na půjčení) :) je to vyčištěné za půlhodiny včetně demontáže a montáže ;)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
micalin
Příspěvky: 101
Registrován: 22 led 2014, 21:34
Bydliště: Brno-venkov

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od micalin »

fajn, jinak postup, co jsem napsal je spravny? jinak jak poznám, že je to fakt resetovany?
Opel corsa B 1.0 12V
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od MAMBO »

Odpojis baterku, zapnes svetla na chvilu at se to dovybije a nahodis baterku a dobre, auto 800km nebo kolik se samo prizpusobi, muze sem tam cuknout nebo tak těch 800km... u te oktavky netuším proč to je tak složite, u corsy B je to v pohodě...

Ja mam jinak vycistenou klapku, přišlo mi to takove netypické z toho kopce že by to mělo dělat, možná by mohli napsat lidi co mají 1.0 jestli jim to děla taky a je to normál nebo ne. Mozna ze ta lambda je starsi uz ze by chtěla, ale zatim to pracuje jak má ta spotřeba a tak.
Corsa B 1.0 5 dveř
DelovaKoule
Příspěvky: 17
Registrován: 02 říj 2014, 13:10
Bydliště: Ostrava

Re: Poskakuje, otáčky

Příspěvek od DelovaKoule »

Nevíte jak jednoduše otestovat tu lambdu? Mám multimetr z Lídlu a normální vercajk (kladivo, stříbrnou izolepu, atp.) :D
Corsa B 1.0 V12 :D
Odpovědět