Zvýšení výkonu u z12xe

Témata zabývající se úpravami/tuningem motoru a výfuku
Odpovědět
Svoboda David
Příspěvky: 10
Registrován: 23 črc 2010, 20:41
Bydliště: Brno

Zvýšení výkonu u z12xe

Příspěvek od Svoboda David »

Zdravím...
Chci se zeptat mám C corsu 1,2 16V 55kw Sport. A chtěl bych zvýšit výkon??? Už jsem dal sportovní výfuk a filtr od green. A co dál?



EDIT: upraven název, smazány 3 duplicitní fotky, upravena fotka na max. velikost 800x600 - Bloud
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Hodně široce položená otázka, na kterou je široká škála odpovědí...

Obecně řečeno od 1.2 nečekej, že se ti povede zvednout výkon nějak drasticky...taky záleží jestli auto máš na ježdění (pak nedoporučuju drastický úpravy, protože se vším jde nahoru spotřeba)...

co se úprav týče:

- výfuk, pokud chceš zvýšení výkonu, musí být správně poskladaný, včetně svodů, sport. katu... to že dáš jen průchozí zadní tlumič a nic jiného se neupraví, je spíše designová záležitost..

- vzduchový filtr - máš konus, či vložku do airboxu? jestli konus, nezapomínej na správné odstínění od motoru, jinak může mít opačný účinek


Dále jsou varianty:

- sportovní sání "flowtec" od dbilase

- výměna vaček za ostřejší

- odlehčení setrvačníku

- radikální odlehčení auta

a pod...

ovšem vzhledem k finanční náročnosti a malému přínosu vzhledem k motoru, bych to u auta na denní ježdění nedělal.



Dále Ti poradím, pokud chceš aby přiložené fotky byly vidět i ostatním členům, dávej je sem v maximálním rozlišení 800x600. pokud budou větší, zůstanou nezobrazené.
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

sry za ot: ale rad bych privital blouda unas na foru :-D
Svoboda David
Příspěvky: 10
Registrován: 23 črc 2010, 20:41
Bydliště: Brno

...

Příspěvek od Svoboda David »

Mám filtr do boxu. No nechci z toho udělat letadlo, to ani z 1,2 nejde. Jen bych chtěl aby byla trošku živější.
A co sportovní svíčky, oživý to motor trošku?
Brus
Příspěvky: 17
Registrován: 03 úno 2010, 20:45
Bydliště: České Budějovice

Re: Zvýšení výkonu u z12xe

Příspěvek od Brus »

Rád bych se zeptal na to odstínění motoru.Jelikoz jsem dostal K&N filtra a dal jsem ho misto krabice mam tam sice hromadu mista ale nevim jak to dat sikovne aby to nezralo ten teplej vzduch.nejaky rady?protoze ma to celkem i peknej zvuk ale jak se to zahreje tak to nechce jet tolik jako studeny... :(
souky222
Příspěvky: 653
Registrován: 08 pro 2008, 20:11
Bydliště: lbc

Re: Zvýšení výkonu u z12xe

Příspěvek od souky222 »

třeba Tiger.s to má hezky vyřešený, má foto(nebo minimálně popis) ve členech
This is madness.
Madness?
No, this is Corsaaaaaa
johnborak
Příspěvky: 1
Registrován: 29 bře 2019, 11:20

Re: Zvýšení výkonu u z12xe

Příspěvek od johnborak »

Zdarec, mě třeba pomohla výměna sportovního filtrů ;)
milosh
Administrátoři
Příspěvky: 68
Registrován: 25 lis 2014, 19:42

Re: Zvýšení výkonu u z12xe

Příspěvek od milosh »

Pánové, to opravdu věříte tomu, že tyto úpravy zvýší výkon? U obsahu 1.2 je jediné řešení, prodat auto a koupit se silnějším motorem, "sportovní filtr" a "laděný výfuk" jsem měl taky před lety a je to jen placebo :wink:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Odpovědět