Po několika minutách chodu motor chcípne a nejde nahodit.

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
Jim
Příspěvky: 44
Registrován: 24 led 2008, 16:28

Po několika minutách chodu motor chcípne a nejde nahodit.

Příspěvek od Jim »

Mám Corsu B 1,2 - 33kw -1996. Mám ji asi 9 roků a dneska mě zhasl motor při jízdě a nešel nahodit. Jednou škytl a šlus. Asi za půl hodiny ovšem běžel, zase jen asi kilometr. Benzinu málo nebude, palivoměr ukazuje kolem 10-ti litrů. Za celou dobu, co ji mám se mě nevyskytla podobná, dokonce ani jiná závada. Kdyby mě mohl někdo dát tip, na co se zaměřit, byl bych moc rád. Předem děkuji.
hugo231
Příspěvky: 2
Registrován: 07 dub 2017, 08:12

Re: Po několika minutách chodu motor chcípne a nejde nahodit.

Příspěvek od hugo231 »

Ahoj, zkus se podívat na benzínový filtr. Popřípadě na benzínové čerpadlo v nádrži je na něm taky filtr.
Corsa B 1.0 12V r.v.99
Uživatelský avatar
Mijanboy
Příspěvky: 2
Registrován: 21 čer 2017, 04:12

Re: Po několika minutách chodu motor chcípne a nejde nahodit.

Příspěvek od Mijanboy »

Možností je víc - proto by bylo nejlepší to načíst na diag jestli něco napoví... Pokud diag není tak bych na tvém místě napřed zjistil směr - kde hledat... Takže až to nepůjde nastartovat stříkni do sání startovací sprej /lze i čistič brzd/ a potom plný plyn a startovat... Pokud to začne slibovat, nebo to krátce i chytne /může i zůstat v chodu/ = hledej závadu v palivu. Pokud to ani neslíbí = jdi po elektrice /bohužel jsem postižen jinou značkou - tam by první na seznamu byl snímač na klice aneb snímač otáček klikového hřídele/.
Jim
Příspěvky: 44
Registrován: 24 led 2008, 16:28

Re: Po několika minutách chodu motor chcípne a nejde nahodit.

Příspěvek od Jim »

Dobrý den přeji. Vyměnil jsem palivový filtr a měsíc popojížděl bez problémů. Obvykle s autem jedu jen po městě pár km. Nedávno se stejný problém objevil znovu. Tedy auto chcíplo a nešlo natočit za cca 5 minut naskočilo a dojel jsem cca 1 km a opět. Tak za chvíli opakováno a dojel jsem domů. Když jsem se probíral tady na fóru jedním vláknem, tak tam stejné problémy co mám já způsobovalo čidlo otáček klikového hřídele. Mám k disposici sken knihy" jak na to-Opel Corsa B" bohužel tam není nikde zmínka o tomto čidle. Mám tedy problém zjistit, kde to čidlo je. Kdyby tedy nějaká dobrá duše napověděla, kde se čidlo otáček klikového hřídele u modelu Opel Corsa 1,2i 33kW rok výroby 1996 nachází, moc by mi to pomohlo.
Díky za případný rady.
Odpovědět