Nejde nastartovat

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Odpovědět
nesquick
Příspěvky: 2
Registrován: 26 zář 2014, 21:58

Nejde nastartovat

Příspěvek od nesquick »

Hezký den,

mám Corsu C, 1.0, 12V, 43kW.
Koupil jsem jí před dvěma měsíci. Měsíc jezdila naprosto v pohodě, od té doby s ní mám pouze trable...
Normálně jsem s ní jezdil, když jsem další den chtěl jet do práce, už nenastartovala... Startér točil, ale nechytlo se to, jako by tam nešel benzín.
Odtáhli jsme jí ke známému, za jízdy jsem zařadil a motor se chytl, ovšem šel pouze na dva válce. Zkoušel zjistit co tomu je, ovšem neměl diagnostiku. Takže vyměnil pouze svíčky a poté se to chytlo, ovšem zase pouze na dva válce. Když jsem chtěl po třech dnech dojet do servisu, už se opět nechytala.
Odtáhl jsem to tedy k dalšímu známému, co měl diagnostiku, ta ukázala špatnou zapalovací lištu. Po její výměně auto normálně 3 dny opět jezdilo a poté ten samí problém. Startér točil, ale nechytlo se to...
Minulý týden jsem to k němu tedy opět dotáhl, ovšem nezjistil, co s tím je, pročistil nějak filtry a svorky zkontroloval či něco takového, všechno se zdálo v pořádku.
Motor zase chytl a včera mi jí dovezl, já ho odvezl zpátky a stavil se ještě ve městě, všechno bylo v pohodě.
Ovšem dnes když jsem chtěl zase jet, zase ten samí problém, točí ale nechytne...

Je tam tedy měněná zapalovací lišta, svíčky a i baterku jsem měnil.

Nemáte někdo nějaké tušení čím by to mohlo být? Případně nějaký nápad nebo tak něco?
Jsem z toho už opravdu zoufalý :(
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od Hgi »

no jo, když někdo něco mění, aniž by šel krok po kroku a zjišťoval příčinu závady, tak je to pak těžký...Když auto točí startérem, ale nechytne, tak je potřebovat postupovat v základních krocích:

1) jde palivo do motoru? Tzn. v palivové liště je dostatečný tlak? Pro rychlé ověření stačí použít startovací sprej.
2) háže při točení jiskru svíčka?

Pokud jsou tyhle dvě věci v pořádku, tak je potřeba zjistit, jestli svíčka háže jiskru v pravý okamžik, tzn. jestli eco jednotka dostává správnej povel od čidla klikovky/vačky. Buď se podívat diagnostikou, nebo si vzít osciloskop.

Tohle jsou naprosto základní podmínky pro chod motoru, nic víc není potřeba k nastartování. Potom je ještě důležitej tlak v sání, ale i kdybys měl odpojený čidlo tlaku v sání, tak by auto chytlo, akorát by hned zdechlo.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Marek Sládek
Příspěvky: 185
Registrován: 19 kvě 2011, 19:48

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od Marek Sládek »

Odkud jsi?
Určitě by pomohla základní diagnostika. Nesvití Ti kontrolka motoru? Zkus i tak vyblikat poruchové kódy přes pedály.
Jak kolega napsal, nic nepokazíš když koukneš na stav palivového filtru a taky koukni na to zda běží palivové čerpadlo - pojistka je v pořádku?
Mára
Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE)/Sport, LPG + FlashLube, sání Green, střešní okno, folie, Defend, leptané VIN, zaslepený EGR, Tempomat, výhřívané sedačky, okna+ zrcátka v ele., Op-Com + LPG Elpigaz diagn., 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.
nesquick
Příspěvky: 2
Registrován: 26 zář 2014, 21:58

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od nesquick »

Zdravím,

děkuji za případné rady, určitě vyzkouším, přesně jak jsi napsal Hgi.
Jinak jsem z Mladé Boleslavi.
Na diagnostiku to tedy určitě vezmu a uvidím.
Svítí přesně to, co má při zapalování svítit, nic nebliká ani nic podobného.
Palivové čerpadlo běží, avšak minulý týden, když to nešlo nastartovat, tak se při zapalování ani nezapnulo, teď už je ale slyšet.
Přijde mi ale prostě divné, že v neděli jsem s tím najel přes 30 km a bez jediného problému, ale včera jsem to prostě zase nenastartoval...
Téměř se v motorizaci nevyznám, ale nemohl by to dělat také benzín? Když nad tím přemýšlím, tak to začalo takhle blbnout, když jsem začal brát u shell, je to možné?

Děkuji
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od jamal.jefries »

joo kámo tak vypust nádrž a zajeď třebas na benzinu nebo jinou benzínku. o víkendu jsem natankoval u shell a skončil jsem na laně.ujel jsem 500m od benzinky auto nejelo nešlo nastartovat tak mě odtáhli na laně.natanbkoval jsem 8 litrů u shell a musel jsem to zředit 30L benzínu z robin oil aby auto vůbec jezdilo zhruba tak jak má.přidal jsem tam ještě aditivum od VIF ten jejich super benzin aditiv a auto jezdí relativn dobře ale furt to není ono.takže je lepší to vypustit a vzít jinej benzín :-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od MAMBO »

tojo to ta shellka je tak nizko jo už :o tez sem nabral na benzine tedka plnou + ten vif
Corsa B 1.0 5 dveř
Odpovědět