Zadní mlhovka Corsa C

Témata zabývající se exteriérem vozu
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Proč by tam nepatřili dvě mlhovky?Myslím že je spíš zavadějící když je tam jedna mlhovka :roll:
:sane: :roztleskavacka: :sane:
Uživatelský avatar
Mr Mart
Příspěvky: 84
Registrován: 20 led 2008, 17:36
Bydliště: South Bohemia

Příspěvek od Mr Mart »

Ze zákona stačí jedna. Vzpomeňte si na starý škodárny, trabanty atd., jak se tenkrát přidělávaly mlhovky - a dávala se jen jedna.
Podlě mě mlhovka fakt slouží k tomu, aby člověk na dálku poznal, že před nim něco vůbec je a případně přibrzdil - přesnou pozici auta pak už pozná z klasickejch světel.
Opel Corsa C 1.2/55 "Scout" :joystick:
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

Jsem blbec dnes nacouval do tyče, která nebyla z auta vidět a mlhovku rozbil :-( Prkotina, ze které je problém, kvůli té nutnosti sundavat nárazník :-(
Uživatelský avatar
mikro
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 361
Registrován: 29 čer 2007, 18:00
Bydliště: Někde ve středu Čech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikro »

Tak to doufam, ze me nekdo veme pres zadek, abych to nemusel sam od sebe jen tak sundavat. To aspon rovnou vymenim zadni naraznik za nejaky lepsi a zkontroluju si ty zadni mlhovy svetla :lol:, jak to s nima mam, jestli tam mam fakt dve a od tovarny jedna nesviti nebo jak.
SNĚHURK@ -> Corsa C 1.7DI bílá - 2003
Sound: Sony CDX-GT410U
front: Hertz HSK-130 @ back: SP-690
Woof: Audison SRx 2S + Hertz HX250
PN
Příspěvky: 2
Registrován: 27 dub 2009, 09:38
Bydliště: Praha

Výměna žárovek Corsa C zadní mlhovky

Příspěvek od PN »

Nevíte někdo prosím zda je při výměně žárovky v zadní mlhovce u Corsy C nutno sundat nárazník? Zatím jsem nezjistil jak se k tomu jinak dostat.

Děkuji za radu PN

Sloučeno s obdobným tématem ... Používejte FCI hledat ;-)
Uživatelský avatar
brody
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 138
Registrován: 26 kvě 2008, 21:14
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od brody »

ahoj. Musi se sundat naraznik. Jinak to nejde. V prirucce doporucujou nechat vymenit zarovku v servisu...
Corsa C 1.8 16V GSi
Obrázek
PN
Příspěvky: 2
Registrován: 27 dub 2009, 09:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od PN »

Díky. Tak jsem si to bohužel myslel správně.
PN
port777
Příspěvky: 230
Registrován: 16 zář 2007, 21:43

Příspěvek od port777 »

dnes som sa u opla pytal a je tam len jedna :D no konecne to viem hehe
Opel Corsa-C 1.7 DTi 16v r.2001
Uživatelský avatar
tomzy
Příspěvky: 136
Registrován: 21 črc 2008, 00:12
Bydliště: Slovensko-Vysoké Tatry

Příspěvek od tomzy »

a mne sviti obe...:D a na corse c dat dole zadny naraznik nieje ziaden problem....
My ride Opel Corsa 1,7 dti
au7hoR
Příspěvky: 1
Registrován: 27 pro 2016, 14:32

Re: Zadní mlhovka Corsa C

Příspěvek od au7hoR »

V posledních dnech jsem byl donucen vyzkoušet mlhovky. Na své Corse C má být funkční pouze zadní levou. A ejhle! Nesvítila.
Přestože mám Corsu cca přes rok a je to moje první auto, vůbec jsem nevěděl, kde se mlhovka nachází. Přes různé vyhledávače jsem se prokousal sem, ale 100% návod jsem po přečtení tématu nenašel. A jelikož nechci vozit auto kvůli každé prkotině do servisu, svépomocí jsem mlhovku dokázal vyměnit sám. Rád se pochlubím a poradím i ostatním.

Takže:
1) zvednout zadní levou nápradu a odmontovat kolo pro lepší přístupnost
2) v blatníku uvidíte vpravo dole hvězdičkový šroub (na obrázku 2) + klasickou matku (na obrázku 1), které přichycují plastový kryt - právě ten se musí dostat pryč, aby byl přístup k mlhovce umístěné v nárazníku
3) po sejmutí krytu uvidíte bílou šroubovku na kabelu, ve které se nachází žárovka zadní mlhovky. Pak stačí vyměnit a svítit! :jede_autem:

Obrázek
lenoch97
Příspěvky: 1
Registrován: 17 kvě 2022, 17:33

Re: Zadní mlhovka Corsa C

Příspěvek od lenoch97 »

Mně se to dnes podařilo bez sundání kola. Stačí heverem zvednout levé zadní kolo kousíček nad zem. Tím vznikne dostatečný prostor mezi kolem a blatníkem, kde se rukou pohodlně vejdete. Pak odmontovat dvě desítkové matice s límcem, vyklopit krytku podběhu u mlhovky a jste tam:-). Na žádný květinkový šroub jsem nenarazil.
Ale díky za radu. V první chvíli jsem si myslel, že bude muset zadní nárazník dolů. To bych rozumně nedal...
Odpovědět