Jaká porucha robotizované převodovky ?

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
Misa503
Příspěvky: 6
Registrován: 16 led 2016, 04:47

Jaká porucha robotizované převodovky ?

Příspěvek od Misa503 »

Dobrý den. Občas se mi ukazuje - svítí za jízdy nebo i když auto stojí a běží motor nebo i neběží motor při vsunutém klíčku - malé auto a přes něj je nějaký klíč nebo co .
Dočetl jsem se, že se asi jedná o poruchu automatické převodovky.
Mám Opel Corsa D Essentia 1.2 16 V, benzín z roku 2007.
Motor Z12 XEP 59 kW
Robotizovaná automatická (mechanická) převodovka Easytronic.
Někdy ( v posledním týdnu ) se mi stává, že auto nejde vůbec nastartovat.
Otočím klíčkem a žádný zvuk, nic se neděje. Všechno na displeji svítí. Stále svítí automat " A " při pokusu o nastartování.
Nejde zařadit manuálně " 1 " atd.
Když ale několikrát zahýbu pákou na rychlosti ( auto není nastartované - nejde nastartovat ), tak se mi za určitý čas - různý - najednou podaří zařadit " 1 ". Pak zkusím startování a auto naskočí. Malé autíčko již nesvítí.
Měl bych dotaz, čím to může být - proč se tak děje. Jedná se případně o náročnou opravu ?
Po svátcích chci dát auto do servisu, tak by mě zajímalo, co bych měl asi čekat.
Děkuji za případné úvahy či rady.
Uživatelský avatar
Suditscher
Příspěvky: 3
Registrován: 01 bře 2016, 21:34

Re: Jaká porucha robotizované převodovky ?

Příspěvek od Suditscher »

Dle manuálu:
Brzy proveďte servis vozidla - svítí nebo bliká žlutě.
Pokud se rozsvítí za chodu motoru - Porucha elektroniky motoru nebo převodovky. Elektronika se automaticky přepne do režimu
nouzového provozu. Může dojít ke zvýšení spotřeby paliva a zhoršení ovladatelnosti vozidla.
Jestliže porucha trvá po opětovném nastartování vozidla, obraťte se na servis.
Svítí společně s InSP4 na displeji servisního intervalu - Vyhledejte pomoc v servisu za účelem vypuštění palivového filtru vznětového motoru.
Bliká při zapnutém zapalování - Porucha v systému elektronického imobilizéru. Motor nemůžete nastartovat.
Takže to vidím spíš na ten imobilizér. :urcite?:
Opel Corsa D 1.2 EcoFlex 63kW (A12XER) Edice 111, r.v.: 3/2010, Royal Blue
Misa503
Příspěvky: 6
Registrován: 16 led 2016, 04:47

Re: Jaká porucha robotizované převodovky ?

Příspěvek od Misa503 »

Suditscher píše:Dle manuálu:
Brzy proveďte servis vozidla - svítí nebo bliká žlutě.
Pokud se rozsvítí za chodu motoru - Porucha elektroniky motoru nebo převodovky. Elektronika se automaticky přepne do režimu
nouzového provozu. Může dojít ke zvýšení spotřeby paliva a zhoršení ovladatelnosti vozidla.
Jestliže porucha trvá po opětovném nastartování vozidla, obraťte se na servis.
Svítí společně s InSP4 na displeji servisního intervalu - Vyhledejte pomoc v servisu za účelem vypuštění palivového filtru vznětového motoru.
Bliká při zapnutém zapalování - Porucha v systému elektronického imobilizéru. Motor nemůžete nastartovat.
Takže to vidím spíš na ten imobilizér. :urcite?:
Děkuji za vysvětlení. Nakonec se zjistilo, že je špatná spojka, tak se musí vyměnit. S autem se spíše jen popojíždí po městech.
Je staré 9 roků a 3 měsíce, najeto 45 325km. Prý je to normální při takovém provozu - sdělení servisu.
Karola
Příspěvky: 46
Registrován: 21 zář 2008, 10:02
Bydliště: Praha-východ

Re: Jaká porucha robotizované převodovky ?

Příspěvek od Karola »

Je info podle čeho to v servisu poznali? Zda podle příznaků poruchy, nebo podle chybových kódů, nebo to rozebrali?

Díky za reakci...
Bylo: Corsa C 1.0 2005-easytronic
Je: Honda Jazz 1.2
Misa503
Příspěvky: 6
Registrován: 16 led 2016, 04:47

Re: Jaká porucha robotizované převodovky ?

Příspěvek od Misa503 »

Karola píše:Je info podle čeho to v servisu poznali? Zda podle příznaků poruchy, nebo podle chybových kódů, nebo to rozebrali?

Díky za reakci...
Dali auto na diagnostiku - počítač - a tam se ukázalo - psalo to - že je problém se spojkou

Také se auto na dvoře servisu velmi trhaně rozjíždělo - i do zadu - skoky rychlé

Při pohybu s pákou řadící rychlosti cvakali, takže chyba páky byla vyloučena - na diagnostice vada se neukazovala na ř. páce
Uživatelský avatar
Suditscher
Příspěvky: 3
Registrován: 01 bře 2016, 21:34

Re: Jaká porucha robotizované převodovky ?

Příspěvek od Suditscher »

Je teda ale nasnadě, že už ani samotnému hlášení v podobě kontrolek, se nedá věřit. Zlatý auta bez přehnané elektroniky. :D
Opel Corsa D 1.2 EcoFlex 63kW (A12XER) Edice 111, r.v.: 3/2010, Royal Blue
Misa503
Příspěvky: 6
Registrován: 16 led 2016, 04:47

Re: Jaká porucha robotizované převodovky ?

Příspěvek od Misa503 »

Suditscher píše:Je teda ale nasnadě, že už ani samotnému hlášení v podobě kontrolek, se nedá věřit. Zlatý auta bez přehnané elektroniky. :D
Rozebrali, kde je spojka a bylo hned jasné, že se musí vyměnit kotouče-základní část. Objednali co bylo třebaa již mám auto opravené.
Jinak máte pravdu, ale s tím nic nenaděláme.
Dandy
Příspěvky: 1
Registrován: 09 úno 2019, 21:53

Re: Jaká porucha robotizované převodovky ?

Příspěvek od Dandy »

Dobrý den, jako majitelka Opelu Corsa C s převodovkou Easytronic se chci zeptat, jestli mohu k tomuto tématu mít ještě pár otázek, vzhledem k tomu, že diskuse byla ukončena (nebo přerušena) před téměř 3 roky. Děkuji.Marta
Odpovědět